Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen készítményt ajánlotok,...

Milyen készítményt ajánlotok, ami távol tartja a kullancsokat, bolhákat, legyeket és szúnyogokat?

Figyelt kérdés

Az Advantix-ot már néztem, de azt havonta kell alkalmazni.

Olyat keresek, ami 2-3 hónapra is védelmet nyújt, és mondju az ára is elfogadható.


Sokat sétálunk erdő felé, a szomszédban haszonállatok is vannak, amiktől hemzsegnek a legyek és szúnyogok. Permetelni nem akarunk a kutya körül, inkább ilyen csepegtetős védő- és megelőző készítményt használnánk.


Köszönöm!


2013. máj. 29. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Foresto nyakörv,vagy Scalibor nyakörv.


Ezek elég drágák,de vízálló és 6-8 hónapig védenek.Ha leosztod az árát a hónapok számával,akko havi 800-1500 Ft közé esik a nyakörv.(Persze,sajnos egyben kell kifizetni)


Mi egy időben Advantixot használtunk,most is volt rajta egyszer,mert hirtelen nem tudtam nyakörvet venni.Meg vagyok vele elégedve,semmilyen parazita és egyéb más sem volt még a közelében sem,pedig rendszeresen túrázunk a kutyával.

2013. máj. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem advantix volt a kutyán, az a 3. héten valszeg már elg gyenge volt, mert 6 kullancsot szedtem le a kutyáról még azelőtt, hogy belefúrták volna magukat, és 2 befúrta magát.

Frontline-nal becsöpögtettem, és Foresto nyakörv is megy rá-

Nekünk doki azt mondta, hogy sokszor sajnos már nem elég a spot-on, főleg nagyon kullancsos területeken, sem a nyakörv, hanem a kettő együtt.

2013. máj. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nyakörvre nem gondoltam, azt nem szeretnék tenni rá, mert elég nagy a bőre (tokája :P)(Basset Hound) nyáron így is pálik neki a melegtől és attól, hogy alvás közben összekuporodik és megizzad, pedig gondozzuk, speciális kutyasamponnal fürdetjük, kenegetjük is meg minden.


Spot-on-ra gondoltam, de olyanra, ami hosszabb ideig védi mindentől és minőségi.

2013. máj. 29. 16:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Van olyan nyakörv, asszem kiltix, amit elég csak sétánál feltenni. Ha lazán hagyjátok, nem hiszem, hogy bepállik tőle.
2013. máj. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Spotba sajnos nincs olyan ami hosszabb ideig tart, mindet kb 4 hetente kell ismételni. Esetleg próbáld meg az expotot, 5000 ft és 6 db van benne. Nállunk elég jól bevált.
2013. máj. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Spot onból sajnos nem találsz ilyet, illetve olyanok vannak amik a bolhák ellen nyújtanak hosszabb távon védelmet, de a kullancsok ellen havonta kell alkalmazni. Az advantix helyett esetleg tudom javasolni a sabunol cseppet (zoofast.hu-ról lehet rendelni), ha nagyobb kiszerelésben veszed úgy gazdaságosabb is, sokan csinálják is ezt. Megveszik a nagyobb kutyára valót majd fecskendővel kimérik a pontos adagot és azt teszik rá a kutyára.

Kiegészítő vagy helyettesítő készítményként én még ajánlanám az insecticide vagy a piret-mix sprayket, ha nem úsztatod a kutyát akkor heti 1-2x ezek közül bármelyikkel lefújva elég jó védelmet biztosít (és nem büdösek).

Ha nem akarsz ilyenekkel bajlódni akkor meg tényleg marad a nyakörv, de tapasztalatom szerint azzal a szúnyoginvázióval ami most van egyedül, 100%-osan egy készítmény sem birkózik meg. Ha ilyen helyen sétálunk nem csak a kutyákat, de magunkat illetve a ruházatunkat is többszörösen kell kezelni, mert szó szerint megesznek a szúnyogok mindent és mindenkit.

2013. máj. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hasznosak voltak mind!
2013. máj. 30. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!