Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féltenéd másfél éves gyermeked...

Féltenéd másfél éves gyermekedet attól a kutyától, amelyik az egyik tyúkodat levadászta?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mire gondolnál, hogy reagálnál, ha erre èrnèl haza? Új lakó van a szomszèdban...
2013. jún. 11. 07:09
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

a kutyában benne van az ösztön a vadászatra, ez nem jelenti azt, hogy az embert is megeszi...

tipikus falusi gondolkodás...

a kutyám már rengeteg rágcsálót, vakondot, galambot!, gyíkot, bogarat levadászott, de még egyszer se morgott rám, és őt aztán lehet nyúzni, sose bántana senkit

2013. jún. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem félteném. Nekem is volt olyan kutyám ami sajnos vadászta a csirkéket, de az akkor egy év körüli lányom simán nyúzhatta, még csak csúnyán se nézett rá. A szőrét markolva totyogott az udvaron, és a kutya vigyázzott rá.
2013. jún. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Zsuchan válasza:

mi kutyánk szomszéd tyúkjai közül már elpusztított párat, itt most megjegyezném a szomszéd hibája h ha már szabadon garázdálkodhatnak a madárkák legalább a tollukat vágná annyira vissza (ne tudjon át repülni) De nem vagyunk rosszba vele, lényeg: Egy gyereketse evett meg a KUVASZUNK rettenetesen barátságos kézhez szoktatott, elég mozgékony de bőven van tere mozogni.

Semmi baj nincs vele sose félnék attól, hogy gyerekeket csámcsogna el, ÁM nem feltétlen a kutya miatt de másfél éves gyereknek a nyomába kell lenni, legalább a szemed sarkából figyelni, mit ténykedik, bölcsödébe dolgoztam így kb tudom mire képesek..vagyhát mi re nem.

Másfelől gondolom egy kerités bőven elválasztja a gyereket a kutyától, a gyerek meg csaknem repül vagy mászik át úgy 6 éves koráig minimum.

Az meg alap h meg kell tanitani neki ne nyulkáljon át a keritéseken, így érvénybe lép amit mondtam, figyelni kell rá, ennyi

2013. jún. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vera25 ***** válasza:
41%
Félteném,de nem csak tyúk vadász kutyától,tudni illik egy nagyobb kutya egy kis gyereket zsákmánynak nézhet esetleg nem tetszene a kutyának hogy a gyerek piszkálja,ütögeti stb.,ha másfél éves pici gyerekem lenne mindig oda figyelnek,nem hagynám vele kettesbe.
2013. jún. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Egy normálisan nevelt, szocializált kutya soha nem néz zsákmánynak egy gyereket. Természetesen azért nem jó kettesben hagyni őket, de inkább csak elővigyázatosságból.
2013. jún. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félreérthető a kérdés, de nem az én kutyám. A saját kutyámtól nem féltem a gyerekem, és a tyúkokat se, de ezt a kutyát nem ismerem, most láttam először, mikor átmenetem számon kérni az új szomszédomat a tyúk miatt. Ha a szomszéd nyitva hagyja a kapuját, a kutya át tud jönni hozzánk, mert a mi udvarunk nincs elkerítve a közös kocsibeálló felől, csak az utca felől.

Igazából nem teljesen értem, miért tart valaki egy derékig érő vadászkutyát 100nm-en úgy, hogy nem jár vele sehova, mert már 70 felé közelít az öregasszony. Kiengedi az utcára, hadd szaladjon világgá, mert még nem támadott meg senkit, de nem is fogad szót. Nekem ez az egész magas mint tyúknak az ábécé..

Meg az a pökhendi stílus, amiben közölte velem, hogy az ő kutyája márpedig vadászkutya, és természetesen ösztönből vadászta le a csirkémet... Másik szomszédasszonyom is félti a macskáját ezek után.

2013. jún. 11. 08:39
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Én mindenképp félteném egy olyan kutyától akit nem én neveltem, nem ismerem. Ha mondjuk én nevelem fel és jól ismerem akkor se hagynám kettesben e gyerekem egy állattal akkor se ha sose evett tyúkot.
2013. jún. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Jegyzőnél tehettek panaszt helytelen állattartás miatt!

De ha nincs kerítésetek, Ti is hibásak vagytok, ha a kutyátok esetleg kisétál a telken kívülre

2013. jún. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!