Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ballagásra fogok kapni egy...

Ballagásra fogok kapni egy 2hónapos foxit. Tippeket, tanácsokat tudnátok mondani hogy mit kellesz neki biztosítani és hogyan kellesz gondozni?

Figyelt kérdés

Ha ilyen idő lesz mint mostanában van, lakásban szeretném tartani.Mondjuk anyáék nem fognak neki örülni, de hát el lesz az én szobámban.Nyári szünetben szinte mindig vele leszek.Alapok vannak, kutyaház,póráz,nyakörv,tálak,kaja.

Hogyan kezdjem majd el tanítani?Ha nyöszörögni fog akkor simogassam, és legyek ott vele, vagy ne édesgessem annyira, mert akkor elkényeztetett lesz?(csak azért kérdezem mert már láttam ilyet is)



2013. jún. 4. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy visszakérdezek, de 8.-ból ballagsz vagy 12.-ből?
2013. jún. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat kell foglalkoznod vele. A foxinak nagyon nagy a mozgásigénye és folyamatosan szellemileg is le kell foglalni, mert különben unatkozni fog és "huncutságokat" fog csinálni. Hiába kis testű, de nem szobakutya!

Foxit csak annak szabad tartania, aki biztosítani tudja neki a napi több órás fizikai és szellemi foglalkozást!

( Te biztosan meg tudod oldani?)

2013. jún. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első:8.-ból

Második:A mozgással nem lesz gond.Alapból nagy udvarunk van, ahol elszaladgálhat, és amikor futni megyek viszem magammal (vagyis megpróbálom), naponta többször is lemegyek vele sétálni, játékok is vannak szóval nem fog unatkozni :D

2013. jún. 5. 16:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! A mi foxink ilyen kinti-benti de csak akkor legyen a házban ha otthon vagytok mert tud rosszalkodni (kukában turkál, rágcsál stb.). Szeretgetheted de ha nyüszög ne csinálj vele semmit(!!) mert rászokik, hogy egy kis sírásért mindent megkaphat! Tejet semmi képpen ne adj neki mert hasmenése lesz a miénkel is ez volt. Kaját próbálj minél jobb minőségűt adni mert sokkal egészségesebb, konzervet csak nagyon ritkán vagy soha ne adj neki mert az csak nasi és nincsenek benne azok a vitaminok ami kell neki (ezt az állatorvosunk mondta). Minél előbb kezd el tanítani mert később nehezebb vagy nem is nagyon lehet. Az elején valószínű nem is nagyon fog rád figyelni és nehéz tanítani, érdemes elvinni iskolába (már bánom hogy mi nem vittük el). Az elején csak az alap parancsokat tanítsd meg neki (ül, fekszik, lábhoz). Jutalomfalat jó tanításra de csak légmentesen csomagoltat adj neki mert ami ilyen kanállal dekára kapható az vizes lehet, meg mindenki megtapogathatja. Nagyon önfejű kutya és simán neki megy nagyobb kutyának is erre nagyon vigyázz! Szőrét érdemes fésülni pár naponta mert ha hullik akkor mindenhol ott lesz a lakásban. Írtad, hogy van póráz de a legjobb az olyan amit tud húzni de meg is tudod állítani, így sokkal könnyebb sétáltatni. Kullancs és bolha ellen ne nyakörvetg vegyél mert zavarja és fel is akadhat valahova ezért inkább ilyen tubusban kaphtó krémet vegyél, de fontos, hogy néha nézd át mert attól még mehet bele bogár. Nyáron a melegbe fürdesd nyugodtan de csak kutyasampont használj! Ha van más állatod próbáld meg összeszoktatni de ha valami hörcsög féle akkor inkább rakd külön szobába mert azokat ösztönösen megöli! Ha fiú akkor érdemes később ivartalaníttatni mert csavaroghat, ha lány akkor az első tüzelés után érdemes, hogy ne jöjjenek be kankutyák és ne legyen minden véres. Édességet ne adj neki mert könnyen elhízik legjobb ha 7.5, 8 kiló körül van. Kötelező oltásokat mindig kapja meg, és a chipet is ha elveszne meg tudják találni a gazdit. Csontot ha adsz neki csak olyat ami nem üreges mertg az szilánkosan törik, inkább ilyen sertés velőscsontot adj neki. A körmét ha le kell vágni (a miénknek még nem kellett 3 éves) akkor azt csak állatorvos csinálja mert van a körömben élő rész amit nem kellene megsérteni. Üdv egy boldog foxi tulajdonos egyébként én is most ballagok.
2013. jún. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Tápot nem fogjuk túlzásba vinni, főleg házi kosztot kap.Persze amennyi igénye van annyit adunk tápból is.Pórázt akkor cserélek mert nem engedhetős, csak egy sima póráz 1.5-2m hosszú.

2013. jún. 6. 19:20
 6/8 anonim ***** válasza:
nekünk 5 méteres van szerintem bőven elég. és arra nagyon figyelj, hogy ne nyakörvet hanem hámot vegyél neki mert húzza a nyakát a nyakörv és krákog. De szeintem még korai venni mert kb 2 kiló még csak és az elején nagy lesz rá 1 év múlva meg kicsi. Szóval várj még szerintem.
2013. jún. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ISTENEM!De mekkora barom vagyok.

Most hogy írtad hogy az elején csak két kiló lesz.Akkor esett le, hogy amikor láttam őket akkor nem 1 hónaposak voltak,hanem 1hetesek.Kis pici kutyák a tenyeremen elfértek amikor láttam őket (1hete).Akkor 2-3hetes és nem 2 hónapos :S.Elnézést a kellemetlenségekért elnéztem nagyon :(.

2013. jún. 7. 10:59
 8/8 anonim válasza:

Ha még nem késő:

Az a lényeg, hogy ne simogasd agyon, mert utána már nem fogja érdekelni hogy milyen parancsot adsz neki, mert természetes hogy simogatod egész nap. Rokonéknál és nálunk is van foxi, már nem is egy foxink volt. Rokonéknál nagyon el van kényeztetve. Eddig nem lehetett felemelni sem, pedig már hat éves. Ha megpróbálták a gazdái felemelni, akkor morgott, meg harapott. Apum meg finoman ráütött a pofájára mikor megmorogta, és erényesen annyit mondott hogy mitcsinálsz?! Rossz kutya! Fontos hogy téged ne morogjon meg. Ha nagyobb korában megpróbálod felemelni se morogjon.

Amúgy mi 2 hét múlva megyünk és elhozzuk a már kiválasztott foxinkat. Remélem ellesznek az öregebbel :)

2013. aug. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!