Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyám...

Hogy tanítsam meg a kutyám hogy parancsra egyen?

Figyelt kérdés
Az úgy jó hogy ha lerakom neki a kaját, leültetem és váratom és közbe a szemébe nézek? Vagy ne nézzek a szemébe? Szerintem jót tesz a kutyáknak a váratás, a természetben is rengeteget vártak, ez hozzá tartozott az életükhöz:)
2013. jún. 5. 22:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
32%

Az én módszerem az volt, hogy leültettem, majd lassan öntöttem

ki a kajàt és morogtam, ordítottam amikor elindult a kajáért, és csak az ehetsz ! parancsra + nálam ilyen legyintős kézmozdulatra ehet.

Kb 3-4 nap volt, mire ment neki.

2013. jún. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%
Ez nem tanítás kérdése. Egyszerűen bevéded a kaját és kész. Felállítassz egy szabályt, hogy a kaja a tied és csak akkor ehet, ha te lemondassz róla. A morgás, rákiáltás, elzavarás jó, de fontos, hogy ne fizikailag akadályozd meg, hanem a tekintélyeddel. Tehát az nem játszik, hogy félre lököd, elé állsz vagy megfogod a nyakörvét. Úgy kell csinálni, hogy te a tálka egyik oldalán vagy, ő a másik oldalán és úgy zavarod el, hogy hozzá se érsz a kutyához. Elméletileg neki ilyenkor kicsit hátrébb kell húzódnia és várakoznia. Amikor látod, hogy feladta és megértette, hogy a kaja a tied, akkor megvárod míg szemkontaktust vesz fel veled, hátrébb lépsz és azt mondod, hogy "tied" vagy "egyél", vagy amit akarsz. Max kétszer kell ezt eljátszanod, harmadikra már tudni fogja, hogy a szemedet figyelje és várjon az engedélyre. Később ki lehet tolni az időt, akár elmehetsz lefürdeni is, neki addig nem szabad hozzányúlnia a kajához. Ez egy nagyon jó dominancia gyakorlat!
2013. jún. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 zsuzsabazsa ***** válasza:
0%

Nem kell vele ordítozni és morogni se.


Készítsd el a kajáját, de ne a földön. Fektesd vagy ültesd le távolabb, tedd le az edényét a földre. Ha elmozdul a helyéról a kutya, akkor ismét fektesd vagy ültesd, lényeg, hogy ott maradjon a kijelölt helyén.

Miután letetted az edényét maradj ott egy rövid ideig az edény mellett. Aztán mondjad neki, amit szoktál ilyenkor pl: tied-ehetsz, vagy valamilyen más szót.

2013. jún. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
38%
Véletlenül se úgy csináld, ahogy zsuzsabazsa javasolja! Annak semmi értelme. Az egy szimpla ültetési feladat extrém mennyiségű jutalomfalattal. Ettől még nem fogja tudni, hogy az ételről te rendelkezel és nem azért várja meg az evési engedélyt, mert anélkül tilos hozzányúlnia, hanem azért, mert akkor fejeződik be az ültetés feladat amiért a jutalmat kapja.
2013. jún. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
19%
Mégis minek néznél a szemébe? Ti ennyire hülyék vagytok már? Ezek nem vad farkasok, hanem kutyák.
2013. jún. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38%
# 5, ha neked ennyi jött le az egészből, akkor az csak téged minősít. Még a farkasokat is belekevered, te szerencsétlen...
2013. jún. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

a második válasz szerint tanítottam én is a kutyát. igaz én nem vártam el egy ilyen érzékeny szituban a szemkontaktust. ez nem tudom mennyire baj. annyival egészíteném ki hogy én kifejezetten direkt a földön készítettem mindig el neki a kaját. ilyenkor ha jött volna bőven elég volt egy csúnyábbat ránéznem máris vette a lapot. de legrosszabb esetben is egy morgós hangnemű tiltás. olyan kb, egy méternyire tőle, és pont azért volt ez jó mert ezzel is megtanulta a tiszteletet. illetve direkt megadtam a kutyának azt a lehetőséget hogy ha akar nyugodtan próbáljon belemászni. szerintem ha olyan ponton készíted ahol nem érheti el, az egyenlő azzal mint amikor pl. a nyakörvénél fogva tartod vissza hogy ne egyen vagy menjen a táljához.

nagyon jól írta a második. ez egy nagyon szuper dominancia gyakorlat, nem mellesleg ha valamikor nem mennek flottul a dolgok (türelmetlenkedik stb) azonnal rájöhetsz arra hogy valami nem klappol a tekintélyben.

2013. jún. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
38%

"igaz én nem vártam el egy ilyen érzékeny szituban a szemkontaktust."


Egyáltalán nem baj, mert nem az a lényeg. Azért írtam a szemkontaktust, hogy ne a kajáját szugerálja, hanem "lélekben" is "szakadjon le róla". Tehát amíg látszik rajta, hogy nem adta fel a küzdelmet, addig ne kapja meg a kaját sem. Általában, ha a kutyák valamilyen engedélyre vagy utasításra várnak, akkor önmaguktól is felveszik a szemkontaktust az emberrel, de ha szimplán másfelé néz, vagy félre vonul, vagy kicsit távolabb lefekszik, nyugalomba helyezi magát az is teljesen rendben van.

2013. jún. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

én a konkrét szemkontaktust pontosan azért nem vártam el mert ezzel jeleztem felé ha nem volt kívánatos a viselkedése, pl. türelmetlenkedett. de lényegében ilyenkor mindig rámnéz. bele az arcomba. szemkontaktot nem csinálunk. vagy legalábbis nem olyan "mélyen".


de a szemkontakt (vagy akár hogy rádnézzen ilyenkor a kutya) lényegében azért fontos hogy a kutya megtanuljon rád figyelni. pl. elég ciki ha a kutya folyamatosan a kaját stíröli miközben arra vár hogy mondjuk már ki azt a bizonyos szót. egyszer megesett hogy szegénynek elfelejtettem "megengedni" hogy ehet. a kajáját szépen elkészítettem, majd elvonták a figyelmemet ki kellett mennem. egy bő 15 prec múlva visszamentem a szobába és feltűnt hogy a kutya bár nyugodtan és fegyelmezetten fekszik a helyén de le nem veszi a szemét rólam, akármerre megyek. most lehet bután hangzik de totál elfelejtettem hogy a kutya még nem is evett. ekkor ki is adtam neki az engedélyt. szerintem ha nem tanulja meg a szemkontaktot a kutya azzal bármikor odamehet a kajához csak mert kint azt mondom valakinek jövő héten "EHETSZ" pl. is akkor a kutya rá is röppen a flamóra mert a hangra figyelt és nem rám, hogy egyáltalán hozzá beszéltem e.

2013. jún. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
nah pont ezt írtam én is most nagyjából :)
2013. jún. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!