Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbulloknál mik a ROM kutyák?

Pitbulloknál mik a ROM kutyák?

Figyelt kérdés
mit jelent az hogy ROM pl. :E Miranda's Bailarina 1W ROM

2013. jún. 3. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
register on merit...?
2013. jún. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy erre utal a rövidítés, de csak a saját fajtámban tudom a jelentését. pitbulloknál rémlik, hogy másra utal...
2013. jún. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hersze ***** válasza:

Ha egy kutyának ROM (Register of Merti) van a neve mögött, az azt jelenti hogy valamilyen teljesítménye kiváló volt, többszörös díj nyertes pl. testfelépítésben, vagy esetleg több díjnyertes utódja van stb.

Ha egy kutya tenyésztőnek, aki mondjuk pitbullokkal foglalkozik, a kutyája verekedésben megkapta a ROM címet, ebben az esetben, mivel nem elfogadott sport a kutya viadal, ezért nem mindenki szerint törvényes a ROM (nem tudom mitől függ, hogy elfogadják vagy nem). Akármelyik kutyafajta kaphatja ezt a ROM címet a neve mögé ha sok nyertest nemzet, vagy maga sok díjat szedet össze.Minden kutyafajtánál más-más dolgokért kapják ezt a díjat.(értelemszerűen ,egy pitbull kaphatja súlyhúzásért, egy vadászkutya valószínűleg másért fogja kapni).

2013. jún. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves uccsó, sehol se "törvényes" a ROM (register of merit), ugyanis nem törvények szabályozzák ezt a címet, hanem az adott egyesületnek a szabályzata (FCI szabályzat, ADBA szabályzat, UKC szabályzat).


Piteknél ez azt jelenti, hogy szuka esetében 3, kan esetében négy kölyke Ch címet szerzett. Ekkor a kutya felkerül a ROM listára 1 ponttal. Mindegy egyes újabb Ch kölyök plussz 1 pont, Gr. Ch. kölyök plussz két pont.

2013. jún. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!