Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyáknak mennyi idős...

Kölyökkutyáknak mennyi idős korukig kell áztatni a tápot?

Figyelt kérdés

Azt hallottam a kölyökkutyáknál addig kell áztatni a tápot míg teljesen be nem szívta a vizet, bár van mikor csak egy 10 percet hagyom állni (mondjuk reggel időhiány miatt) és simán megeszi úgy is. Teljesen szárazon nem adom oda neki mert nehogy valami probléma legyen a gyomrával vagy bármivel.


Azt is olvastam, hogy valaki felnőtt kutyájának is úgy adja a tápot hogy felönti kis vízzel és egyből elé rakja és így nem lesz túl száraz a táp.


Ti mit javasoltok?


2013. jún. 11. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
nálam 6 hétig kapnak áztatott tápot és 30 percig ázik általában
2013. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
reggel csak 10-15 percet áztatom, viszont még 9 hetes ezért napi 4x kap enni, és mindig egy 30-40 perccel etetés előtt áztatom be neki.
2013. jún. 11. 11:02
 3/10 anonim ***** válasza:
A kutyám 8 hetesen már simán elrágta a tápot, pedig akkor kb másfél kiló volt az egész vakarcs...
2013. jún. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is 8 hetesen már szárazon kapta.
2013. jún. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szintén áztatás nélkül szárazon simán elrágcsálta 8 hetesen. egészséges kutyánál indokolatlanul szerintem amúgy sem jó ötlet bébipapit csinálni a kajából mert ez a fogkövesség legtutibb melegágya.
2013. jún. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A félreértések elkerülése érdekében nem azért áztatjuk a tápot, hogy puha legyen hanem , hogy ne a gyomrából szívja el a nedvességet!
2013. jún. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha szárazon adod a tápot legyen mindig viz előtte és nem elsz gond, de áztatás meg azért nem annyira jó, mert igy nem rág, fogköves lehet a foga.
2013. jún. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fogkõ többnyire hajlam kérdése! Én nem szeretem és a kutyának sem egészséges ha egyszerre kiissza a dunát. Nem hagyom ázni csak felengedem vízzel és már kapják is!
2013. jún. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sem hagyom ázni, csak engedek rá vizet. 14 hetes staff gazdi
2013. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálam az 5 hetes kölyök szárazon eszi a tápot.Víz legyen előtte.
2013. jún. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!