Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent ez? Testbeszéd!

Mit jelent ez? Testbeszéd!

Figyelt kérdés
Ha a kiskutya valami rosszat csinál, rászólok, és aztán csak állok fölötte nagy komoran, akkor néz erre-arra, aztán hasrafekszik. Korábban nem csinálta csak most kezdte (3 hónapos múlt). Jól tudom, hogy a hasrafekvés csillapító jelzés, vagy valami más forog a fejében?

2013. jún. 10. 14:36
 1/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
Csak egy pici példa: Ha valamiért nemet mondasz a kutyának, akkor nem elég csak a szót használni, hanem a fejedet is ingatod jobbra-balra, vagy a mutató ujjaddal is mutatod, hogy nem vagy egyszerre mind a kettővel.
2013. jún. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Valletta ***** válasza:
100%
Tök felesleges így túldramatizálni a dolgot. Nem kell öt percig komoran nézegetni, mert ő meg csak visszanézeget, aztán elkezd valamit csinálni, hogy ugyan hagyd már abba, történjen valami. Rosszat csinál, rászólsz, korrigálod, ez 5 másodperc és kész, vége, és akkor nem fog színészkedni a kutya.
2013. jún. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha most ilyen szinten ledominálod később mit fogsz csinálni? Szegény nem teljesen érti a helyzetet, mivel a hason csúszás is egy módja a megadásnak, behódolásnak. Mivel oldod fel a helyzetet ilyenkor?
2013. jún. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:) Általában megdicsérem, esetleg megsimogatom, aztán el is felejtettem. De nem szokott sokáig tartani az egész. pár másodperc...
2013. jún. 10. 18:32
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja hát persze. Biztos azért csinálja, mert kedves voltam hozzá mikor csinálta! :)
2013. jún. 10. 18:35
 6/7 anonim válasza:
vigasztaljon: meg mindig sokkal jobb, mintha ugatna, morogna rad.. nincs gond!
2013. aug. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha rosszat csinál akkor fogd meg finoman a grabancát és tedd arrébb (ha mondjuk rág valamit) Ez nem fáj nekik, azt az érzést kelti bennük,mikor anyukájuk megfogta és alrébb rakta őket ha rosszalkodtak.. Szerintem nem jelent semmi rosszat , egyszerűen nem érti a helyzetet.
2014. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!