Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tud esetleg kutyanevelé...

Valaki tud esetleg kutyanevelési tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Van egy 5-6 hónapos kutyám, de olyan rossz hogy azon gondolkodunk, hogy odaadjuk valakinek.

Nevelni nem tudjuk mert ha én azt mondom neki, hogy nem akkor (ált.) apám azt mondja igen, szóval 2 felé van nevelve.

Már mindent kipróbáltuk de semmivel sem sikerül megnevelni...

Ha valaki tud akkor segítsen mert már nem bírom elviselni.


2013. jún. 6. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen mentalitással jobb is,ha egy normális gazdája lesz.


Komolyan nem bírtok egy egy 5-6 hónapos kutyával?

Most kezd kamaszodni,próbálgatja a határait.

A családdal le kéne ülni (mindenkivel,aki a háztartásban lakik) és felállítani szabályokat.EGYÜTT megbeszélni,hogy mit csinálhat és mit nem.Ezek után,a szabályoknak megfelelően nevelni a kutyát.


Kutyaiskola sem ártana,vagy házhoz hívni trénert,de legalább egy nyavalyás szakkönyvet vennél a kezedbe,ami a falkavezérségről szól például.

2013. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Vannak kutyanevelésről szóló könyveim, és már 4et ki is olvastam, de hiába próbálom a szerint nevelni nem megy.

A családból én és az anyám az aki neveli, az apám miatt nem megy(ő csak idegesíteni akar, hogy semmi se sikerüljön)

Eddig már volt pár kutyám, mindet én neveltem és 6 hónaposan már mind tudta azt hogy ül, pacsi és fekszik!

Ráadásul 2 kutyám van, a másik nagyon okos volt, de amióta ide került ez a másik(az utcáról mentettük meg)azóta teljesen meghülyült és már nem is hallgat senkire

Trainer barátom van, ő szokott segíteni de vele ő sem bír

Szóval már mindent kipróbáltunk

2013. jún. 6. 12:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg apáddal, hogy viselkedjen úgy mint egy felnőtt. Te pedig neveld szépen és következetesen. Idővel jobb lesz, ez a legnehezebb kor.
2013. jún. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó.A megoldást pedig már megkaptad.


Leültök mindannyian(ebbe beletartozik az apád is és mindenki más is,aki életvitelszerűen érintkezik a kutyával)és megbeszélitek,hogy csak úgy fog működni a dolog,ha csapatként dolgoztok.

Ha ezt apukád nem fogja fel,akkor lehetséges,hogy tényleg új gazda kellene a kutyáknak.


A tréner barátodnak meg gratulálok,nincs menthetetlen kutya,főleg nem 6 hónapos!!

2013. jún. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Apámmal hiába beszélek, mert is akkor megy a feje után és szerintem csak idegesíteni akar ezzel!

Nevelni meg már nem tudom, mert csak felidegesítem magam vele és utána meg mindenkivel ordibálok(annyira felidegesít)

2013. jún. 6. 12:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Mély levegő és nyugodj meg!

Én is nehézségekbe ütközök családon belül, könnyebb dolgom lenne, ha mindenki betartaná, amit kérek a kutya kapcsán.

De nem így van sajnos.

Ettől függetlenül nem lehetetlen küldetés, csak sokkal nehezebb. A kutya egy idő után tisztában lesz azzal, h milyen szabályokat követelsz meg tőle, mit engedhet meg veled szemben és a többiekkel szemben, ha következetes vagy, nálad működni fog a kutya, mert képes különbséget tenni (hozzáteszem tényleg nem egyszerű, de nem lehetetlen)!


Csak hogy egy példát is mondjak, a kutyám tökéletesen tisztában van azzal, ha én jövök haza, csak akkor jöhet hozzám üdvözölni, ha én hívom és engedélyt adok rá, a férjemhez egyből rohan, mert tudja, h nála megteheti!


Milyen problémák vannak a kutyával?

2013. jún. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Szuka vagy kan?
2013. jún. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!