Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ennyi mindenre oda...

Tényleg ennyi mindenre oda kell figyelni, ha kutyát szeretnénk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A családdal úgy döntöttünk, hogy szeretnénk venni majd a közeljövőben egy kutyát. A Border Collie tetszik anyunak, de ez persze még nem jelent semmit, de én most utánaolvastam.

Hogy ha családba vesszük, úgy értem nem szeretnénk kiállításokra vinni stb.. akkor is meg kell nézni honnan veszem, stb..? Most olvasom, hogy szaporított kutyát nem szabad venni csak tenyésztettet. Mi a különbség egy tenyésztett, és egy szaporított kutya között? Úgy értem ez meglátszik rajtuk?

Mindenképpen olyan kell aki nevelhető, és szereti a gyerekeket, mert belőlük van 3, és a család is elég nagy, mindenki törődne vele. Ha én pl. neten találok egy hirdetést, ahol magánszemély árul egy fajtiszta kutyakölyköt, akkor lehet, hogy nehezebben tanítható mint egy tenyésztett kölyök, akiknek a felmenői díjakat stb.. nyertek?

És végül így családba,ahol sokan vagyunk, gyerekek mellé ajánlott a Border Collie? Vagy esetleg tudnátok mondani más fajtát?

Egyébként kertes házban lakunk, a kutyát minden nap ki tudnánk vinni sétálni/futni a közeli elhagyott focipályára, tehát a mozgásigénye ki lenne elégítve.

Volt már kutyánk, egy újfoundlandi, őt is nagyon szerettük , a szőrét rendszeresen ápoltuk, szóval nyilván az új kutyussal is törődnénk.


2013. jún. 2. 00:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én a kérdésre válaszoltam, nem a te válaszodra...
2013. jún. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Golden retriver, vagy labrador?

A szaporított kölykön nem mindig "látszik" úgy hogy laikusként is megmondanád, egyszerűen annyiról van szó, hogy egy marha folyamatosan pároztatja, akár beltenyészti a kutyáit anyagi haszon reményében, ezért a szülőkre minél kevesebbet költ, hiszen úgy lehet pénzt keresni. Nem végzi el a szűréseket és simán elad beteg kölyköt is.


Ha nem tudtok kifizetni egy fajtiszta kölyköt, amit 3 gyerek mellett nem tartok lehetetlennek, akkor vagy menhelyről hozzatok kutyust, vagy egy véletlen besikerült alomból keveréket, amit ingyen adnak, esetleg a már meglévő oltásért kérik a pénzt. Fölösleges fizetni 25 ezret egy nem fajtatiszta borderért, mert keveréket ingyen is kapsz.

2013. jún. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
87%

Ismerek egy ilyen szaporítós merle bordert, 60 ezerért vették, kicsinek még tényleg bordernek tűnt, bár nekem már akkor is gyanús volt, most hogy felnőtt, nyilvánvaló, hogy egy cifra mudi :)

Ami amúgy nem baj, tökéletes kutya egy cifra mudi is, csak ugye nem ezért köhög ki az ember egy halom pénzt a kutyáért, hogy aztán ne azt kapja, amit akart.

Egy ismerős most vett csoki labradort 40 ezerért, 4 hónaposan már látszik, hogy valami németvizsla mix lehet a szentem.

Igazából ezzel az erővel tényleg egy mentett keverék is tökéletes, pont ugyanannyira lehet tudni, hogy mi lesz belőle, mint egy szaporított valamilyen fajtára hasonlító kutyáról, csak az legalább ingyen van, és nem egy gerinctelen pénzhajhász kutyatartót támogatsz rengeteg pénzzel.


Nekem más fajta, de szintén szaporítótól vásárolt kutyám van. Állatorvosi költségben ott tartunk, hogy már két hiperszuper világgyőztes várományost megvehettem volna ennyi pénzből, és ráadásul aggódás az élet, épp a múlt héten megint nem tudtam miatta dolgozni menni, és elköltöttem egy vagyont állatorvosra.

Persze ez egy mentett kutyánál is benne van a pakliban, csak valahogy ott jobb érzéssel áll neki az ember a kezeléseknek, mert tudta, hogy mire számíthat.

2013. jún. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tenyésztőtől veszed, könnyen lehet, hogy keverket kapsz. A tenyésztős kutyák várhatóan egészségesebbek, kevésbé betegesek, ha mégis van ele valami, visszaviheted a tenyésztőnek.

Én nem ajánlom a bordert, családba csak akkor, ha van valami nagyon aktív embert, aki kutyabolond és a családi együttléteken kívül napi több órát tud vele foglalkozni. Családi kutyának egy uszkárt, egy goldent, vagy egy labaradort vennék a helyetekben.

Ne a kinézet döntsön. Egy unatkozó kutya a kertet, házat leamortizálja, meg fölöslegesen sokat ugat.

Ha nagyobb macit szeretnétek, akkor még a leonbergit ajánlanám, nagyon családarátok és nyugodtak.

2013. jún. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
elég ha a szaporító nem szűreti le a szülőket TNS-re és 1 ves korára elpusztulnak a kölykök ha két hordozót összerak... mindenhol rizikós a szaporított kutya deolyan fajtánál ahol halálos betegség is van...egyenesen felelőtlenség megvenni az ilyen kutyát
2013. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ennél a kérdésnél úgy látom volt pár hozzáértő a TNS-sel kapcsolatban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2952368-mint-..

2013. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :D

Pontosan ezért tettem fel a kérdést, hogy kiderüljön, hogy akkor jobban megéri tenyésztőtől venni. Egy normális tenyésztőnél kb. mennyibe kerül egy Border? Én olyan 40ezer forint körülszoktam látni, de inkább megkérdezem.

Anyu azért szeretne mindenképp kölyök kutyát, mert van két macskánk is, és szeretnénk ha összeszokna velük még kölyökként.

De egyébként ha nem is Border, de mindenképp olyat szeretnénk, akivel ki lehet menni sétálni, tehát úgy értem nem olyan nyugodt, aki egész nap fekszik, hanem azért játszik is. És az is igaz, hogy úgy tetszett meg ez a fajta, hogy anyum látta valami filmben, és akkor kezdtünk el bővebben utánaolvasni. Tetszik, hogy sok mindenre meg lehet tanítani. Bár szerintem szinte minden kutyát. Az újfoundlandit is mi tanítottuk meg pacsit adni, ,leülni, csak ő nem volt az a játszós, kivéve a medencében.. :D

2013. jún. 2. 14:17
 18/21 anonim ***** válasza:

40 ezerért nem hiszem,hogy egészséges kutyát kapsz.Tenyészetekben,normális körülmények között sztem 100 ezertől indul egy kölyök.Oltásokkal,folyamatosan féreg hajtva,chippelve és törzskönyvvel,ami magában foglalja a szülők orvosi szűréseit.Egy lelkiismeretes tenyésztő kezdőcsomagot is ad a kölyök mellé.(Kaja,felszerelés)


A sétáltathatóság és egyéb dolgok,amiket leírtál azok pedig csak a nevelésen múlnak.Mondjuk egy kiegyensúlyozott nyugodt kutyával,hamarabb és könnyebben is boldogultok,mint egy esetleges agyon szaporított ideggyenge kölyökkel.

2013. jún. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ezért szeretnétek kölyköt, akkor nyugodtan hozhatnátok menhelyről egy border szerű kutyust, akiről tudják, hogy macskákkal jól kijön (pl. sokan effetkíve ideigleneseknél laknak, ahol cicák is vannak.)

Mindegyik kutyát meg lehet tanítani trükkökre, és szinte mindegyik imád sétálni. De nem mind1, hogy muszáj naponta 3szor levinni egy órás sétákra és agyilag fárasztani, vagy egyszer levinni 1 órára, és délután egy gyorsra. Nagyon fontos, hogy az aktivitásszintetek össze legyen hangolva.

Vegyetek egy pörgősebb golden retrievert, vele az első évben úgyis tele lesz a kezetek, aztán megszokja h naponta kb mennyi foglalkoznak vele és ahhoz igazodik.

Kicsit olyan ez a border, mintha ferrarit vennétek azért, hogy eljárjatok naponta dolgozni. Biztos van nyugisabb border is, de amúgy egy nagyon pörgős kutya.

2013. jún. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Már írtam egy menhelynek a közelben, hogy van-e macskatűrő kutyájuk. A goldent, és a labradort is néztük mind a kettő tökéletes lenne. Közben ráakadtam egy könyvre, ahol részletesen leírják a fajtáról a tudnivalókat.

Egyik ismerősöm a Jack Russel terriert ajánlotta, de szerintem azzal is ugyanott vagyunk mint a borderrel, hogy nagy mozgásigénye van, és napi 4 órát már nem biztos, hogy rá tudnánk szánni, így inkább olyat szeretnénk választani akivel elég napi 1-2 óra, mert ezt az időt biztos, hogy minden nap a család valamelyik tagja rá tudja fordítani. Várom a menhely válaszát, és szerintem oda is elmegyek személyesen. Egyébként kölyök kutyát nem könnyebb tanítani, meg pl. macskákhoz szoktatni mint egy idősebbet?

2013. jún. 2. 17:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!