Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsokat szeretnék kérni...

Tanácsokat szeretnék kérni azzal kapcsolatban, hogy hogyan tanítsam meg a kölyök boxeremnek, hogy ne ugráljon a látogatókra?

Figyelt kérdés
Arról már le tudtam szoktatni, hogy rám ugráljon, de ha jön valaki, azonnal letámadja lelkesedésében.

2013. máj. 27. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanazt a módszert alkalmazd mint magadnál, bár nem írtad hogy csináltad. Nekem is boxim van, én mindíg arrébb löktem és rászóltam határozottan "nem". Ha nem értet a szóból akkor otthagytuk. Nagyon hamar rájött mi a helyzet, most lesz egy éves kb 4 hónapos korára sikerűlt teljesen leszoktatni. Csak akkor pattog ha játék van és pontosan tudja mikor lehet ugrálni:-)
2013. máj. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Én is ugyanígy tettem, egész gyorsan megtanulta.

Lehet az a gond, hogy a család többi tagja engedi neki, így azt gondolhatja, hogy ez csak az én hülyeségem? Ha jön látogató, hiába szólok rá, mindenáron fel akar ugrálni. Ha kettőjük közé állok, és rászólok, inkább kikerül.

2013. máj. 27. 09:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Nállunk a családtagok és a látogatók is ugyanígy jártak el. Persze volt akinek ez nem tetszet mert ez olyan aranyos. De megkérdeztem hogy akkor is aranyosnak fogják tartani ha 30 kg lesz. Nos egyből megértették mi a gond. Azután mindenki egységesen kezelte a helyzetet. Egy felnőt boxer ha ugrál és valaki elesik az nem nagyon vicces.
2013. máj. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez lemarad:-)

Lehet azzal érvelni hogy még kicsi és majd megtanúlja, de minnél időssebb annál nehezebb. Nem fogja érteni ha eddig lehetett most miért nem. Aztán majd mindenki a kutyát hibáztatja, pedog csak azt teszi amit addig is engedtek neki.

2013. máj. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze, igyekszem tanítani, a kutya viselkedése a legtöbb esetben a gazdát minősíti, de ezek szerint a családtagokat is okosítanom kell. Ha egységesen kezeljük, remélem megszűnik majd a probléma. Köszönöm!
2013. máj. 27. 11:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak egységesen megy, mint a gyereknevelés:-)

Sok sikert.

2013. máj. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 VikikeEe2001 válasza:
Nekem 2 is volt mi úgy szoktattuk le, hogy mindig ugyanazzal a szóval szóltam rá: "nem szabad". ez nekem rögtön bevált.
2013. máj. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!