Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ennyi mindenre oda...

Tényleg ennyi mindenre oda kell figyelni, ha kutyát szeretnénk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A családdal úgy döntöttünk, hogy szeretnénk venni majd a közeljövőben egy kutyát. A Border Collie tetszik anyunak, de ez persze még nem jelent semmit, de én most utánaolvastam.

Hogy ha családba vesszük, úgy értem nem szeretnénk kiállításokra vinni stb.. akkor is meg kell nézni honnan veszem, stb..? Most olvasom, hogy szaporított kutyát nem szabad venni csak tenyésztettet. Mi a különbség egy tenyésztett, és egy szaporított kutya között? Úgy értem ez meglátszik rajtuk?

Mindenképpen olyan kell aki nevelhető, és szereti a gyerekeket, mert belőlük van 3, és a család is elég nagy, mindenki törődne vele. Ha én pl. neten találok egy hirdetést, ahol magánszemély árul egy fajtiszta kutyakölyköt, akkor lehet, hogy nehezebben tanítható mint egy tenyésztett kölyök, akiknek a felmenői díjakat stb.. nyertek?

És végül így családba,ahol sokan vagyunk, gyerekek mellé ajánlott a Border Collie? Vagy esetleg tudnátok mondani más fajtát?

Egyébként kertes házban lakunk, a kutyát minden nap ki tudnánk vinni sétálni/futni a közeli elhagyott focipályára, tehát a mozgásigénye ki lenne elégítve.

Volt már kutyánk, egy újfoundlandi, őt is nagyon szerettük , a szőrét rendszeresen ápoltuk, szóval nyilván az új kutyussal is törődnénk.


2013. jún. 2. 00:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy szaporító nem nézi ,hogy milyen kutyákat pároztat. Neki az a lényeg,hogy pénze legyen belőle.

Míg egy tenyésztő odafigyel minden részletre és a minőség a fontos,nem a mennyiség. Ha szaporítótól veszel akkor számolnod kell azzal,hogy beteges lesz a kutyád,sok gond lesz vele,sok állatorvosi kezelés.

2013. jún. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
10%
Még valami. A neten lévő hirdetések között is vannak tenyésztők,csak jól utána kell járni a dolgoknak. Lehet kutyát venni tenyésztőtől,ha nem törzskönyves,akkor olcsóbb. Viszont érdemes kérni valami dokumentumot a szülők családfájáról,eredményeiről.
2013. jún. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
39%
Tenyésztő nem ad el törzskönyv nélkül kutyát. Mivel az csak 5500 forint, így jelentősen olcsóbb se lenne nélküle.
2013. jún. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
10%

3.

Tenyésztőtől vettünk törzskönyv nélkül Beagle kölyköt. Voltak Golden retriver kölykei is törzskönyvesen 80.000.-ért.Úgyhogy elad törzskönyv nélkül is.

2013. jún. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%
Az is csak egy szaporító volt. Ez is két jellemző amit írtál: elad tk nélkül is és más fajtákkal is foglalkozik (utóbbi nem felétlen jellemzője, de ebben az esetben megerősíti a szaporítás tényét.).
2013. jún. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
28%
Nem szaporító,mert a fiával együtt csinálja,a goldenekkel nem ő foglalkozott. A Beagle gyönyörű,kicsattan az egészségtől,mozgékony,semmi baja. Az állatorvos is elájult tőle annyira szép.
2013. jún. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztőnél nem a törzskönyvtől lesz drága a kutya, hanem attól az odafigyeléstől, amivel a tenyésztő a minőséget garantálja. Egy tk. 5500 Ft, és azzal adják a chipet is.

A bordereknél egyébként tényleg kockázati tényező lehet az idegrendszer is, nem egy olyan bordert láttam a sulin, akit szaporítótól vettek és nagyon nem kiegyensúlyozott. Két verziót látom ilyenből, az egyik a túl érzékeny, félős, rebbenős, a másik a túl pörgős, remegve csaholva kovetelőzős.

Na meg egy bordernek nem csak a mozgásigenye nagy, hanem a munkaigénye is hatalmas. Neki tényleg napi 3 óra aktív foglalkozás kell, és ez nem az a minőség, amivel mondjuk egy vizslát 3 óra alatt le futtatsz, hanem annál lényegesen intenzívebb, tanulós, feladatos, játszós.

Már csak emiatt is érdemes tenyesztőtől venni, mert ő meg tudja mondani, hogy az alomból melyik kölyök lesz az, aki alkalmas családi kutyának, nem teljesen munkamániás.

2013. jún. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell ennyire eltúlozni, egy "szaporíott" kutya is lehet gyönyörű és egészséges. Csak épp azért nem érdemes tőlük venni, mert nem éri meg a dolog, egytől egyig felelőtlen gazdik, nagyrészt ők gyártják a kóborkutyákat vagy ha nem kel senkinek berakják egy zsákba és zsupsz a legközelebbi folyóba. Ha nem szeretnétek vagy nem tudtok annyi pénzt rászánni akkor érdemes menhelyről, fajtamentőktől kutyát hozni.
2013. jún. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
37%
Belőlük tuti nem lesz kóbor kutya. A tenyésztő elég lelkiismeretes,de nem fogok veled vitatkozni,úgyse tudlak meggyőzni. Én tudom,hogy nem szaporító,nem összevissza pároztatta a kutyáját. Tudjuk kik a felmenők. És egy szaporító nem fogja abbahagyni,mert neki az a lényeg,hogy minél több alom szülessen. Ő pedig már nem viszi többet fedeztetni a 8 éves kutyáját. Nem akarja tönkre tenni. Utolsó alom volt,előtte is tartott szünetet. Odafigyel a kutyájára.
2013. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

8 éves???

5év felett normális ember már nem fedezteti be...

És csatlakozom azokhoz,akik szerint NORMÁLIS tenyésztő,nem ad el tk nélkül kutyát.


A kérdésre válaszolva:

Igen,a legfontosabb a kiválasztásnál,hogy ne a legelső 25ezer Ft-os kutyát vedd magadhoz,mert nagy esély van rá,vmi hiba lesz a gépezetben.Első kutyámat én is szaporítótól vettem,nem tudtam semmit ezekről a dolgokról."Amstaff" kutya,én arra figyeltem nagyon,hogy a kutyákkal ne legyen agresszív.Ezzel minden rendben is van,bármilyen nemű ivaros vagy ivartalan kutyával tökéletesen viselkedik,de az emberekkel válogatós!!Kutyaiskolába járunk,hogy rendeződjön a viszony az emberekkel!A gyerekekkel a legborzalmasabb a viszonya...

Ha ezt előre tudtam volna,akkor biztos,hogy kennelből veszek kutyát nem szaporítótól!

2013. jún. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!