Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya mindentől fél! Kivéve...

A kutya mindentől fél! Kivéve ami nagyon hangos! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám (baegle) Amikor pl. fényképezem, vagy csak megmozgatom a függöny, hátrálva behúzza a farkát, de ha dörög az ég, fűrészelnek mellette, alszik. És a viharban mászkál. Meg se rezzen amikor egy óriásit dörög az ég! Mit tegyek? Hogyan szoktathatnám le, hogy ne féljen sok mindentől?

2013. jún. 8. 16:10
 1/5 Valletta ***** válasza:
Minél többször érje az az inger, amitől fél. Ha fél a függönytől, akkor etetéskor odahívod a függöny mellé, kezedben a kajájával és elkezded húzogatni a függönyt. Ha kell, tegyél rá pórázt, de ne feszítsd meg, mindig legyen laza. Ha nyugton van, adj neki a kajából és ismételd addig, amíg már nem is figyel a függönyre. Lehet, hogy 10-szer, lehet, hogy 100-szor el kell húznod, mire leesik neki, hogy semmi baj. Nyugtatni, beszélni hozzá nem kell, csak állj ott, kezedben a pórázzal és a tállal és húzd a függönyt és add a kaját. Ugyan ezt kell tenni minden más dologgal is, amitől fél. Fényképezni természetesen csak vaku nélkül szabad.
2013. jún. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szoktasd hozza a szamara felelmetes dolgokhoz. Ha megkozeliti a felelem targyat, jutalmazd meg. Menj pl. a fuggonyhoz, hivd magadhoz a kutyust, jutalmazd meg. Ne varj el tole egyszerre oriasi eredmenyt, lassan, fokozatosan hivd egyre kozelebb. Lassan megtanulja, hogy nem kell tartani ezektol a dolgokhoz.
2013. jún. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Furcsa,hogy a vakutól,függönytől fél.Amit lát.Amitől a legtöbb kutya fél,a hangos zajoktól meg nem?Nem lehet,hogy a hallásával van baj?
2013. jún. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Krande ***** válasza:
Az én jószágaim többsége sem szerette a fényképezést - az exponálás hangjával lehetett bajuk. Talán valami veszély hangjára emlékeztet, nem tudom. Amit a legelső válaszoló írt, abban sok okosság van.
2013. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én is kikapcsoltam a fényképezőm hangját, mert az enyém se szereti.
2013. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!