Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fül kupiorzásának betiltásáv...

A fül kupiorzásának betiltásával nem félnek, hogy fajták fognak eltűnni a süllyesztőbe?

Figyelt kérdés

A legjobb példa szerintem erre a dobermann. Nem vagyok híve a felesleges műtéteknek, de az a kutya szerintem elveszíti így valamilyen szinten a fajta jellegét. Ráadásul ha jól tudom náluk egészségügyi okokból is csinálták, nem véletlenül lettek így kitenyésztve.

Viszont hosszú farokkal, lógó füllel szinte nem is lehet első ránézésre megismerni őket.

Sokan így szerintem elfognak fordulni a fajtától, és szépen lassan eltűnik, ha ez így marad.

Pedig szerintem az egyik legszebb és legokosabb kutya.

Csak Én vagyok ezen a véleményen ?



2013. jún. 3. 15:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az aki a fajta jellemét nézi az nem fog ezzel foglalkozni. Aki meg csak a küllemét az nem is baj ha nem vesz ilyen tipusú kutyát. Nekem boxerem van és a farka ugyan vágva lett születés után de a füle nem, szerencsére. Engem nem zavar, sőt. Kifejezetten szeretem a lógó füleit.
2013. jún. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem sokkal szebbek ezek a kutyák lógó füllel, kevésbé látszanak agresszívnek. Bár úgy tudom, a fülgyulladás megelőzése érdekében vágják...
2013. jún. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
egy külső ugyanugy hozzátartozik egy fajta jellegéhez. nem véletlen, hogy világvezető tenyészetek tűntek el. Én határozottan ellen vagyok ennek a törvénynek. Ráadásul ha már a dobermannt hoztad fel példának, sokkal több fog igy laikus kézbe kerülni, mert "cuki". és sokkal több lesz a menhelyeken.
2013. jún. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom, hogy a fül begyulladása miatt (is) szokták nekik kupírozni...

Amúgy szerintem az meg elég nagy baj, hogy ha valaki külalak miatt ítél el egyből egy kutyát, és szerintem egyáltalán nincs agresszív kinézetük vágott füllel és farokkal, csupán karakteresebb a kutya.

2013. jún. 3. 15:27
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Sok fajta már így is a süllyesztőben van, olyanok is, amelyeknek nem vágják se fülüket, se farkukat. Elég megnézni a német juhászt pl.
2013. jún. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
5ös vagyok. Sokan utálnak ezért, de én azt vallom, hogyha valamilyen kutyát úgy akartak volna látni, hogy álló füle legyen mondjuk, akkor úgy is tenyésztik ki. Egyáltalán nem vagyok híve a kupírozásnak egyik fajtánál sem. A dobermannál engem a hosszú farok jobban zavar, mint a lógó fül.
2013. jún. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
dehogynem... már el is kezdődött, rengeteg nagynevű kennel csukta be kapuit, nem csak dobiban de más olyan fajtáknál is ahol ár nincs vágás... ha farkat se lehetne vágni lehet én is befejezném, saját fajtámban látom más országok kutyáit amit már nem vágnak és a látvány elkeserítő... minden külső fajtajellegét elveszíti vele a fajta (többek között pl a mozgását is) jellemre továbbra is kedvenceim és hobbyba még elnézegetem őket de küllemben már nincs meg bennük az a szépség ami miatt lassan 10 éve tenyésztem őket, életem végéig tartani fogom a fajtát de szerintem a tenyésztést akkor fejezem be amikor már tilos lesz a farkat vágni
2013. jún. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem ízlés kérdése, mint a nő meg az autó is. Nekem is jobban tetszik lógó füllel és hosszú farokkal, de semmiképp se tartanék, mert a jelleme nem tetszik.
2013. jún. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Sajnos ettől félek Én is, hogy ilyen okos és szép kutyák ezért fognak eltűnni végleg... :(

Szerény véleményem szerint foglalkozhatnának értelmesebb dolgokkal is, ami miatt valóban szenvednek az állatok...

2013. jún. 3. 15:57
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Nekem kívülállóként azért furcsa, hogy sokan a kinézet és fajtajelleg miatt pártolják a vágást.

Ez olyan, mintha az embernél is pl. szilikonmell lenne természetes "fajtajelleg".

2013. jún. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!