Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a testbeszédek,...

Melyek azok a testbeszédek, amikről a kutya tudja, hogy te vagy a vezér?

Figyelt kérdés

Határozott, vezér típusú ember vagyok, mondhatjuk, hogy egy öszvér. Már két nagytestű kutyát tökéletesen megneveltem teljesen egyedül, de a mostanit, aki felnőtt korában került hozzám, egyszerűen nem tudom. Már mindent, de tényleg mindent kipróbáltam, amit Ti mondtatok, beszélem olyanokkal, akik jól ismerik a fajtát, még oktatóval is, de alig érek el valamit.


Ezért is merült fel bennem a kérdés, hogy milyen testbeszédekkel tudom közvetíteni a kutya felé, hogy márpedig itt nem ő a jani? Azelőtt nem is figyeltem ezekre, az előző kutyáim egyszerűen tudták.



2013. jan. 18. 10:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
15%
Csak a seprő maradt akkor,hogy rájöjjön ki az úr a házban.
2013. jan. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
mi az amiben kudarcot vallasz?
2013. jan. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Nálunk is ebből volt a gond, ahogy idősebb lett. A lakásban nem volt gond, de az utcán igen. Egyik nap nagyon össze "vesztem" vele, az utcán felszedett kajamaradékot (sötét volt nem láttam, csak h felkapott valamit). El akartam venni, megmorgott..acsargott, de nem harapott. Feljöttünk, akkor is folytatta a morgást-acsargást..meg is ugatott. Konkrétan le kellett vele harcolnom a dolgot. Azóta tudja hogy nem ő a főnök, olyan szinten hogy a lakásba amíg nem mondom neki nem jön be, megáll az ajtó előtt. Az utcán nem szed föl semmit, ott is hallgat rám. És ilyen probléma nincs már hogy ki a főnök.
2013. jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Szinte mindenben kudarcot vallok vele kapcsolatban.

Pl. kakievés. Tudja, hogy nem szabad, kapott is már érte. Mégis tegnap a reggeli pisire vittem le a ház elé, egy méteres pórázon, és beleharapott egy sz.rba. Mellettem. Sétánál néha ő úgy gondolja, hogy hazamegy. Ha meglát egy másik kutyát, akkor odarohan, se lát, se hall. Séta közben beáll elém, előttem tekereg, állandóan bökdösni kell, hogy menjen már. Nem jó vele sétálni.


Többnyire megcsinálja, amiket kérek tőle, ilyenekre gondolok, hogy ül, gyere ide, marad, a kaját kirakom, és amíg nem mondom, hogy a tied, addig nem nyúl hozzá. De a fent említett dolgok nagyon zavarnak. Voltak ilyen problémák az előző kutyáimmal is, de őket egyszer kellett megrángatni egy kicsit, és tudták hol a helyük.


Egyszerűen elfáradtam. Ez a kutya nem alkalmazkodik, nem akar a "falka" tagja lenni, sokszor ezt érzem.

2013. jan. 18. 10:26
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
felnőtt kutya, a jóég tudja milyen berögzött rossz szokásokkal. Adj neki időt. Egyenlőre neked kell szemfülesebbnek lenned, és kiszurni az uton a kakát, és amikor rámozdulna, már rögtön le is tudod tiltani. maradj továbbra is következetes vele. ha előtted totyorog, akkor állj meg. hamar rájön, hogy igy nem tud veled haladni. Szerintem meg fogod te ezt oldani, csak idő, és türelem kell hozzá.
2013. jan. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ő ugy gondolja, hogy hazamegy, akkor van az, hogy már csak azért is sétálunk, mert majd én mondom meg mikor megyünk haza.
2013. jan. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Én is ezt teszem. Amikor elindul hazafelé, akkor megfordulok, és elindulok visszafelé. Már nem kiabálok utána, mert teljesen felesleges, nem jön vissza. Múltkor ez bevált, mert rongyolt utánam ezerrel. De ez egyszer történt meg. Volt olyan, hogy hazarohant, este volt, köd, nem is láttam merre ment, akkor játszotta el először. Egy pasi fogta meg, és hívta fel a páromat, hogy a kutya a ház előtt várakozik. Szerencsére aznap raktam fel a bilétáját. Másik szerencse, hogy volt aki megmerte fogni, többnyire félnek tőle, pedig nagyon barátságos.


4 hónapja van nálunk.

2013. jan. 18. 10:39
 8/26 anonim ***** válasza:
0%

Nem feltétlenül hiszi azt hogy ő a falka vezért, szerintem. Ezt deritsd ki. Pl mikor leteszed elé a kaját, miközben eszik próbáld meg elvenni, ha morog akkor azt hiszi valószinűleg h ő az. (Nálunk is ezt csinálta).

A kakievést próbáld jutalomfalattokkal. Pl elmentek mellette, és ha fel akarja venni , figyelj rá, fog vissza ültesd le, mondd neki h nem(vagy azt a szót amitől tudja hogy nem lehet), és adj neki ha nem veszi fel jutalom falatot. Jutalomfalatokkal sok mindent el lehet érni náluk. De csak ha jókor, és jó időben adod neki. A pórázzal nekünk is volt gondunk, de mióta tudja hogy nem a főnök, egész szépen haladunk vele, szépen jön mellettünk., persze van mikor elfelejti hogyan kell jönni.

2013. jan. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutya?

Merre fele laksz? Írhatsz privibe is :D

Szívesen segítek...

2013. jan. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Egyébként ha van lehetőséged, és anyagi kereted rá, és persze ha van a közelben kutya iskola, megpróbálhatod elvinni. Ártani biztosan nem árt neki.
2013. jan. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!