Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez igaz lehet? Adhatok neki...

Ez igaz lehet? Adhatok neki cólát?

Figyelt kérdés

"Ha úgy látjuk, hogy kutyánk alultáplált, nem jól hasznosítja a táplálékot, (nem fejlődik megfelelően, túl sovány, túl sok vagy túl lágy a széklete) első lépésben végezhetünk egy béltisztító kúrát, melyet hasmenésnél, bélfertőzésnél is alkalmazhatunk: öntsünk a kajájára 1 dl szénsavtalanított colát/10 ttkg/nap, 3-4 napon keresztül – ezzel fertőtlenítjük a bélrendszert."


Innen szedtem: [link]



2013. jún. 1. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
én nem adnék a kutyáimnak colat, sőt szerintem meg se ennék úgy a kaját és doki ad biztos valami normálisabbat
2013. jún. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Ez hülyeség. A kóla igen egészségtelen, erősen savas és tele van cukorral. Egy legyengült bélrendszert pont, hogy árt ha ilyet kap, nem véletlen, hogy pl hasmenésnél, emésztési problémánál te is a vajaspiritóst eszed, nem a pacalpörköltet, ami egy nehezen feldolgozható élelmiszer. A kóla se éppen a gyomor álma.
2013. jún. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
És melyik tünetre akarnád adni neki? Vannak normálisabb módszerek.
2013. jún. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De akkor miért írnak egy ilyen oldalon, egy ilyen dolgot ha ez a kutyának ártalmas?
2013. jún. 1. 21:34
 5/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
86%

Valamelyest hiszek benne.Pl a kefirt is írja hasmenésre ami tényleg igaz, mert én is próbáltam már a kutyámon mikor ment a hasa.Tisztítja a bélflórát.

De ezt nem a cerberos kutyaiskola találta ki, hanem az orvosok mondják, csak a saját lapjukon is megjelentetik.

2013. jún. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Önmagában a kólát én emberi fogyasztásra sem engedélyezném.Egy időben sokat keresgéltem a kóláról és elég kiakasztó dolgokkal szembesültem.

Így hát egyértelmű,hogyha én nem vagyok hajlandó ezzel mérgezni magam,akkor nyilván a kutyámnak sem adok.Ez nálam elvi dolog.Tapasztalatból nem tudok beszélni.A saját állatorvosom homeopatikus módszerekkel is gyógyít,csípőből elutasítaná a kólát.

2013. jún. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

gondolom kinyír mindent és ezért jó.

utolsó: mondjuk te valószínűleg mások kakáját se szagolgatod a kutyád ellenben lehet, hogy megteszi. nyers húst sem eszel valószínűleg és gondolom, kutyatápot sem. ha már elvekről beszélünk..

2013. jún. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Az öreg, legyengült, étvágytalan embereknek szokták a dokik is javasolni a kólát, mert étvágyat csinál. De ez emberre igaz. A koffein kifejezetten ártalmas a kutyát számára, ezért nem ehetnek csokit sem, mert minél feketébb a kakaó benne annál magasabb a koffein tartalma. Ami sokkolhatja a kutya szervezetét mivel nincs hozzászokva. Én nem adnék neki, elvinném dokihoz, hogy nézze meg, és adjon valami gyógyszert.
2013. jún. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

6-os vagyok,kedves 7-es,én a kutyámat hagyom kutyaként élni,és ebben nincs benne a kóla ivás.

Amiket felsoroltál én nyilván nem teszem,mert ember vagyok,de a kutyám kutya és ez így van rendben :)

2013. jún. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Hááát, én szoktam kólát inni a "nyári" hányós-hasmenős fertőzésekre. Tényleg mindent kinyír, annyira savas, és mivel cukros, valamennyire még jó is, ha az ember gondolni se bír kajára.

Viszont én a kutyámnak tuti nem adnék. Magamat azzal mérgezem, amivel akarom (jó, alapból nem iszom ilyen szénsavas lónyálakat), de a kutyának még annyira se tesz jót.

Ha rosszul eszik a kutyám, szorulása van vagy ilyesmi, én néhány napon keresztül vízben főtt zabpelyhet szoktam keverni az ételébe. Az is nagyon jó béltisztító.

2013. jún. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!