Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámat...

Hogy tanítsam meg a kutyámat ugrókötelezni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném megtanítani neki ezt a trükköt!

2013. jún. 10. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ha tudja a hopp trükköt(vagy nem tudom, hogy nálad az ugrás milyen vezényszóval megy) akkor egyszerűen rávezeted arra, hogy a kötél fölött ugorjon át, először a földön, majd emeled, és a végén(gondolom két ember fogja a két végét a kötélnek) már lehet neki mondani, minden egyes "kötélérkezésnél", hogy hopp, és ugrani fog.

Bár, hosszú távon nem ajánlom ezt a trükköt, vagy csak akkor mutogasd, ha bemutatón vagy olyan helyen vagy, ahol nézik,szóval ne csináld azt, hogy mindennap ugráltatod így,mert szerintem eléggé megterheled ezzel az ízületeit azzal, hogy egy helyben kell pattognia.

2013. jún. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A hopp parancsot egy bottal is megtaníthatod, úgy, hogy nem mozgatod, csak tartod egy helyben a botot, átnyújtasz egy jutalomfalatot, és ha átmegy érte a bot fölött, megdicséred. Ha ez már flottul megy, hagyd el a jutalomfalatot, és maradjon csak a hopp. Kérd egymás után többször, imitálhatod a bottal, mintha kör alakban fölötte menne a bot, mert így fogja látni az ugrókötelet is, és így egyszerűbb lesz váltani rá. Leírva persze ez egyszerű, a valóságban nagyon nehéz. Nagyon sokat befolyásol az is, milyen fajta a kutyád, mekkora, ill. megvan-e benne az "ugrós" hajlam és a jó egyensúlyérzék. Kistestűeknél szokott ez könnyebben menni, azoknál akik könnyen tanulnak pitizni is pl, vagy maguktól jön hogy kétlábon, vagy ugrálva fejezzék ki magukat. Ha nagyobb a kutya, valószínűleg kevésbé jó az egyensúlyérzéke, és a nagyobb súlyuk miatt sokkal megterhelőbb is a hátsó lábaikra.
2013. jún. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!