Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy barátságos svájci...

Van egy barátságos svájci juhászkutyám. Házörzőnek szeretnénk. Kölyökként (és most is) nagyon édes volt, mindenki meg akarta simogatni stb. Mit csináljak, hogy ne barátkozzon mindenkivel? Értelmesebb válaszokat várnék tapasztaltabb kutyatartóktól.

Figyelt kérdés
A baj,hogy idegenekkel hiába próbáljuk megakadályozni nagyon barátkozik..
2013. jún. 3. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Sehogy, örülj hogy ilyen a kutya nem egy elmebeteg aki mindenkinek nekimegy.Terültörző kutya kellett volna nem juhászkutya.
2013. jún. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Őbelőle sosem fogsz félelmetes házőrzőt faragni. Fajtájánál fogva kedves, barátságos állat. Ha valaki megijed tőle, inkább a termete miatt lesz, mert attól fél, hogy felborítja.

Mindenképpen beszélj olyannal, aki kutyák egyéni kiképzésével foglalkozik. A házőrzővé neveléshez különben is kell külső segítség, mert bizonyos feladatokra csak úgy lehet megtanítani, ha egy számára ismeretlen személy a "támadó", a "betörő".

2013. jún. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Belőle soha nem lesz házőrző. Arra lehet majd megtanítani, hogy jelezzen ha valakit lát.
2013. jún. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
A svájci juhászkutya jellegzetessége, hogy nagyon barátságos, ellenben a német juhásszal aki őrző-védőre is használható. Azért ennyit tudni kéne mielőtt magadhoz veszel egy fajtát.
2013. jún. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tisztába vagyok a fajtával,az igaz,hogy barátságos faj,tudom,hogy nem egy véreb. Nem szeretnék buldózer kutyát mint egy rottweiler,csak jó lenne ha nem Mindenkivel(!) barátkozna. Járunk vele suliba de mivel még csak másfél éves a kiképző azt mondta,hogy 2éves korában kezd majd házat őrizni. Szeretem azt,hogy tényleg nem harap,de végülis jól őrzi a házat..:) A svájci juhászkutyát rendőrkutyának is használják,de inkább bombakeresőnek SŐT még vakvezetőnek is.. Szerintem eléggé jól ismerem a fajtákat,épp ezért olyanoktól nem várok választ akinek nincs kutyája,vagy épp annyit tud,hogy víz kell neki és egy kis Kennel az udvar végében. Mert szerintem nem ez a felelős kutyatartás.
2013. jún. 4. 13:04
 6/7 anonim ***** válasza:
És honnan tudod kinek van kutyája, vagy hogy milyen szinten áll? Sehonnan. Ha most kiderül, hogy valamelyik válaszoló sokkal magasabb szinten van már mint te, kutyázás terén, akkor mi van, pofára esés? Most tökéletesen megválasztoltad a saját kérdésed. Kvázi így hangzott az egész: "Mindent tudok a fajtáról, tudom milyen barátságos és ere még sziklaszilárd példákat is hozok (vakvezető), de azért lehet belőle házőrző?" Akkor minek is tetted fel a kérdést, ha ilyen profi vagy és mindenki más h*lye itt? Ha házőrzőt akarsz, vegyél olyan fajtát. Én ki nem állhatom a barátságos kutyákat akik elmennek az első idegennel. Hát nem ilyen fajtát vettem, és láss csodát! Nem is lett ilyen. Nem megveszek egy fajtát és aztán olyanná akarom kényszeríteni ami nem is ő valójában.
2013. jún. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk a rotink is ilyen, de csak ha mi ott vagyunk. Ha nem vagyunk ott, és bejon valaki idegen, annak nekimegy. Viszont ha ismeri, vagy velunk egyut jon be, akkor nem bántja :) Lehet a tied is ilyen, de mondjuk a roti, az direkt házorzo.
2013. jún. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!