Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lesz az uszkárnak...

Mitől lesz az uszkárnak "habos a szőre"?

Figyelt kérdés

ilyesmire gondolok:

[link]

amiket az utcán látok, azoknak általában így összekunkorodik:

[link]

Ez a kiállítási bunda a mosás-szárítás eredménye? rendszeres fésüléssel el lehet érni, hogy sokáig ilyen maradjon vagy ez az állapot kb csak egy napig tart?



2013. jún. 7. 01:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az én kutyám ugyan nem uszkár, de az ő szőre is egész máshogy tud kinézni. Ha fürdés után csak úgy megszárítom, hogy minél gyorsabban túl legyek rajta, akkor puha lesz és tiszta, de semmi extra. Ha a szárítás alatt végig fésülgetem, kifelé szárítom mint mondjuk a saját frizurámat, akkor gyönyörű puffos lesz. Szóval szerintem ez főleg a szárításon múlik. Meg hát ezeknek a kutyáknak jó a szőrminősége mert gondolom a legdrágább táppal etetik őket, fürdéskor is a legjobb sampont használják, meg vannak még kutyaszőrre ilyen-olyan kiegészítők, amik elősegíthetik, hogy ilyen szép tartása legyen.

Mondjuk amióta láttam egy máltait kiállításra készülni (valami wax szerű krém, hajvasaló, még valami spray-jel is megfújkálták), már lemondtam arról, hogy az enyém is pont úgy nézzen ki:) Mert hát nem tudna, ő szaladgál meg kakit szagol, minden nap végig lehetne ezt csinálni vele:)) Egyedül a beszárítás meg talán 1-2 trükkös, színtartó sampon amit be lehet vetni házilag, mindennapokra.

2013. jún. 7. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ha formára van nyirva, és minden nap megfésülöd, akkor igy néz ki:)
2013. jún. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem uszkárom van.

Frissen fürdetés után ilyen, amikor a kozmetikus beszárítja a megfelelő technikával. Néhány nap alatt lelapul, és olyan lesz mint a második képen.

2013. jún. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hiába fésülgeted otthon, akkor is lelapul, csak nem rasztásodik össze.
2013. jún. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan bolognesém van de azért leírom.

A kutyust megkell fűrdetni és be balzsamonzi.

Száritás közben folyamatosan fésülgetni kell,akár fésülési száraz sampont is lehet közben használni.

Vannak külömböző szőr csillogást elérő kence ficék,azok is jók.

De igen,a másodig napra már nem lesz ilyen,sőt ha sokat rohangászik és fetreng akkor már estére sem marad ilyen a szőr :P

2013. jún. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Amúgy én nem bánom, hogy nem marad ilyen, sokkal jobban szeretem természetese megjelenésében. Nem is nyíratok neki ilyen habos-babos frizkókat, csak sima kölyök fazont. Vagy csak le a a testén a szőrt rövidre, és csak a fején meg a fülén marad haja, a pofija pedig kivan nyírva. Na meg azért a farka végén a bojt kötelező. :)

2013. jún. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

nekem is tetszik a második képen is a szőre, csak érdeklődtem :) szóval akkor a beszárításon van a hangsúly :) akkor majd 6 hetente így fog kinézni :D és akkor 6 hetente lesz egy plüssmacim :)

amúgy is munkakutyának szánom, úgyhogy nem ez a lényeg:)

2013. jún. 7. 18:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Mit fog dolgozni? :)
2013. jún. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
hát lehet, hogy ezt nem hívják munkának kutyás berkekben, de terápiás kutyusnak szánom (én meg pszichológus leszek). ezen kívül, ha alkalmas lesz rá, akkor megyünk agilityzni :) csak kéne egy jó kennel. nagyon nagyon örülnék egy közép uszkárnak, de annyira nincs sehol, hogy esélyes, hogy törpe lesz belőle..
2013. jún. 7. 18:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Oh, nem is gondoltam hogy "hiánycikk" a középuszi. Nekem is törpém van, de ő mentett, nem kennelből.
2013. jún. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!