Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segíthetek a kutyámnak?

Hogyan segíthetek a kutyámnak?

Figyelt kérdés
1 hete fogadtuk örökbe egy keverék tacskó kölyköt, nagyon aranyos, de sajnos alig mer odamenni az emberhez, még jutalom falatkákkal sem. Ha pedig közel kerül hozzám felveszem az ölembe és simogatom és elkezdi nyaldosni a kezemet.
2013. jún. 11. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
most lehet én vagyok a h.lye de nem értem a kérdést. mi a baj konkrétan? hogy idegenekhez nem megy oda? vagy hogy nyaldossa a kezet? vagy hogy ölbe veszegetjük az állatot?
2013. jún. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem alig mer odamenni a kérdezőhöz, de aztán amikor már ölben van, akkor nyaldossa a kezét.


Utcáról fogadtad be, vagy esetleg menhelyről? Akkor lehet, hogy valaki bántotta a kutyust és ezért fél most mindenkitől.

2013. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is bántották előtte, ki kell építeni a bizalmi kapcsolatot, szeresd legyél vele sokat, nem kell más neki :)
2013. jún. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 julianna24 ***** válasza:
Semmit.Adj neki időt foglalkozz vele sokat,és majd rendbe jön. En is fogadtam örökbe kutyát,hasonlóan viselkedett,kellett neki egy hónap mire feloldódott.
2013. jún. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Menhelyről. De az már a feloldás jele hogyha nagynehezen az ölemben van es akkor bujik hozzám meg nyalogatja a kezem?????
2013. jún. 11. 19:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Örökbefogadáskor - különösen a bántalmazott kutyáknál - az első héten nem kellene ajnározni, dédelgetni a kutyát. Legyen egy csendes sarok, egy zug, egy hely, ahol meghúzza magát, és szemlélődik, nézelődik, megszokja a környezet zajait, és persze benneteket is. Adjatok időt neki, hogy lenyugodjon, mert itt nem bántják, itt biztonságban van. Hamarosan ő fog "nyitni" felétek, de ehhez idő kell. Azzal, hogy felveszed az öledbe, össze is zavarod, mert ezzel magasabb rangra emelted. Majd jönnek a többiek is, és elmondják, miért nem jó, hogy ölbe veszed.


Egyelőre hagyjad, had ismerkedjen a saját tempójában veletek.

2013. jún. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsaitokat.
2013. jún. 14. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!