Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A három éves kutyám újabban...

A három éves kutyám újabban állandóan az ágyamra ürít. Miért lehet?

Figyelt kérdés
Pár hete kezdte ezt, nem mindennapos de egyre sűrűbb. Persze csak akkor amikor nem vagyok otthon. Nem értem, hogy mi a baja, miért csinálja. Van valakinek valami ötlete? Sajnos tehetetlenségemben egyre inkább azt érzem, hogy kezd elegem lenni belőle. Tudom, hogy valószínűleg az én hibám, de már ötletem sincs, hogy mit kezdjek vele. Nem akarom megvárni amíg abszolút negatív érzéseket fogok táplálni iránta.
2013. jún. 12. 13:38
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem nagy kutya. 33 cm körüli a marmagassága. Az a baj, hogy ha én ott vagyok semmilyen csalafintaságot nem csinál, így nem tudom rajtakapni a bűntetten. Ez a falkából való kizárás súlyos büntetés lenne, igaz? Fogalma nem lenne, hogy miért kapja gondolom:/ Ó, ha egyszer rajtakaphatnám. Beszélek a párommal, a kutyával való viselkedés szabályairól. Egyeztetünk. De szobakennelt azt veszek mindenképp. Olcsóbb mint egy új ágy.
2013. jún. 12. 14:44
 12/13 anonim ***** válasza:

féltékeny a szentem :)

az új párod szaga az ágyadban ,és ő természetesen megjelöli a területét ( micsoda mázli, hogy mi emberek nem így teszünk :)

domináns kan kutya ( szerintem te nő vagy ),és a pasik csak ilyenek :)még-ha ivartalanított is !

szobakenel nem javasolt ! rontana a helyzeten !

megoldás : a párod lépjen feljebb a hármótok rangsorában !

mindíg a kutya az utolsó!!!!!!!!

legyen ágya az ágyatok végében a földön , de SOHA NEM MEHET FEL A TI ÁGYATOKRA !!

VIGYE Ő SÉTÁLNI, FOGLALKOZZON VELE .

büntesd a kutyát, ha kell ! ne legyél vele kedves, ne legyél elnéző,és ne legyél a barátja ! a vezére legyél,és viselkedj akként !

( próbáld rajtakapni, és azonnal büntesd ! de ne szólj rá,és ne kiabálj !, nincs kommunikáció!! ujságpapirral való rácsapás, vízzel való leöntés ( az ágyneműnek úgyis mindegy :),stb !

ha rosszat tesz bünteted, ha jót, ....elmész mellette! nincs dícséret, nincs simi, nincs jutifalat,mert ezeket a párodtól kapja ,egyenlőre.

később persze ő is büntet .

és a büntetés ,egyszer csak elmarad,mert a kutya tudja ,ami jó a gazdának,az jó neki is!

ellenben,ha te ideges vagy,feszült, tehetetlen ,akkor ő megérzi,és azonnal vissza is él vele!! hiszen kutya,és a kutyáknál mindíg van 1 vezér!! aki nem ideges, aki nem feszült,és nem tehetetlen !!

2013. jún. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Ha amúgy rendben van a kutyád szemében a tekintélyed, mg javasolnám, amit Victoria Stilwell is. Barátkozzon meg a kutyád a pároddal; minden alkalommal, amikor jön, mindenféle szemkontaktus és szó nélkül, ejtsen le valami finomságot, hogy a kutya megehesse.

Nem biztos, hogy a kutya azért ürít az ágyadra, mert veled nem engedelmes, hanem mert csak ez őrzi számára az idegen szagát.

2013. jún. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!