Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi kaját kell adni nagyon...

Mennyi kaját kell adni nagyon aktív kiskutyának?

Figyelt kérdés
3 hónapos tibeti terrier kölyökkutyám van. Látom rajta, hogy falánk bármikor enne, ezt persze nem hagyom neki. Mégis néha annyira kéri az ételt, hogy nem tudom vajon elég-e az előírt mennyiség. Most Friskies junior szárazat kap kb 100 g-ot egy nap (3,5 kg a kutya). Ráírták a csomagolásra, hogy aktivitástól függ a szükséges mennyiség, de nem tudom növeljem-e. Nem szeretném ha elhízna, de azt se ha kevés lenne neki. Reggel 6-tól este 7-ig kis megszakításokkal (3-4 alkalommal alszik el fél órákra) abból áll ki a napja, hogy rohangál az udvaron és játszik a nagy kutyákkal.

2013. jún. 8. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jobb lenne ha egy jobb tápra váltanál ugyanis a márkát nézve (és ismerve) nem csoda hogy szegény kutya állandóan éhesnek érzi magát. ez a mindenféle színezékkel telepakolt konkrétan kaki minőség csak átszalad a kutyán. (nem is lenne meglepő ha a saját kaksija iránt is különösen étvággyal érdeklődne).


igaz én már nem táppal etetem a kutyám de a brit-ről nagyon jó véleményem van és úgy tudom hogy magyarországon ez még a totál elfogadható árba esik bele.

2013. jún. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jah, és azt elfelejtettem megemlíteni hogy az ilyen tápok teli vannak ízfokozókkal. tehát az sem lenne meglepő ha még a tetejében "függő" is a kölyök a kaja, az íz iránt. közbe meg az egész egy merő szemét. nézd meg hogy miből áll. ezenfelül hidd el a színes kis golyócskák nem a répa és egyéb zöldség miatt olyanok.
2013. jún. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem a színe miatt választottam, de az állatorvos ezt a tápot is említette, és ezt könnyen be tudtuk szerezni. Brit nevű tápot nem ismerek, illetve arról sem vagyok meggyőződve, hogy jó, hogy megint új táphoz szokjon hozzá. Még ezt sem kapja régóta, és nem akarom gyakran váltogatni.
2013. jún. 8. 11:42
 4/7 szokratesz válasza:
Leírtál egy átlagos kutya napját. Minden kiskutya eleven érdeklődő, élénk és ugra-bugra. Nem tudom miért kell egy kutya táplálását túlmisztifikálni. Nekem mindig volt kutyám, sosem méregettem nekik a kaját,mégsem volt egyik sem kövér, nem volt neveletlen.
2013. jún. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én azt gondolom hogy mindenkinek a maga dolga eldönteni mivel eteti a kutyáját. de elsősorban én máris leváltanám azt az orvost aki mindenfajta lelkiismeret nélkül képes ilyet ajánlani a kutyának. nem tudom ennél szebben leírni de ez a táp szó szerint szemét. a színes golyócskák mind mind a rakás színezéket jelölik. hús jó ha 4% van az egész tápban. nem mellesleg (igaz arrafele nem tudom milyen rendelők vannak) de egy orvosi rendelőben ahol esetleg árulnak kutyáknak való dolgokat az életben nem fogsz látni friskies-t és társait. ugyanis ezek szemetek. ennél már százszor jobb ha a kutya maradékot eszik (ez sem túl jó) de tényleg. remélhetőleg lesz olyan aki jártas a tápokban és ajánl neked egy megfelelőt. de hidd el, ha nem váltasz hosszú távon sokkal többet ártasz a kutyának a sok mesterséges xarral és azzal hogy csupa szeméttel eteted a kutyádat táp címszó alatt. az hogy ezzel eteted a kutyádat egyenló azzal mintha te csak kólán és mindenféle ízesített chipsen élnél. semmit nem tud a szervezete hasznosítani abból amit eléraksz, azért olyan falánk. ha váltasz ne is lepődj meg ha azt veszed észre hogy a kutya bőven meg fog elégedni az előírt mennyiséggel.
2013. jún. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jah és mégvalami. az hogy a tápot nem tudja hasznosítani (magyarán szemét) a legegyszerűbben még abból veszed észre hogy a kutya rengteget kasizik. mind mennyiségre mind alkalomra. plusz érdeklődik is a saját kaksija iránt. ugyanis a mindenféle mesterséges anyagok csak átszaladnak rajta és a kutya számára ugyanolyan illatú (talán még ízű is) lesz a kaki mint az amit elé teszel etetéskor. hacsak nem megy a hasa tőle. az enyém pl. a jővő hetet is kisf@sta (már bocsánat) attól a táptól.
2013. jún. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igaza van,azoknak akik a tápváltást javasolták.Rossz minőségű a kaja,ezért tűnik folyton éhesnek.Valószínű,hogy az is,mivel mint már mondták,alig van a tápban olyan anyag,amit a szervezete hasznosítani tudna.

Ezzel sokkal többet ártasz egy fejlődésben lévő kiskutyának,mint azzal,hogy tápot váltasz.

Persze a tápváltást is fokozatosan kell csinálni,ha 5-6 nap alatt vezeted át új tápra,akkor az ég világon semmi baja nem lesz.


Normális tápok:

Brit

Brit Care

Acana

Orijen

Taste Of The Wild

Real Nature

Flatazor


Elfogadható még:

Dog Chow

Josera

Belcando

Eukanuba (bár ezt sokan agyon dicsérik,de elég sok gabonával dolgozik)

Hill's (szintén,mint az eukanuba)


Ezek között nézz szét,hogy a TE pénztárcád melyiket csípi.

Javaslom a Brit-et,mivel jó áron van és jó minőség.

2013. jún. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!