Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legnagyobb és legkise...

Melyik a legnagyobb és legkisebb kutyafaj?

Figyelt kérdés

#kutya #legkisebb.legnagyobb
2013. jún. 8. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a legnagyobb az ír farkaskutya. A legkisebb pedig gondolom a Chihuahua avagy csivava.
2013. jún. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocsi tévedtem, a legnagyobb a tibeti masztiff. Első voltam ;)
2013. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi !!
2013. jún. 8. 20:47
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy csak egy mítosz-e,de azt hallotam vannak olyan pici kutyák hogy egy bögrébe is beleférnek.Azt mondják nem érdemes őket tartani mert akár egy erőteljes ajtó becsapástól is halálos szívrohamot kaphatnak.Sajnos nem tudom hogy milyen fajtájuak.

(ha egyáltalán léteznek)

2013. jún. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a legnagyobb is a kutya, és a legkisebb is a kutya. KutyaFAJTÁK közül pedig a legnagyobb az ír farkaskutya, a legkisebb pedig a csivava. De egyedre nézve azt hiszem most egy dán dog a legnagyobb kutya a világon.
2013. jún. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#4 amelyik fajtára(?) te gondolsz, az a luxpup: [link]

de nem tudom, hogy a fajta hivatalosan elismert-e..

2013. jún. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, de nem véletlenül javítottam ki magam, bár igazából az a kérdés hogy vesszük, mitől a legnagyobb?


"A legtekintélyesebb méretekkel megáldott, vagyis a legnehezebb a tibeti masztiff. Ez a tekintélyt parancsoló, monumentális jószág átlagosan 80-90 kg, marmagassága átlagosan 65 cm. Bár csak második a sorban a következő nagyság az ír farkaskutya "csupán" 60 kg, de 80 cm-es marmagasságával termetre ő a legnagyobb kutyafajta. Őt követik sorban a kaukázusi juhászkutya, a német dog és a bernáthegyi lejjebb csúsztak a rangsorban csekély 70-80 kg-os testtömegükkel."

2013. jún. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Legkisebbhez némi infó:

"A Chihuahua nyerte el a legkisebb kutyafajta címet. A kérdés, hogy mi kell ahhoz, hogy a legkisebb kutyafajta légy? Az AKC szabványok szerint a chihuahua súlya kevesebb kell legyen 2,7 kilónál. 18-20 cm magas, sima, fényes szőrzetű, de a hosszú, bozontos szőrzet is elfogadott. Bármelyik kutyafajta, amelyik magasságban és súlyban még a chihuahuan is "túltesz", a világ legkisebb kutyafajtájának lesz tekintve."

Valószínűleg a luxpup vagy mi nem hivatalos fajta.

2013. jún. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
akkor a szöveg nem egyértelmű: első helyre teszi súly alapján a tibeti masztiffot(ca.80 kg), második helyre az ír farkast(csekély 60 kg), és folytatja a súlyban nagyobb fajtákkal/kau, stb./ így pedig nincs értelme. Közben pedig megtaláltam a cikket, ahonnan idéztél, a képen pedig egy nápolyi masztiff van, ezt nem igazán értem..
2013. jún. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jé tényleg, figyelmetlenül olvastam el másodszor is... :) Furcsa tényleg... Akkor maradok az eredeti (első hozzászólásbeli) állításomnál én is, hogy az ír farkaskutya. :)

bocsi kérdező ^^'

2013. jún. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!