Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek kell bejelenteni?

Kinek kell bejelenteni?

Figyelt kérdés
Egyik szomszéd telken van egy puli kutya, nagyon rossz állapotban, sovány és rettenetesen fél az emberektől. A gazdája évekkel ezelőtt meghalt. Már jelentettem, az országos állatvédőrségnek, de vissza sem írtak.. Sajna én nem tudom megtartani, mert nekünk is van három kutyánk. Kinek lehet bejelenteni, úgy hogy elvigyék? Noé, vagy Rex, vagy van ilyen ami kijön?
2013. jún. 2. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
igen. állatmenhelyesek bztos kimennek.
2013. jún. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2013. jún. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Az a baj, hogy csak úgy kimenni, bemenni egy magánterületre és elhozni nem lehet. Ez magánterületsértésnek és lopásnak minősülne, és ezt semelyik szervezet nem vállalja.

Meg kellene tudni, hogy ki a telek örököse, és vele aláiratni a lemondó nyilatkozatot, utána lehet bármit intézkedni. Mostanában a vizslamentés többször is bevállalt pulit, úgyhogy nekik is szólhatsz.

Kellenének képek a kutyáról, illetve tényleg valahogy ki kellene hozni onnan.

2013. jún. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Valletta ***** válasza:
56%
Van alapítvány, amelyik rendőrséggel bemegy a kutyáért, csak hozzáállás kérdése a dolog. Először a helyieket keresd meg, de ne e-mailben (gondolhatod, hogy a nagy alapítványok naponta hány "a szomszéd Morzsi éhezik" e-mailt kapnak és ebből hány valós, hány bejelentő veszi fel a telefont és adja meg a címet), hanem hívd fel őket, aztán ha nincs rá kapacitásuk, akkor fordulhatsz az egyre távolabbi és nagyobb szervezetek felé.
2013. jún. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!