Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Aki nem tud egy idegennyelvet...

Aki nem tud egy idegennyelvet sem az mehet a süllyesztőbe?

Figyelt kérdés
Diplomám van, de nyelvérzékem egyáltalán nincs, küszködtem az angollal és a némettel is, de nem megy. Viszont minden álláshirdetésben benne van, mint követelmény az idegennyelvismeret, még az eladói munkakörök többségénél is. Tényleg mindenhova kell a nyelv vagy csak szívatják az embereket?
2013. ápr. 10. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sok embernek már van. Mert kimentek külföldre és hazatérve, tapasztalattal és nyelvtudással próbálnak elhelyezkedni. Ahol kérnek nyelvtudást, bizony szeretik azokat alkalmazni akiknél világosan látszik hogy élő, használható nyelvtudása van és nem csak papírja róla.

A másik kategória, akinek papírja van, mert valahogy összeszenvedte a vizsgát, ők is előszeretettel írják bele az önéletrajzba hogy igenis középfokon beszélnek xy nyelven (legtöbbször angol).

Hát miattuk nem hívják be azt az embert aki őszintén leírja, hogy Ő igenis 1 nyelvet beszél jól és az az anyanyelve. Ciki nem ciki ez van.


Sok munkáltató azt gondolja, hogy ha nem írja bele a hirdetésébe a nyelvtudást követelményként akkor mindenféle "bunkó" fog jelentkezni vagy azt feltételezik hogy nem színvonalas a cége... Na ezen a hozzáálláson sem ártana már változtatni!

2013. ápr. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Még azt hozzátenném, hogy nem egyszer jelentkeztem olyan álláshirdetésre ahol követelmény volt a nyelvtudás és amikor az interjún rákérdeztem hogy mi van ezzel, akkor bevallották, hogy a cégnél még senkinek sem volt szüksége ezen tudására és csak pluszként szokták beleírni megszokásból...

Na ennél a pontnál szoktam elgondolkodni azon, hogy sír a szája mindenkinek, hogy nincsenek megfelelő szakemberek a munkára bla-bla... Igen ám, de ha egy szakmunkást nem veszünk fel azért mert Ő nem beszél 2 nyelven folyékonyan, ellenben felvesszük azt, akinek felsőfokú végzettsége és nyelvvizsgája van, de nem ért igazán semmihez, akkor mire panaszkodunk? Csak a fejünket kellene verni a falba, hogy vajon miért nem gondolkozunk reálisan és miért akarjuk a divatot követni?

2013. ápr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát manapság ez - sajnos vagy nem sajnos, mindenki döntse el magad - már alap-elvárás.

Legalább egy idegen nyelv, de inkább kettő-három.

2013. ápr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
tetszik, nem tetszik, de így van, legalább egy nyelv ismerete ma már igenis elvárt, pláne ha az embernek diplomája van.
2013. ápr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Eladóknál főleg Bp-en a belvárosban nagyon nem hátrány, ha valaki legalább elmakog angolul, hasonlóan más pozíciókban is.

Sok állásnál amúgy nem kérnek idegennyelv-ismeretet, mivel nem szükséges a munkához.

2013. ápr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Diplomával elég nehéz lehet olyan munkát találni, amihez nem kell idegen nyelv. Sok helyen kommunikációhoz kell, mert esetleg kapcsolatot kell tartani külföldi cégekkel, vagy külföldi kollégákkal itthon. De olyanok is vannak, ahol csak a dokumentációhoz, információhoz valo hozzájutáshoz szükséges, beszélt nyelvtudás nem annyira követelmény.

Azt javaslom, hogy az önéletrajzodban tisztázd ezt (és magadban is), hogy esetleg a beszélt nyelv nem megy annyira, de írott dokumentációban kiigazodsz.

Bár nem világos, hogy milyen diplomád van, nyilván van egy csomó olyan állás is, ahova egyáltalán nem szükséges, egy eladótól például el tudom képzelni, hogy kérik, egy péktől nemigen. De ezekhez meg diploma nem kell.

2013. ápr. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!