Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farkaskutyát vennék?

Farkaskutyát vennék?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem lehet venni igazi farkast. De hibridet igen. Kinéztem magamnak ezt a Csehszlovák farkaskutyát. Mit gondoltok róla? Vélemények?

2013. jún. 10. 14:02
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Olyat nem mondtam sose, hogy a tacskó lerendezné a farkaskutyát. Akár milyen értelemben is vesszük esélytelen.


A másik kutyát illetőleg is, a még kicsi farkaskutya ellen lenne esélye. De később valószinűleg már nem.

2013. jún. 10. 16:15
 12/21 anonim ***** válasza:

Nekem van cseh farkasom.

12 éves korom óta kutyázom, most 40 vagyok. Kutyasuliban oktatok.

Nyugodtan mondhatom, hogy egy cseh farkas mellett felejts el mindent amit eddig a kutyák tanításáról tudtál. Pontosabban sokkal-sokkal többet kell tudni hozzájuk, mint egy átlag kutyához. Ugyanis ami 100 kutyánál tuti működik, náluk biztos nem.

Sokkal önállóbbak, kevésbé kötődnek az emberhez mint a kutya. Állandó felügyeletet és kontrolt igényelnek, nem lankadhat a figyelmed egy pillanatra sem.

Pl egyszer nyitva felejted a kaput. A kutya kimegy. Biztos lehetsz benne, hogy hónapok múlva is meg fogja próbálni, hogy nyitva van-e. Nálunk az összes kilincset le kellett szerelni, mert próbálkozásos alapon megtanulta nyitni őket.

Ha megállsz beszélgetni valakivel fél szemed állandóan a kutyán, hogy le tud tiltani azt a pillanatot amikor lecsatlakozik rólad. Csak szuper kerítés mellett tartható. Nálam dupla kerítés + villanypásztor.

Ja és a családban rajtam kívül senkire nem hallgat.

Az enyém nem verekszik. Nincs rá szükség, eddig minden kutya vérontás nélkül is elismerte az ő felsőbbségét.

2013. jún. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt választ.


A kötődést mennyire lehet elsajátítani a kutya-gazdi közt. Sok tanítással ellehet érni azt, hogy a kutya legyen olyan kötődő mint pl egy német vizsla?


A válaszból leszűrtem, hogy nagyon önálló és kemény kutya.

Tanításában mit ajánlasz? Nagyon kesztyűs kézzel kell bánni vele? Sok esetben erőszakosabban?

2013. jún. 10. 21:32
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem fog kötődni, mert nem kutya, hanem kutya-farkas keverék.
2013. jún. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek.
2013. jún. 11. 20:59
 16/21 anonim ***** válasza:

kötődik, odamegy hozzád, meg szeret veled lenni, de ha éppen úgy gondolja akkor minden lelkiismeretfurdalás nélkül lecsatlakozik. Utána mindig hazamegy, ezzel nincs gond, csak a kettő között eltelik fél nap, amíg felderíti a területet. Általában megszokott útvonalat követ ilyenkor, ha eltűnik mellőlem a kutyám (mert sajnos ez a legnagyobb odafigyelés mellett is előfordul) pontosan tudom merre kell keresnem és mindig nagyon boldog, hogy összetalálkoztunk.

Tanítás: semmi keménység! Az irányítása figyelemelvonással és dicsérettel.

2013. jún. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
így már jobban hangzik.) Úgy látom ez tanítástól eltérően változik.
2013. jún. 12. 16:03
 18/21 anonim ***** válasza:

"Úgy látom ez tanítástól eltérően változik."


bocs, de ezt nem értem tisztán. Mire gondolsz pontosan?

2013. jún. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Kötődésileg. Egyik kommentelő azt írta, hogy egyáltalán nem kötődik. Még a másik azt, hogy igen. Ebből az jön le nekem, hogy van aki biztos több időt, vagy más módszerrel nyerte el a kutya szeretetét.
2013. jún. 13. 21:43
 20/21 anonim ***** válasza:
a 12, 16 és 18 válaszadó ugyan az a személy, azaz én.-)
2013. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!