Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apportírozás! Mitévő legyek?

Apportírozás! Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 3 hónapos kutyusom. Ha eldobom neki a botot, ráveti magát, rágja egy ideig és annyi. Viszont van egy pontja az autó-beállónak, ahonnan, ha eldobom a labdáját, érte megy, szájába veszi, sőt néha egyenesen hozzám is jön, bár jellemzőbb hogy megpróbál elslisszolni előlem. Akár így, akár úgy, nem hajlandó odaadni nekem, és amikor kiszedem a fogai közül, morog. El szoktam kapni, mikor elfutna, elveszem tőle, és alaposan megdicsérem, de nem kapcsol. Mikor durván morog, elveszem tőle és beszüntetem a játékot. Bármi van nálam, mikor nála a labda, bagózik rá. Mit tehetnék? Attól félek, rájön, hogy nemcsak felém lehet futni a labdával, hanem pl. be a bokrok közé, és akkor annyi az apportnak. :D Kérlek segítsetek!

2013. jún. 4. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Két labdát használj. Egyet dobsz. a másikat cserére felajánlod. Az elvételt meg kösd az ereszd szóhoz és , amint ereszti, dobhatod a másik labdát.Mindezt max 2x, 3x. Kicsi kutya még nagyon.
2013. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Három hónapos kutyától még ne várj magas szintű engedelmességet, még nagyon kölyök.

Legyen nálad jutalomfalat, és amikor visszahozza, addd ki a vezényszót és mutasd meg neki a kaját. Ahhoz, hogy el tudja venni, le kell tennie ami a szájában van. A kettőt szép lassan összekapcsolja és már jutalomfalat nélkül is menni fog. A morgásról viszont baromi gyorsan szoktasd le!

2013. jún. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam hogy leültem a földre két labdával, az egyiket gurigattam, dobáltam he magamhoz közel. Ha megfogta elkezdtem simizni, majd az erszd szóval elvettem, de közben már mutattam a másikat. Ha elengedte jutit kapott érte. Napi 4-5 alkalommal csináltam ezt max 5 percig. Egy hét után már el tudtam dobni messzebre és visszahozta, persze volt hogy nem akarta rögtön elengedni de akkor ott volt a másik labda.
2013. jún. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Valószínűleg csak játékból morog, én megengedem neki, hogy rongyozásnál morogjon a játék hevében. Lényeg, hogy le tudd állítani a játékot, ha le akarod.

Én jutifalat helyett szintén a két játékos megoldást javasolnám, nálam a jutifalatra el is felejtette az apporttárgyat és csak meredt a kajára, annyira ráfókuszált.

Később megint elő lehet venni, amikor már pontosítani szeretnéd, hogy hogyan hozza vissza (pl. rakja le a lábadhoz stb).

2013. jún. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Csak az a baj, hogy a másik labdára rá se hederít, és ha megpróbálom emezt elvenni tőle, húzni-vonni kezdi, küzd érte, és azt hiszem, ez az amit ő igazán élvez. :D Nem baj, gyakorolni fogunk.

2013. jún. 4. 14:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Szikevel vagj be egy teniszlabdat. A kutya elott rejts el egy jutalomfalatot a resben, majd dobd el a labdat. Hivd magadhoz, ha nala van a labda es amint odaert vedd el tole /persze nem erovel/ nyomd ossze a labdat, vedd ki belole a falatod es ajandekozd a kutyanak. Egy ido utan rajon, hogy, ha meg akarja szerezni a falatot, a te segitsegedre van szuksege. :) Par nap es menni fog. Sok sikert!!
2013. jún. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!