Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A három éves kutyám újabban...

A három éves kutyám újabban állandóan az ágyamra ürít. Miért lehet?

Figyelt kérdés
Pár hete kezdte ezt, nem mindennapos de egyre sűrűbb. Persze csak akkor amikor nem vagyok otthon. Nem értem, hogy mi a baja, miért csinálja. Van valakinek valami ötlete? Sajnos tehetetlenségemben egyre inkább azt érzem, hogy kezd elegem lenni belőle. Tudom, hogy valószínűleg az én hibám, de már ötletem sincs, hogy mit kezdjek vele. Nem akarom megvárni amíg abszolút negatív érzéseket fogok táplálni iránta.
2013. jún. 12. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kutyasuli, valószínűleg nem te vagy a falkavezér.
2013. jún. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó, azonnal nekiállok spórolni rá, ahogy találok egy olcsóbb albérletet. Egyébként csak azt nem értem, hogy ha ez a probléma, akkor az elmúlt két évben miért nem volt ilyen. Kicsit több mint két éve van nálam, sosem fordult elő ilyen, csak az utóbbi pár hétben lendült bele. Semmilyen változás nem történt az életében. Legfeljebb annyi, hogy új párkapcsolatom van. Nem tudom ez befolyásolhatja-e a viselkedését. Szokott nálam aludni az illető, de nem élünk együtt.
2013. jún. 12. 13:52
 3/13 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
100%

Lehet, hogy kicsit elrugaszkodott, de nem lehet, hogy pont az új párkapcsolat miatt? Lehet, hogy téged akar megjelölni,lehet az új párod szagát érzi az ágyon.

Vaaagy...

szubmisszív kutyák csinálják még ezt, félelemből, idegességből (egy új embert kellett megszoknia hirtelen). Te tudod, hogy a kutyád melyik típus.

2013. jún. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Már meg is van az ok. Bocs de a tulajdonának tekint téged, ő a falkavezér és egy idegen hatolt be a birtokára. Ráadásúl az ágyban a te szagod mellett otthagyta a szagát, ami számára elfogadhatatlan ezért feülírja azt. Jelzi hogy nincs ott keresnivalója az az ő helye. Vigyázz mert jobban is elfajúlhat a dolog. Nem kan esetleg? Nem feltétlenűl kell kutyasuli de kicsit olvass utánna a falkavezérségnek. Ajánlom Jan Fennell könyveit a neten megtalálod letölthető verzióban. Meg a cerberos oldalán is jókat írnak [link]

Nem ártana ha kijelölnél helyeket ahova nem mehet be, pl hálószoba.

2013. jún. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
valószínű a dolog nem is neked, hanem az ujdonsült párodnak szól. ugyanakkor szintén a ti kapcsolatotokban keresendő a megoldás, ugyanis akit a vezér elfogad azt a kutyának is el kell fogadnia. ezzel viszont az egyet nem értését próbálja a tudtodra hozni.
2013. jún. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már erre is gondoltam. Amúgy alapvetően az új emberekkel nincsen baja, nagyon szereti az embereket, barátságos kutya. Nem félős egyáltalán. Viszont puszinál vagy ölelésnél mindig be akar szállni harmadiknak. Alapvetően én sosem kényeztettem el, mikor otthon vagyok sosem engedem az ágyra, eszébe sem jutna olyankor feljönni. Nagyon el van tévedve mostanság, esküszöm mint akinek elment a józan esze.
2013. jún. 12. 14:13
 7/13 A kérdező kommentje:
Kan kutya. Nem tudom számít-e, de ivartalanított. Kizárnám szívesen a hálószobából, de az a baj, hogy momentán lakótársam van. Egy lakás, két szobával. Tehát máshova nem tudom rakni napközben. Még majdnem 3 hónapig ez az állapot sajnos. Utána fogok egyedül lakni. Akkor, ahogy korábban is volt, nem lesz bejárása a hálóba.
2013. jún. 12. 14:25
 8/13 A kérdező kommentje:
A Fennel könyvet már elolvastam annak idején mikor befogadtam, eddig úgy is tűnt, hogy sikeresen alkalmaztam az olvasottakat. Való igaz, hogy mostanában nem lehetek a legjobb gazdi. Pénzügyi fennakadások, közben munka, egyetem, vizsgaidőszak. Nem vagyok a toppon.
2013. jún. 12. 14:29
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkora a kutyusod, de nem tudsz esetleg egy szobakennel beszerezni? Átmenetileg megoldaná a gondot, és később is hasznos lehet. A felugrálást meg nem kéne engedni neki szerintem. Mindenesetre egyre jobban azt gondolom hogy a betolakodónak szól a műsor.
2013. jún. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Szerintem a tekintélyedet nem csak magadnak, hanem a párodnak is kéne erősíteni. Legye valamilyen kapcsolatuk egymással, ő is kapjon a gondoskodásban szerepet, legyen a kutya fölött a rangsorban.
2013. jún. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!