Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai Akita vagy Szibéria...

Amerikai Akita vagy Szibéria Husky?

Figyelt kérdés

:S nem tudok döntetni!

Tudom ,hogy mind a 2 kutyával nagyon sokat kell foglalkozni.

Segítsetek!

Ti melyiket választanátok?


2009. okt. 7. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az akitát:D
2009. okt. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

Én így ismeretlenül is az Akitát, mert otthon a szüleimnek Huskyjuk van. Egy csomó probléma van vele a fajtájából is adódóan, mondom ezt azért, mert másnak is van a környezetünkben és az össze ilyen. Bár persze lehetnek kivételek, de nekem nagyon nem jó véleményem van a fajtáról.


Van mellette egy keverék németjuhász is, ő sokkal értelmesebb és igazi kutya. Bár elismerem, hogy gyönyörű állat a husky, de nem több díszállatnál.

2009. okt. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Ha jó házörzőt akarsz, akkor akita. Ha csak egy kedvencet, akkor husky.
2009. okt. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem husky van, és hát ha tanítod/taníttatod akkor nagyon értelmes állat
2009. okt. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A husky nagyon jó kutya: arra amire kitalálták. Ez pedig nem a feltétlen engedelmesség vagy a házőrzés. Szánhúzó kutyásként gyakran elmondom az érdeklődőknek, hogy aki huskyt/malamutot/samoyedet akar, annak nem a kék szemek, a nagy macis külső vagy a fehér bunda melletti mosolygós pofi miatt kell őket szeretni, a szánhúzókutya ennél egy ici-picikével több. Nem buták, sőt, nagyon intelligensek, de azt tudomásul kell venni mindenkinek, hogy emellé jókora adag önérzet és önállóság társul. Sok mindenre megtaníthatók, de nem úgy, ahogy egy németjuhász. Érdekeltté kell tenni őket a tanulásban, el kell hitetni velük, hogy az amit szeretnél, az jó buli. Ők sokkal inkább az emberrel dolgoznak, nem pedig az emberért, mint mondjuk a németjuci. Társak és nem szolgák. Pont ez a rendkívül önálló természet az, ami miatt nem sok embernek való igazán, ezt nem sokan tudják elfogadni. No meg ugye ott az a tény is, hogy szánhúzó soha nem fog házat őrizni.

Hogy melyik fajtát válaszd? Őszintén gondold át, hogy mit vársz el egy kutyától, aszerint dönts, ne a külső vezessen. Ha szeretnéd, ha a kutyád feltétlenül engedelmes legyen, netán még házat is őrizzen, akkor jobb, ha nem a huskyt választod.

2009. okt. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Háát a két kedvenc kutyafajtámról van szó de a harmadikat választanám xD najó viccet félretéve én a Huskyt választanám:)
2009. okt. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!