Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan klikkereztek kutyával?

Hogyan klikkereztek kutyával?

Figyelt kérdés

A klikkerezés lényegét értem. Csak olvastam,hogy különböző helyszíneken kell megerősíteni a feladatot.


Ti hogyan csináljátok?

Először udvaron/szobában megcsináljátok a kész feladatot,pl. ül parancs.Utána kimentek az utcára és ott is újra kezditek az ül parancs klikkeres felépítését?


Vagy szobában/udvaron elkezditek felépíteni az ül parancsot,s közben párhuzamosan az utcán is?



2013. jún. 10. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed lényegét tekintve nincs jelentősége, hogy klikkerrel tanítottad, vagy anélkül. Amikor megtanítassz neki egy feladatot egy nyugodt helyen, akkor azt úgy lehet "kivinni a tömegbe", hogy fokozatosan növeled a zavaró tényezők mértékét. Tehát a szobából nem egyenesen egy színpadra mész ki a kutyával. Amikor már tud egy feladatot, akkor nem jellemző, hogy újból az elejétől fel kellene építeni. Ha bent tudja, akkor kint is tudja, legfeljebb nem akarja megcsinálni, mert ezer dolog elvonja a figyelmét.
2013. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólónak igaza van, h ha a kutya bent a lakásban tudja, akkor kint is tudja, csak nincs épp kedve hozzá. Teljesen mindegy h hol kezded a tanítást, bent a lakásban egyszerűbb lesz, de szerintem kint is , bent is gyakorolj vele. A kutyának elvileg bárhol bármilyen körülmények között megkell csinálnia a kapott utasítást. Azt elolvastad h hogyan kell elkezdeni a klikker használatát, mire jó, hogyan ismertesd meg a klikkert a kutyával, stb?
2013. jún. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
azt hogy elvonják az ingerek a figyelmét, nem egyenlő azzal hogy nem akarja megcsinálni.
2013. jún. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vagyis azzal nem egyenlő hogy nincs kedve hozzá.
2013. jún. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk azokat a feladatokat kell megváltozott ingerkörnyezetben is felépíteni,amiknél tárgyakkal kell valamit csinálnia a kutyának(pl ki kell menni bójához),ott az enyémmel mindig meg kell értetni,hogy máshol is ugyanazt kell csinálni az adott tárggyal,mint otthon. A "sima" trükköket,amikor csak neki kell csinálnia valamit,azokat kint is ugyanúgy tudja.
2013. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Valletta ***** válasza:
Én ingerszegény környezetben klikkerrel formálom, ha már érti, hozzákapcsolom a vezényszót, majd csak ha már megtanulta kérem tőle ingergazdag környezetben, de ott már mindegy, hogy mivel tanítottad, hiszen tudja, csak végre kell hajtania. Én csak azért használom a klikkert, mert szereti a kutya, dolgoztatja az agyát.
2013. jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mi itthon, illetve sétán a forgalmas Duna parton tanulunk. Klikkerrel, vagy anélkül, formálással, vagy megvezetéssel, teljesen mindegy.

Sokszor itthon nem is dolgozik olyan lelkesen és nagy kedvvel, mint kint sétán. Tudja, hogy akkor játszunk, pörög, itthon nyugi van :D Itthon vacsi előtt kicsit felpörgetve tudok vele tanulgatni-gyakorolgatni.

Amint hozzám került, azóta a parton tanulunk...

2013. jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!