Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az angol bulldog...

Mit gondoltok az angol bulldogról? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Család és gyermek centrikus kutya. Nagyon jól tartható házban is, a nap nagy részét végig alussza. Ha már szobatiszta naponta elég neki a 3x séta. Nagyon ragaszkodó és hűséges kutya. Csak ajánlani tudom. Az egyik legjobb választás!!!
2011. nov. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon embercentrikus, "szörnyen" barátságos, szereti a gyerekeket, jól tűri a húzás-vonást, totálisan jóindulatú, de néha megmakacsolja magát és ilyenkor csakugyan olyan szívós, mint egy bulldog. Más kutyákkal is jól kijön, bár sok kutya fél a bulldogoktól a pofájuk felépítése miatt.

A testmozgás nem az erősségük, gyakran gyengék az ízületeik, nagyon gyakori a térdkalácsficam és a diszplázia. Hajlamosak az allergiára, nehezen lélegeznek az orruk miatt, de ennek ellenére nagyon robbanékonyak is tudnak lenni, rövid távon nagy erőbedobásra képesek. Figyelni kell rájuk nyáron, mert sokszor nem tudják hűteni magukat és túlhevülnek. A pofájuk ráncait rendszeresen kell tisztítani.


Én magam nem tartanék bulldogot, nekem kicsit túl problémás az egészségük, de akiket személyesen ismerek, egytől egyig imádom őket, igazi szeretni való bumburnyákok. :)

2011. nov. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
doqd! Amiket leírtál teljesen igaz de tegyük hozzá, hogy nem gyakoriak pl. a térdficam vagy a diszplázia ha nincs elhízva. Nekem volt angol bulldogom de csak a jót tudom róla mondani!!
2011. nov. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!