Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 10 hónapos kutya még fejlődé...

A 10 hónapos kutya még fejlődésbe van?

Figyelt kérdés
A 10 hónapos terrier keverék kutyám, amikor csak lehetőség van rá, lefekszik.. Pl. ha megyünk sétálni akkor nem úgy tűnik, mint aki nem bír jönni, de ha megállunk zebránál vagy akárhol akkor egyből lefekszik. Aztán azt szokta még, hogy ha elengedem, hogy labdázzunk akkor elmegy 2x a labdáért aztán csak ül/fekszik. És csak akkor indul, ha ráteszem a pórázt. Ha olyan helyen megyünk ahol én nem állok meg (pl. erdőbe, túránál) akkor viszont ő se szokott. Itthon csak akkor mozog, ha kimegyek hozzá, de ha nem foglalkozok vele akkor lefekszi, ha elkezdünk labdázni először megy utána (vagy 5 percig) aztán már nem..ha jutalomfalattal dolgozunk akkor eszébe sincs leülni. Voltunk oltáson és megemlítettem neki a dolgot..azt mondta, hogy ha nem sántít és nem úgy tűnk mint akinek fájdalmai vannak akkor nyugodjak meg, mert fejlődésbe van és attól ilyen. Szerintetek lehet ez?
2013. jún. 12. 16:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Voltunk oltáson és megemlítettem a dokinak*
2013. jún. 12. 16:52
 2/4 anonim ***** válasza:

fejlődésben van még, de nem hiszem, hogy emiatt ül/fekszik le.

Nekem most volt 1 éves a kisebbik kutyám, és le se lehetett lőni 2 hónappal ezelőtt se, meg ma se.

Amúgy, szerintem inkább a meleg miatt fekszik/ül le, mert nappal nekem is kedvetlen a kutya, de amint szürkül, meg nem éget a nap ő is bepörög.

Próbáld meg estefelé, vagy reggel sétáltatni, hátha aktívabb lesz.

2013. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Cesar Millan a műsorában azt mondta, hogy különböző mozgási/energiájú kutyák léteznek,van aki nagyon aktív,van aki meg egyáltalán nem(4 vagy 5 csoportba sorolta). Lehet a Te kutyád is inkább a kevésbe aktívokhoz tartozik. Egyébként a mi goldink is 10 hónap körüli, és sokat fekszik/alszik, főleg ebben a mostani melegben. Ja és játszani nem is nagyon szokott, bár ez valószínű a menhelyi előélete miatt van.
2013. jún. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ő is menhelyes kutya volt.. 1 hónapja van nálunk. Bár lehet, hogy a meleg, mert pl. ha erdőbe megyünk akkor már teljesen más, vagy ha csak este 8-9-kor viszem ki, mikor úgy érek haza. Mert a napi minimum 1 séta sose marad el. De nemtudom, mert itthon is pörög meg tiszta energia aztán ha meg akarom futtatni akkor se a bot se semmi nem érdekli, csak akkor jön ha futok vele.
2013. jún. 13. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!