Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már valakinek a chippel...

Volt már valakinek a chippel olyan baja, hogy elvándorolt és gondot okozott?

Figyelt kérdés

Kistestű keverékem van és az olcsóbbik chipet kapta. Mondták, hogy elvándorolhat, de azt nem, hogy ennek milyen következményei lehetnek. Nemrég olvastam, hogy ha a szíve felé vagy ízülethez vándorol, akkor baj lehet belőle. Hát, az enyémnek már a vállánál tart... :-(

A kérdésem tehát az, hogy volt-e már valakinek emiatt problémája, ha igen, mi volt a megoldás?



2013. jún. 9. 11:36
1 2
 1/18 anonim válasza:
Kérdezd meg az állatorvost aki chippelte!
2013. jún. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mit jelent az hogy az olcsóbb fajtát???
2013. jún. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 sippara ***** válasza:
Utolsó! Bár a legtöbb doki nem is említi, két fajta chip van. Az "olcsóbb" a tavaly 3500-as áron terjesztett "sima" chip, a másik pedig a (valóban valamivel drágább) kihorgonyzott változat. Utóbbi "belekapaszkodik" a körülötte található szövetbe, így - elvileg - nem vándorol el, míg a sima felfedezőútra indulhat a testben, és valóban gondot okozhat, ha ízülethez kerül.
2013. jún. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 sippara ***** válasza:
Közben utánanéztem, azt írják a legtöbb helyen, hogy a könyökízületre kifejtett nyomás a leggyakoribb probléma (hiszen fájdalmat és hosszú távon elváltozást okoz), ilyenkor érdemes műtéti úton eltávolítani a transzpondert. Belegondolva, hogy milyen mélyre ültetik, nem hiszem, hogy túl nagy műtét lenne, így ha úgy látnám, hogy veszélyesen elkalandozik a cucc a kutyán, inkább kivetetném - viszont ha ilyenre van szükség, mindenképp érdemes "következő körben" kihorgonyzott típust kérni.
2013. jún. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Mivel közvetlen a bőr alá teszik, inkább ott vándorolhat, nem a belső szervek felé.
2013. jún. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan kutyát, akinek a lábában van. Problémát viszont nem okoz. Van bőven hely a bőr és az izomszövetek között, úgyhogy elfér a chip.
2013. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Sajnos én is utólag vagyok okos. Ha tudom, hogy így mászkál a bőre alatt, én is a drágábbat választottam volna. Lehet így is az lesz. Megmutatom dokinak, ha azt mondja rossz helyen van, akkor kérek egy másikat, ami helyben marad.

Olyan jó, hogy a legtöbb kutyának meg se moccan, de az enyémnek megy össze-vissza... :) Ez volt a tanulópénz.

2013. jún. 9. 21:51
 8/18 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy az elvándorolt chip kiműtését és az újabb, drága chip beültetését is a gazdával fizettetnék ki... A kutyának okozott tortúráról nem is beszélve.
2013. jún. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 sippara ***** válasza:

Bizony, kedves utolsó. Ahogy azt is én (a gazda) fizetem ki, ha a környéken valakinek a kutyája körbehord valami vírust és az enyémnek is antibiotikum kell, meg azt is, ha sz@r helyről veszem a kutyát és DP-vel műteni kell... micsoda világ ez, hogy néha olyan dolgokért is felelősséget kell vállalnunk, ami nem közvetlenül a mi hibánk...


Kérdező, ha aggódsz (persze én is paráznék, ha vándorlásra adná a fejét a chip), nézesd rendszeresen dokival, ő úgyis előbb tudja, ha műteni kell, mint te :)

2013. jún. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Igen, csak a vírus vándorlását kicsit nehezebb kiszámítani, mint egy ember által kifejlesztett chip működését. Még ha én kérném a chipet, akkor úgy-ahogy jogos lenne, de kötelezővé is teszi a pénzéhes csürhe, akinek semmi és senki sem szent.
2013. jún. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!