Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet bejelenteni, ha...

Hol lehet bejelenteni, ha valaki rendszeresen póráz nélkül sétáltatja a behívhatatlan kutyáját?

Figyelt kérdés
Nem tudom a gazda nevét, csak a kutyáét, meg hogy kb milyen fajta. De borzalmas! Nem agresszív, de az én kutyáimat teljesen kikészíti, hogy messziről is odamegy, a seggükben van, ráadásul mikor tüzeltek, akkor is rendszeresen rájuk engedte a gazda. Tudom, hogy meg lehet ezt oldani másképp is, de a gázspray-t nem épp egy tacskó-keverékre szeretném elpazarolni, ha lehet... Már próbáltam neki mondani, hogy vegye pórázra, méghozzá kedvesen, de még ő volt felháborodva, és igen sértő módon válaszolt. Ennyi adattal lehet mit kezdeni? Foglalkoznának egy ilyen esettel, s ha igen, akkor hol? Nagyon el vagyok keseredve, hogy legközelebb ártanom kell annak a kiskutyának a gazdája miatt, de túl sok munkám van a kutyáim félelmi agressziójának kordában tartásában ahhoz, hogy ezt el bírjam viselni. Meg törvényileg tilos is póráz nélkül sétáltatni.
2012. dec. 20. 10:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A közterület felügyelőket tudod kihívni, de azzal megszivatod a normális kutyásokat is, akik a behívható kutyájukat engedik el.
2012. dec. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

legközelebb - ha nem kapcsolod ezzel be a kutyáidat a tacsi mixre -, ha odapofátlankodik a taccser, mondd neki,hogy nem, és ha nem áll le (és nem fog), vágd orrba, és told ki szemmel.

ha nagyon pofátlan és visszamegy, újból nem - orrba vágás - de erősebben...


Szóval kicsit kondicionáld be a drágát, hogy ez itt nem pálya.

Szerintem ebben a helyzetben ez a legtűrhetőbb megoldás.

Utána pampogjon csak a gazda, akkor megmondod, hogy vagy póráz, vagy ez. (Legalább akkor, amikor meglát titeket a közelben...) Bár ha nem tudja behívni.... de ez már részletkérdés.


A tacsinak teszel szívességet, inkább az orrba vágás, mint hogy egyszer elszakadjon a kutyáidnál a cérna.



Ha megjelented, általában írásban figyelmeztetik a gazdát,és kb. ennyi.

Ha nem történik változás,pénzbírság.

De ennek az átfutási ideje kb. 2 hónap, vagy több...



A gázsprayt pedig nem használnám én sem, szabadban a te kutyáid szemébe is kerülni fog jó eséllyel, ráadásul ha nagyon közelről fújod, maradandó károsodást okozhat szegény tacskónak. Meg nem kis stresszt...

Jobb az orrbavágás - de azt is előzze meg a NEM. (így később elég lesz ennyit mondanod, esetleg rámozdulnod, ha nagyon domináns a kis disznyó, ha jól csináltad.)

2012. dec. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Csak kicsit félek, hogy megharap, ha az orrára csapok. :S Meg nem vagyok ilyenkor valami összeszedett, mert közben a kutyáim vergődnek a póráz végén. xD
2012. dec. 20. 11:36
 4/17 anonim ***** válasza:
El foglak keseríteni. Idén májusban kutyát sétáltattunk, kb este 9-fél 10 volt. Beagle kan kutyánk van, pórázon szépen kocogott mellettünk. Láttuk, hogy az utcán kint van egy csapat ember, és 2 kutya, kb 30 méterre voltunk tőlük. Mire észbe kaptunk a két német juhász keverék már ezerrel rohant felénk, elkapták a kutyánkat, egyik a fülét másik a farkát tépte, a nyakát, hátát harapták teljes erőből. Az volt a szerencsénk, hogy a kutyán hám volt, és az egyik kutya azt kapta el, a kutyánk pedig valahogy ki tudott bújni a hámból, és elrohant. A 2 kutya utána. Ezalatt a "gazdi" és a másik 5 ember csak állt és nézett, a kutyák tulajdonosa pedig hiába szólt a kutyáinak, azok szartak a fejére. A kutyánk kiszaladt a világból, kb 5 kilométerrel arrébb találtuk meg. Másnap szépen bementünk az önkormányzathoz, tettünk bejelentést. Annyi lett az ügyből, hogy a csávó kifizette szájhuzogatva az állatorvosi költségeket, és kész. Semmit, még csak egy levelet sem kapott az önkorm.-tól, hogy "ejnyebejnye". Semmi nem lett a dologból, a rendőrségen konkrétan kiröhögtek, hogy egy kutya miatt képesek voltunk bemenni...Úgyhogy nem akarlak elszomorítani, de kár minden szóért. Ez a hapsi sem tudta kezelni a kutyáit, folyamatosan azt hajtogatta, hogy még soha nem történt ilyen, és hogy a mi hibánk, mert amikor megláttuk, hogy az utcán vannak, vissza kellett volna fordulnunk...Csakhogy arra tudtunk hazamenni, másfelé nem lehetett volna menni. Azóta én is paprikaspray-vel sétállok, mert egy zsákutcában lakunk, másfelé nem is lehetne sétálnunk. Tehetsz bejelentést, de így semmit nem fognak tenni. De azért tedd meg, hátha...Lehet, hogy nálatok másképp állnak az efféle dolgokhoz!
2012. dec. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát az én részemről pofátlanság lenne közterületest hívni, mivel ugye általában az enyémek is póráz nélkül vannak..


2eset volt eddig amikor szóltam valakinek hogy vegye pórázra a kutyáját.. Mindkét esetben nagyon passzívak voltak a gazdák.. Az egyik szintén egy tacskó keverék ott mondtam hogy szedje öszze kutyát vagy felrugom..(nem így kezdtem :D ez lett a beszélgetés vége)


A másik meg egy nagyobb testű keverék ő meg általában a gazdája előtt van 500méterrel tehát nehezen tudnék vitatkozni is vele mert leszarja az egészet.. Utoljára úgy váltunk el hogy nem szeretném többet meglátnise.. És vegye a qrva kutyát pórázra legközelebb ha esetleg még is szembe jönnénk egymással mert agyonütöm.... De szerintem ebből se értett.. Tök fogyaték a nő..


Egyébként Kutya név alapján nem igazán fog senki foglalkozni ilyennel sajnos sőt gazdanévvel se.. Ennél sokkal durvább esetekben sem tesz senki semmit :/ Próbáld meg elkerülni.. Vagy hordjál magaddal egy retriver pórázt azt gyorsan rá tudod akasztani a kutyára és távol tudod tartani a sajátodtól..

2012. dec. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%

talán -talán,,, más oldalról is megközelíthető a dolog:)mivel sok munkát öltél a kutyáid félelmi agressziójának kordában tartásához :) ( egyszóval a félreszocializált kutyáid ),szóval,mi lenne ,ha egyszerűen elengednéd őket ?? talán ,ha nem pórázon lennének a kutyáid ??és a kis tacsi keverék pedig játszana 1000-rrel??? ez álltalában teljesen normális dolog a kutyák között, mármint az,hogyha találkoznak -üdvözlik egymást!

igaz a másik szabadon van,és igaz a gazdi a hibás ,de ??? mi van ha ?? az a kis tacsi keverék egy jól szocializált kutya, aki csak játszana,??? aki nem árt senkinek,kivéve ,ha meg-kell védenie magát a félrenevelt mindíg pórázon tartott ,mindennel,és mindenkivel szemben agresszív kutyuskákkal szemben???? szóval,mi van ,ha a te kutyáid a támadóak,és a kis tacsi keverék,csak ismerkedne????? vagy ???? vagy te egy kutyákat és embereket kevésbé ismerő,a saját kutyáit is félrenevelő gazdi vagy?? lehet ,hogy tévedek,de te ezt irtad: nem agresszív,de teljesen kikészíti a kutyáimat???? szerencséd ,hogy nem velünk találkozol séta közben,mert ott helyben klinikai depresszióba esnének a kutyáid:) vagy ... valódi kutyákká válnának:)

2012. dec. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

ma 13:13

Tudod, még nem mindenkinek van "minden kutyát imádok " kutyája.Attól még nem félrenevelt az a kutya. Amelyik kutya meg játszani akar, azt talán a gazdája először sakkozza le, vajon a másik akarja-e? Eleve jól nevelt kutya magától nem megy másik kutyához még játszani sem.

2012. dec. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem tudhatjuk, melyik kutya reagál normálisan, melyik nem...

De ha úgy izegnek-mozognak, hát ne hagyd.:)

Azért az sem okés, hogy nem tudsz lerendezni egy tacskót a sajátjaidtól...

(és ne rávágj az orrára, hanem szemből üss rá, mintha vissza akarnád tolni a pofájába.)


Ha nem bizonytalankodsz, elég valószínűtlen, hogy visszakap, pláne, a túlerő miatt...

2012. dec. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

13:13-as, szerintem jobb lett volna, ha meg sem szólalsz...Hogy lehet ilyen baromságokat összehordani???

Esetleg magadra ismertél, és te is egy ilyen neveletlen és acsarkodó kutyának a tulajdonosa vagy???? Nehogy már még a kérdezőnek kelljen meghúznia magát, mert ő úgy sétáltatja a kutyáját, ahogy kell, ez a kis tacsimix meg nekiáll ugatni. Persze, engedje össze a kutyákat, aztán ha a tacsimix miatt verekedésbe fullad a dolog, akkor majd a kérdező lesz a hibás a két kutyájával. Gondolkozzál már ember. Úr Isten, adná az ég, hogy az ilyen sötét emberkéket holnap tényleg elvigyen valami "világvége"....

2012. dec. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Megjegyzem, hogy amint meglettek az oltásaik, rendszeresen jártunk velük kutyaóvodába. Én a magam részéről úgy gondolom, hogy mindent megtettem a megfelelő szocializációjukért, a lelkiismeretem ez ügyben tiszta, mint a friss hó. Azt egyébként én sem értem, hogy ennek ellenére miért olyanok a kutyáim, amilyenek, s el se merem képzelni, milyenek lennének, ha nem fektetek annyi energiát a szocializációjukba. :S

Ebben a kérdésben minden esetre biztos vagyok, hogy nem én hibáztam, hanem a másik kutya gazdája, s most már rendesen fel fogok lépni a tacsi ellen. Az a baj, hogy még mindig azt hiszem mindenkiről, hogy normális, aztán, ha kiderül, hogy nem, annyira meglepődök, hogy szóhoz sem jutok. :D

2012. dec. 20. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!