Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a rottweilerről?

Mit gondoltok a rottweilerről?

Figyelt kérdés
kijön más (kisebb) kutyákkal? szereti a gyerekeket? vagy van ilyen is, olyan is, és minden csak nevelés kérdése? jó helyről szeretnék venni egy picit, ahol a szülőket nem láncon, vagy (egész életükben) kennelben tartják, és ahol jól szocializáltak. tudnátok ajánlani jó tenyésztőt, vagy akár magánszemélyt? hobbi célra szeretnék kiskutyát.
2009. okt. 7. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
azt mondják ha jól nevelik őket igazi kezesbárányok, de én utálom őket mert egy kiszökött és megharapott... pedig nem csintam semmit szóval...
2009. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Akinek már volt, úgyis azt mondja: IMÁDOM Csak jó idegrendszerű szülőktől válassz és mindig legyél vele következetes.Fontos még a csípőröntgen, mert sok a dysplasias kutya.Nagyon nehéz manapság jó tenyésztőt ajánlani. Látogass meg többet és beszélgess velük.Sok tapasztalatot szerezhetsz.
2009. okt. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én kettőt ismerek. Egyik bevárt minket a sötétben, majd szó nélkül elkapta a legközelebbi kutyám hátát és rázta mint a rongyot. Az sem zavarta, hogy szukák a kutyáim... Majdnem megölte. A szája átérte a kutyá hátát. Azóta is van két csupasz folt a két csípőjénél, amik nagy lyukak voltak régen. Modnjuk az is tény, hogy a másik 12 kg-os kutyám állította le annyira (csimpaszkodott a nyakába) hogy a sebesült kutyám meg tudjam menteni. Amúgy nincs megkötve, övé a kert, vannak pici gyerkek is, és azonnal szót fogad a gazdájának. De ha kutyát lát... Esküszöm egy tüzelő szukát is kinyírna kan létére...

A másik kutya egy idős nénikével lakik egyedül. Ismeretlen helyről van, szerintem még a nevére sem hallgat. Nyugodtan élnek egymás mellet.. Amikor a nénike elmegy, sír a kerítésnél, ha néha kiszökik, a néni hazavontatja pórázon. Ennek ellenére imád mindket, szerelmes a kutyáimba, nyugodt, kiegyensúlyozott, nem foglalkozik senki emberrel. Viszon egyszer próbálták elkergetni, ahogy lehajolt az ember, rögtön vicsorított egyet, majd amikor az ember megszűnt ellenséges lenni, többet nem foglalkozott vele. Most nem a szaporítókat meg had szüljön a buksikákat támogatom, egyszerűen ez a tapasztalatom. Én azt javaslom jól nézd meg honnan veszel, jól neveld meg, illetve ne legyen ilyen kutyád ha menőzhetnéked van, és nagyszájú beszólogatós vagy (ilyen volt a mi támadónk gazdája) és csak a roti pórázát fogve érzed magad erősnek. De szerintem nem vagy ilyen, jó kutyázást!

2009. okt. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérdésed részleteinek semmi köze a rottweilerhez, de tökéletesen köze van a KUTYÁhoz. Magyarán: nem fajta, hanem gazda /falkavezér/ függő.


Az a kutya, amelyiket kicsi korában egy másik kutya megtámadja - lévén, hogy őt, a 'gyereket' nem védi meg a 'szülő' a falkavezér, mintha apuka az útonállókkal való harc felvételét gyermekétől várná - a későbbiekben a legjobb védekezést választja, tehát támad. (kutya-agresszív kutyák) Más ok még lehet, a területének tekintett helyre való betolakodó elkergetése, ez okból megtámadása (de itt nem feltétlen csak kutyát támad).

A más kutyákkal ki nem jövés hátterében ezek állhatnak bármely fajtánál.

Ezek ismeretében meglepő, hogy a miénk nem támad más kutyára (ellenben ismerkedne szívesen, az ugatástól nem zavartatva)?


Gyerek: túl kicsi gyerek mellé igazából semmilyen kutya nem való (felügyelet nélkül), mert legyen bár 10000-ből 9999 problémamentes, a maradék 1 senki nem szeretne lenni. Kutyánál az erősebb áll fentebb. Egy gyerek erre nem képes (erőben fölé kerekedni egy fogaival harcoló bármilyen fajtának), tehát értelmes szülő nem tesz lehetővé olyan helyzetet, amiben a kutyával olyat tehet a gyereke (legalábbis felügyelet nélkül), ami az a kutya számára genetikailag bekódolt normák megszegésével egyenértékű, tehát rendreutasításra sarkallja.

Jelen: Rottweilerünk kedveli a gyereket, sportszerűen játszik vele (~50 kg vs. 30), környéken lakó a nem környéken lakó unokájával annak követelésére rendszeresen megáll a kerítésnél. Ettől függetlenül nem tiszteli a gyereket, módjával fogad szót. (ez nem hiba és nem is kívánok ÉN erővel beavatkozni, aki nem ért egyet, próbálja meg kisebb/gyengébb kutya tiszteletére nevelni a rangidőst, majd hagyja őket kettesben.. és figyeljen)


Tehát: a rottweiler egy igazi egyéniség, nagy bohóc, ha kell, állandóan kész a mókára, intelligens, könnyen tanul, kiegyensúlyozott, stb. - következetes, kutya nevelés-képzés tekintetében olvasott gazda kezében. Gyerek mellé is tartható, de nem gyereknek v. által, hacsak nem: határozott, tudatos, következetes, olvasott, felelősségtudó gyerekről beszélünk, erős fizikummal.


Mit gondolok: nekem ez 'a' fajta. Az előzőm is pont ilyen volt, azzal a különbséggel, hogy az étel miatt sose morgott. De ennél is idejekorán (9-10 hetes!) tisztáztuk, hogy 1. ezt nem tűrjük 2. ételt el nem veszünk, csak adunk/hozzáteszünk, izgulni nincs mit.

Hobbi kutyánál nem javasolt az őrző-védő kiképzés, mert ekkor már fegyver és egyszer süljön el rosszul.. (munkakutya meg az, amelyikkel min. napi 1 órát dolgozik a gazda)

2009. okt. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
azt megkérdezhetem, hogy miként juttattátok a tudatára a kutyának, hogy ételnél nem moroghat?
2009. okt. 8. 12:12
 6/10 anonim ***** válasza:
szia! nekem van 2 rotim nem azt mondom egyszerű a kutya jelleme de kezelhető egyszerűen mutasd meg neki te vagy a falka vezér nem pedig ő.az egyik rotim már 13 éves szóval van tapasztalatom velük kapcsolatba én elhordtam kutya suliba ez egy nagyon hasznos dolognak találom de otthon is taníthatod mert nagyon könnyen tanítható. alapvetőleg imádja a gyerekeket de felügyelet kell ilyenkor mellé mint bármely kutya faj mellé. azt tudnod kell a rotik betegesek főleg kölyök korukba de ha minden oltást megkapnak ezzel nem lesz sok bajod. ez a kutya 40-50akár 60kg is lehet szóval azt tudnod kell az orvosi költség minig a leg drágább lesz a termete miatt. Nálam jól kijön a kutyákal de csak azokkal akiket ismer mert ha más kutya be merészkedik az ő területére azt nem fogja kímélni.az estésnél már kölyök korba hozzá kell szoktadnod hogy viselkedjen, szóval én azt ajánlom amikór leteszed elé az ételt nyuj bele a táljába legyen a zsebedbe még egy marék kaja és azt is tedd bele így azt látja te még adsz neki nem pedig elveszed tőle fontos kölyök korba kell ezt elkezdeni. ha esetleg rád morog vagy akár rád kap megeshet még kölyök korba is akkor a nyakánál fogd meg a bundáját és alaposan rázd meg ahogy a kuty mama is tenné. ha bármi kérdésed van nyugodtan írj szívesen válaszolok bármire.
2009. okt. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

húúú, ez fantasztikus volt, köszönöm!

két kis nyomi, de annál cukibb yorki-csivava keverékkel fogunk most a férjemmel kertes házba költözni, ahova szeretnénk egy nagyobb kutyust is, aki (akár) vigyázna ránk(a férjem sokszor van távol a munkája miatt).

a rottweiler szerintem gyönyörű kutya, de már sok rosszat hallottam róla. ezért kérdeztem, hogy nektek (akiknek van), hogy sikerült "kezes" bárányt faragni belőle.korábban volt egy dobermann-om, aki a kutyasuliban elviselte maga körül a kutykat, de ha az utcán sétáltattam... hát, az őrület volt...

nagyon örülnék még ilyen hasznos tanácsoknak, esetleg példáknak, stb.

vagy van e vmi okos könyv erről a fajtáról? vagy olvasni semmi értelme..

2009. okt. 8. 20:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem 8 évig volt egyszerre csivavám és rotim. A roti 1 éves volt, amikor hoztuk mellé a kicsit.A 3 hónapos csivava vicsorogva ugrott neki a nagynak, az meg visítva menekült. Nem lehetett kibírni nevetés nélkül. Ezután életreszóló barátok lettek. A csivava a roti lába közül ugatott mindenkit.Egy ilyen nagy kutyának minimum egy engedelmességi vizsga dukál, hogy irányítható legyen.Nekem szukám volt. Egy domináns kan rotihoz kemény kéz kell.Remélem sikerül jól választanod.
2009. okt. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha kölyök korába kerül hozzátok egy roti és ha a te jelenlegi kutyáiddal nő fel és nem mutatod neki hogy őket bármivel is jobban szeretnéd mint őt akkor semmi gond nem lessz jól kifognak jönni sőt akár elválaszthatatlanok hissz egy roti nagyon tud ragaszkodni
2009. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha jól van nevelve és jól szocializált kutya, akkor semmi gond nem lehet velük. Minden kutya támadás a gazda rossz, felelőtlen neveléséből adódik! Természetesen nem kicsi kennelben, vagy láncon kell tartani, szabadságra van szüksége a kertben. Egy jól nevelt roti a gyerekeket imádja, védelmezi; más kutyákkal is kijön, de magára ne hagyd őket, csak ha kiskoruktól fogva együtt nőttek fel.

Amúgy itt néz szét, és olvasgass sokat...elég jónak tűnő tenyésztők, mindenesetre az oldal sokat segít: [link]

Akár mail-t is lehet nekik írni, ha valamiben nem vagy biztos, vagy ha budapesti lakos vagy személyesen is könnyen felkeresheted őket.

2009. nov. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!