Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg árt a kutya fogainak,...

Tényleg árt a kutya fogainak, ha követ rágcsál?

Figyelt kérdés
7 hónapos a bichonom és amikor kiengedem az udvarra mindig elkezd rágcsálni egy nagyobb követ (nem tudja lenyelni) Eddig nem foglalkoztam vele,de most olvastam valahol,hogy ez rossz a fogaknak.(még bennt van az egyik tejfoga) Ez igaz?
2013. jún. 13. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Rágj te is egy kis követ, aztán majd rájössz, hogy a te fogaidnak mennyire tesz jót. Utána le tudod vonni a következtetést a kutyádra nézve is.

(marhára nem tesz jót a kutyának)

2013. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Abból a szempontból mindenképp, hogy nagyon koptatja a fogakat. Márpedig azoknak a fogaknak legalább 10-15 évig nem lenne szabad elkopniuk, különben még a tápot sem fogja tudni megrágni.
2013. jún. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a gyors válaszokat!:)
2013. jún. 13. 13:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Off: de akkor miért rágja? A kutya elég okos állat, ha nem lenne neki jó, nem hiszem, hogy tenné. De légyszi világosítsatok fel :)
2013. jún. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én sem tudom.:( Van elég sok játéka,játszunk is vele stb...Ha elvesszük tőle akkor meg keres magának másikat.:/
2013. jún. 13. 14:11
 6/9 anonim ***** válasza:

A kutyám miért evett meg egyszer egy döglött békát, amitől aztán kishíján meghalt? Mert nem képes belegondolni, hogy ettől baja is lehet.

Sok kutya miért rágja meg a bútorokat, falat, tapétát? Mert unatkozik, és ezzel foglalja el magát.


Nem lehet mindent a kutyára hagyni.

2013. jún. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kisgyerek miért nyúl a konnektorba?


Mert kíváncsi,nem tudja mi az.És azt sem tudja,hogy ez neki nem jó.

Vannak extrém esetek,hogy egy komplett sziklakertet operálnak ki egy-egy kutya gyomrából a kőevés miatt.Az évek során felgyülemlik a sok kis lerágott kő,jobb esetben "csak" elzárja a beleket,rosszabban ki is lyukasztja.


Ez nem játék.Ne engedd,hogy egye.

2013. jún. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pont most láttam a facebook-on egy röntgen képet egy kutyusról aki szintén kövezik. Egy séta alkalmával kb 2-2,5kg-nyi kövecsét evett meg, majdnem belepusztult. Attól, hogy te nem látod, még nem biztos, hogy a kisebbeket nem nyeli le :/
2013. jún. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen. Egy ismerősöm kutyája is szeretett kövekkel játszani, a vége az lett, hogy orvoshoz kelett vinni a fogai miatt. Arra már nem emlékszem mi volt a baja, de nem volt kellemes.
2013. jún. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!