Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerti kutyások! Ti tényleg...

Kerti kutyások! Ti tényleg minden nap viszitek sétálni a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom,a korábbi kérdések és válaszok alapján már kezdem azt hinni,kifejezetten rossz gazdi vagyok.A kutyáim 4000 m2-en(ami még nekem is sok)mozognak szabadon,láncot,kennelt,stb soha nem látva,mozgásukban sosem korlátozva.Egy nap legalább negyvenszer találnak valami ugatnivalót vagy ha valaki eljön az igen hosszú kerítés mentén(saroktelek ráadásul),azt végigugrálják,hacsak rájuk nem szólok,gyakran egymással is birkóznak,vagy talált fenyőtobozzal labdáztatják magukat.Én hétvégente vagyok csak itthon,így séta,futás,labdázás,tanítás csak olyankor van.Egyébként a nap nagy részében abszolút nem aktívak,heverésznek csak,ha ninc valami mozgás vagy estére nincsenek felpörögve,ahányszor kinézek,mindig azt látom,hogy alszanak(nem is fiatalok már)Tényleg olyan egetrengető hiba,hogy nem sétáltatom őket minden nap?(Az,hogy a tanyában engem néznek hülyének,hogy kerti kutyát sétáltatok,az más,mert szerintem is piszkosul szüksége van új ingerekre,szagokra,élményekre,tehát abszolút sétapárti vagyok,ha tehetem)

2013. jún. 2. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Kertes házban lakok 3 kutyával, napi másfél két órát járom velük az erdőt, hétvégén reggel egy óra este kettő. Persze előfordúl hogy nem megyünk, mondjuk havonta egyszer.
2013. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Én egészségügyire viszem őket, kertbe nem "ürít". Ez kb napi 3-4 alkalom és össtesen 1-1.5 óra. Aztán ha épp sok időm van akkor megyünk túrázni, úszni vagy ami jön, olyankor van hogy elmegyünk reggel 8kor 4-5 kor meg haza.
2013. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Elnézést elírtam, nem őket hanem őt (egy kutyám van)
2013. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kertes ház elég nagy kerttel, kinti-benti kutya.

Napi két séta van általában, reggel-délelőtt és délután-este. Időtartam átlagosan napi 3 óra összesen, legtöbbször a délelőtti fél óra-egy óra, esti 2-3 óra.

De sokszor ha fél napokat vagyunk távol, akkor már nem sétálunk este...illetve a kapun kívül szoktam vinni dolgát intézni lefekvés előtt, illetve ha éppen reggel nem sétálunk, akkor ébredés után is.

2013. jún. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem egyáltalán nem gáz, én is csak akkor viszem el őket, ha kirándulni megyünk családostul, és akkor természetesen jönnek a kutyák is. Minek vinnéd sétálni, mikor 20szor akkora élettere van, mint a legtöbb kutyának. Akkora telkünk van, hogyha kétszer körbefutja a kutya, még így is többet mozog, mint a legtöbb panell-cirkáló a napi 3-4-5szörös séta során.
2013. jún. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, példáúl azért viszem őket minden nap sétálni hogy új ingerek érjék őket. Lehet az a kert bármekkora ha mindíg ugyan olyan. Ha téged bezárlak egy 500 négyzetméteres luxus villába, és nem engedlek ki onnan hiäba van benne minden egy idő után megzakkanasz az unalomtól. Ahogy a kutyák is.
2013. jún. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Természetes. Pont ezért írtam, hogy kirándulni ők is jönnek. Ha a gyereket viszem, hogy kicsit kimozduljön, akkor jönnek a kutyák is. De mikor a legtöbb (és itt hangsúlyozom, nem a te, vagy a kérdező, vagy a hozzászólást olvasó!! hanem legtöbb) ember azért viszi sétáltatni a kutyáját, hogy a mozgásigénye ki legyen elégítve, akkor fölösleges még nekem is ezen agyalnom. Új inger kell? Sokan elfelejtik, hogy mekkora különbség van pár négyzetméteres lakásban, meg falun tartott kutya közt. A farkas sem kolbászol át kénye kedve szerint másik falka területére. Ha falun új inger kell, akkor választhat az ott tartott kb még 30 másik állat közül. Ahogy mondtam, ha a telek határain egyszer végigfut, az már kapásból háromnegyed óra. És egy nap nem csak egyszer fut rajta végig. Nem értem, ez miért rosszabb, mint egy napi háromszor sétáltatott, de egész nap bezárva tartott kutya élete, aki lehet a neki megadatott 10-15 év alatt egyszer sem látott füvet, csak napi szinten körözget a betondzsungel néhány kerülete között. Csodálatos új inger, ha minden nap megugathat egy biciklis tinédzsert, vagy pár észveszejtően kürtölő autót.
2013. jún. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Minden nap visszük... Szinte... de inkább év közben nem a nyári szünetben.Olyankor csak heti öt alkalommal.xd
2013. júl. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!