Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire gyakori ha egy...

Mennyire gyakori ha egy kuvasz kutyának kék a szeme?

Figyelt kérdés
2013. jún. 3. 07:20
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Hiba!Sötétbarnának kell lennie.
2013. jún. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem találtam erre vonatkozó pontos információt. De a keresések közben több ilyen kutyáról tettek említést különféle oldalakon, tehát valamivel gyakoribb lehet, mint a fehér holló. :)

Amúgy szerintem ez alapján nem túl gyakori. Ami nem is baj, mert hiába szép, sajnos nem megfelelő. (Bár tudom, nem ezt kérdezted.) Sokszor társul hozzá süketség, fényérzékenység és alapból érzékenyebb kicsit a szemük, nemzőképtelenség stb.

2013. jún. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Ritka. A kék szemű kuvasz nem kuvasz, még ha TK-ja van akkor sem. Tenyésztésből ki kell zárni.
2013. jún. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2 hónapos a kicsi majd azt mondta a gazdája hogy lehet bebarnul.. de lehetséges hogy így marad? van még 2 fajtiszta kuvaszunk nekik barna a szemük.. utolsó válaszoló: miért ne lenne fajtiszta kuvasz? törzskönyvezett mondhatni "kristálytiszta" a vére vagy ha nem az akkor mi?
2013. jún. 3. 18:50
 5/10 anonim ***** válasza:

Végül is nem teljesen kizárt, esetleg még változhat a színe.

Fajtatiszta kutyáknál is előfordulhat ilyesmi, de azért nem árt gyanakodni. Mindenesetre ha kék marad neki akkor semmiképp se örökítsd tovább ezt a hibát, a kutyát szeresd nagyon, de inkább ivartalanítsd. Sajnos ez hiba, ezek a kutyusok valamivel kevésbé erős immunrendszerűek és kevésbé ellenállóak, mint a rendes, barna szemű társaik.

2013. jún. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"miért ne lenne fajtiszta kuvasz? törzskönyvezett mondhatni "kristálytiszta" a vére vagy ha nem az akkor mi?"


Fajtisztának fajtiszta, mert kutya. Viszont a kék szem nagy hiba, mint mondtam tenyésztésből ki kell zárni. És nyugodtan lepontozhatod ezt a válaszom is, attól még igaz a dolog. Viszont ettől még lehet jó kutya idegrendszeri szempontból. Ivartalanítani kell és kész.

2013. jún. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jah, és az, hogy van törzskönyve, nem jelent semmit. A magyar tenyésztők körében hatalmas mutyi van. Sokszor nem az a kankutya, ami a TK-ra van írva. Sőt, van, hogy a szuka sem, mert a kutyagyár szerű tenyésztőknél ha több alom van, ide-oda cserélgetik a kiskutyákat.

Arról nem is beszélve, hogy hányszor betenyésztenek más fajtákat. Így jött létre pl. a fekete komondor is. A legenda szerint egy kis erdélyi faluban találta meg a kihaló félben lévő fekete komondort az emberke. Később kiderült, hogy csupán pénzt akart keresni és komondort orosz fekete terrierrel pároztatott be.

Szóval a tenyésztőket is meg kell válogatni.

2013. jún. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem.. igazából nem nagyon akarjuk tanyészteni maximum "házi" célra.. köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 5. 07:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Tehát szaporítani akarod? (Mert ha nem vagy rendes tenyésztő mégis fedezteted őket akkor szaporító vagy...)

Szerintem ne csináld, mert várhatóan csupa beteges kutyus születne (ha egyáltalán képes lenne a kutyád utódokat nemzeni). Ráadásul ha rendes kuvasszal pároztatod, akkor nem is garantált, hogy kék szemű kölykök születnek. Szóval erről sajnos le kell mondani, inkább ivartalaníttasd. Olyan értelemben megfelel házi célra, hogy családi kutyának, mert ha szerencséd van egy teljesen jó és egészséges kutya lehet belőle.

De a kiskutyái sajnos nagy valószínűséggel betegesek lennének, amivel mindenki csak szívna. Örülj neki, hogy a te kutyád külsőre ilyen különleges, de érd be ennyivel.

2013. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
súlyos hiba, husky keverékeknél jelenik meg de ettől ha tetszik tartsad.
2013. jún. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!