Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane Corso és a Rottweiler...

Cane Corso és a Rottweiler mennyire jó testőr kutya? Mennyire kezelhetőek? Esetleg Dobermann? Szívesen olvasok tapasztalatokat.

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerintem mindhárom fajta alkalmas a célra, már ha megfelelő egyedet sikerül választani.
2013. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én személy szerint testőrnek nagytestű kutyát tudok elképzelni, hiszen annak általában nem lendületből kell támadnia, tehát rendelkeznie kell súllyal. Szóval számomra a három közül abszolút a rotti felel meg erre a célra, nem véletlenül van rottim. Annyi velük kapcsolatban, hogy az országban csak egy jó tenyésztő van, a többinél elég silány az állomány, azok nem tudom mennyire alkalmasak a célra. Ha jól vannak nevelve, akkor szerintem kezelhetőek, persze a rottikat általában mindenki fizikai erővel akarja maga alá kényszeríteni a rangsorban, amit én nem igazán tartok jónak. Sokan tévhitben élnek a fajtával kapcsolatban, ugyanis nagyon fontos számára, hogy a gazdája mellett legyen, rideg tartásra nem alkalmas, illetve igényli a szeretetet, a törődést, valamint a foglalkozást, a szellemi fárasztást. Hát nagyvonalakban ennyi.
2013. jún. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válaszokat :) Igen a Rottweiler az olyan biztonság érzetet nyújtó kutya, érezteti azt, hogy lehet rá számítani. Viszont a Cane Corsonak olyan kemény erőt sugározó megjelenése van.Semelyik kutyát sem szabad fizikai bántással nevelni!!!! Köszönöm :)
2013. jún. 12. 21:43
 4/13 anonim ***** válasza:

2es vagyok.


Én csak azért a rottiról írtam, mert vele van személyes tapasztalatom, bár fajtaválasztásnál a corso is felmerült, de épp csak egy pillanatra. És leginkább azért, mert úgy látom, hogy a legtöbb elég kicsike, nem olyan igazi cane corso. Na de abból is biztos ki lehet fogni jó tenyésztőt, ahogy a rottiból is :)


A dobermannal megint az a bajom, hogy eléggé silány az állomány, kis vékonyka családi kutyák lettek.


Egyébként fajtaválasztásnál, testőr kutya választásnál, vedd figyelembe azt is, hogy miért kell, úgy értem, milyen környéken laksz, kik "ellen" kellene, mert az sem mindegy!

2013. jún. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért a dobermannt nem mondanám silánynak. Az, hogy kicsike, meg végképp nem igaz. Ez egy rossz tévhit, hogy a dobik szarok. Olyan tenyészeteket kell nézni, ahol melóznak a kutyák. Mellesleg nem a kutya méretétől, és súlyától fog függeni az, hogy milyen erőset harap, hanem attól, hogy milyen ösztön tombol benne. Ráadásul egy nagyobb testű kutya, lassabb is.
2013. jún. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát olyan környéken lakok ahol nagyon sok rossz indulatú ember van... Van egy 3 éves Staffi-Boxer keverékem de ő túlságosan barátságos minden emberrel. Vannak roma barátaim akik tényleg normálisak segítőkész emberek, de itt sajnos rengeteg keménykedő szurkálódó roma van akik arra is képesek lennének, hogy minden ok nélkül felrúgják a kutyámat (még nem történt ilyen szerencsére le is kopogom mert ha történne is ilyen akkor Isten irgalmazzon nekik mert nem hagynám annyiban...) Alapból szeretnék még egy kutyust de akkor az már kőkemény védelmező kutya legyen :) Majd valahogy meghozom a döntést.. :) Köszönöm :)
2013. jún. 13. 11:28
 7/13 anonim ***** válasza:

Én a rottit választanám testőrnek, ha a 3 közül lehetne csak.

Ill. még a bullmasztiffot tudnám neked ajánlani!

2013. jún. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen így utólag én is olvasgattam a Bullmasztiffról :) Hát nehéz döntés lesz.. :D Köszönöm :)
2013. jún. 13. 13:40
 9/13 anonim ***** válasza:

Szívesen :)

Ha van róluk kérdésed, írj nyugodtan, az enyém most lesz 2 éves :)

2013. jún. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nekünk cane corsonk és egy kuvaszunk van. Nagyon kemény a corso is, de én a kuvasznál jobb és keményebb házörzőt még nem láttam. Mélyen belé van kódolva a védelem! Nagyon jó helyzetfelismerő képessége van. Sok a tévhit a fajtára vonatkozóan, de azok csak a helytelen nevelés és a tartás eredményei.
2013. jún. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!