Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jellemekkel rendelkezne...

Milyen jellemekkel rendelkeznek ezek a kutyusok? Esetleg tapasztalat? Bordeaux-i Dog, Cane Corso, Argentin Dog. Bátorság, személyvédelem, rettenthetetlenség, szívósság?

Figyelt kérdés
2013. jún. 11. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem személyvédelemre esetleg a cane corso jó, a többi nem igazán, bár egyre inkább próbálkoznak azzal, hogy az argentin dogból őv-s kutyát csináljanak, pedig nem az! Bordeaux-i dog szerintem nagyon silány, ha ingyen adnák se kellene.


Legszívósabbnak és legbátrabbnak az argentin dogot mondanám a 3 közül, de nagyon nehéz normális tenyésztőt találni mindháromból.

2013. jún. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)
2013. jún. 11. 11:14
 3/7 Vera25 ***** válasza:
Az még kimaradt,hogy mindegyik rendkívül domináns,tehát hozzáértő gazdi kell..
2013. jún. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most egy ideig nem szeretnék mert van egy 3 éves Amerikai Staffordshire-Boxer keverék kutyám :) Nagyon szeretem a kutyákat különösképp ezekért a molosszusokért rajongok és majd idővel szeretnék egyet. nagyon nagyon hajlok a Cane Corso felé. Bár arról hallottam 1-2 rossz dolgot, hogy megmoroghatja a gazdáját stb. Bár szerintem ott a neveléssel volt a gond. Köszönöm :)
2013. jún. 11. 13:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk egy mentett, 2 éves ivartalan kan argentin dogunk van. És a vérében van az őrzés, nagyon elszántan őrzi a portát,hiába vadász kutya. Nem csak azzal a szimpla ugatással. Hanem hörögve megy a kapunak neki. Ha valaki pedig nem tágít, akkor egyre jobban szívja fel magát.

Akiket mi beengedünk a portára, azokat szemmel tartja. De ha nagyon nem szimpatikus neki az illető, akkor ugrál előtte, és csattogtatja a fogát, ha mi nem állunk az illető mellett. Úgyhogy ezen még van mit dolgoznunk.


Személyvédelemre is tökéletes. Egyik ismerősünk kölyök kutyája, miután mi mentünk hazafele a mókából, utánunk szaladt. A kölyök gazdája mérgesen és elég nagy lobbal jött felénk, hogy a kutyáját megfogja. A kutyus a lábamnál ült. A dogónk viszont megmorogta a gazdit, nagyon nem tetszett neki az az energia, amivel minket közelített meg. Ahogy rászóltam persze abbahagyta. Fura volt, mert előtte meg a sráccal "csókolgatták egymást".


Bátorság... A dörgéstől a lakásban fél, odakint támadná. Tűzijáték hangját is támadja. A kukásautóknak is nekimenne... Minden ami nagy és/vagy hangos megenné. Bottól, seprűnyéltől nem fél, már teszteltük.


Rendkívül makacs, rendkívül domináns. Nála mindig a toppon kell lenni falkavezérség terén, és még mindig van mit csiszolnunk a kapcsolatunkon.


De amiket itt írtam, ezek a fajtán belül mind eltérhetnek egyedenként.

2013. jún. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

2 éves a Corsónk, soha nem fordult elő, hogy megmorgott volna. Az idegeneket is beengedi, ha ott vagyunk, de ez minden normálisan nevelt kutyánál alap lenne! Más kérdés, hogy a váratlan látogatót (betörőt) szétkapja. A 9 hetes kutyusunk a sípolós játékot úgy tépi, mint a harci kutya :D Kis vaddisznó, de a másik is ilyen volt kicsinek :)

Én csak jót tudok mondani a Corsoról, ha nem zárod be, láncolod meg vagy nem bántod, egy nagyra nőtt gyereked lesz, igazi hálás, nyugodt kutya. A miénk legalábbis az :)

2013. szept. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Argentin dog szukám van, féléves korában került hozzánk egy menhelyről. Mellette másik 4 kutyánk van, illetve általában sok ideiglenes. Mindegyikkel nagyon kedves, barátságos, mert ezt szokta, amióta nálunk van. Velünk egy kezesbárány, de idegenekkel elég bizalmatlan, ami alapjáraton nem gond. Ha mi beengedünk vkit, azt elfogadja. Következetes nevelés mellett egy végletekig hűséges kutya.

Cane Corsoja van egy ismerősömnek, ő egy nagy mamlasz, egy jacj russel és 3 kisgyerek mellett él, és sosem volt vele gond.

2013. okt. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!