Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent albérletnél, hogy...

Mit jelent albérletnél, hogy "megegyezés szerint" tartható háziállat?

Figyelt kérdés
Év végén, jövő év elején szeretnék albérletbe költözni a nagytestű kutyámmal, és már most elkezdtem lakások után nézelődni. Eddig olyan hirdetést még nem találtam, ahol a háziállat részhez egyértelmű igen lett volna a válasz, csak nem és "megegyezés szerint".. Mit értenek ezalatt? Megbeszélhetjük, plusz költségek ellenében? Vagy csak nyuszi, cica, esetleg kistestű kutya megengedett? Vagy az állat jóneveltségétől függ? A saját kutyámra biztosan nem fogom azt mondani, hogy éjjel nappal ugat, és kezelhetetlen.(mert nem is igaz természetesen :) Elnézést a talán hülye kérdésért, de amíg nem aktuális a lakáskeresés, nem szeretném őket felhívni. És olyan válaszokat nem szeretnék, hogy (nagytestű) kutya nem való lakásba, ismerem a kutyámat, tudom, mik az igényei és felelősséget vállalok érte. A lényeg, hogy tántoríthatatlan vagyok :) Előre is köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 13. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:

szó szerint azt jelenti, hogy megegyezés szerint...

Felhívod a tulajt, elmondod, hogy van egy nagytestű, jól nevelt kutyád, akitől nem szeretnél megválni, és vele költöznél a lakásba.

Lehet, hogy megnézi majd, ha elmész házat nézni a kutyát, (én kíváncsi lennék rá) és ha úgy véli, hogy oké, akkor jöhet.

Amúgy általában nem jelent plusz költséget, legtöbbször azt mondják, hogy ha valamit ne adj isten tönkre tesz(azoknál a lakásoknál, amik bútorozottak) akkor vagy viszlát, vagy fizesd ki az árát a tönkre tett dolognak(de általában mindig többet kérnek, mint amennyi a kár)

Amúgy ezek saját, illetve ismerősök tapasztalatai, remélem segítettem.

2013. jún. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy a tulaj megnézi milyen állat, és eldönti engedi e.
2013. jún. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi máris segítettek, erre nem is gondoltam, hogy meg akarja nézni.. A probléma az, hogy külföldre költöznénk, oda pedig csak költözés után kb. egy hónappal tudnám kivinni(amíg nem költöztem be és nem intéztem el mindent, nem tudnám hol tartani). ez így érdekes lesz..
2013. jún. 13. 21:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolom elég képet küldeni :D
2013. jún. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én ilyenekre miért nem gondolok?? :D köszi a választ!
2013. jún. 13. 21:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha külföldre költözöl mindenképpen nézz utána az ottani kutyatartásra vonatkozó törvényeknek. Vannak országok ahol teljesen vagy csak egyes megyékben vannak tiltólistás fajták, vagy a számuk korlátozott stb. Hogy konkrét példát hozzak, pl Németországban egyes megyékben teljesen tiltott az amerikai staffordshire terrier tartása (ha még is van egy staffod, és kiderül szó nélkül elaltatják, szóval nem viccelnek) de van ahol csak a számát korlátozzák asszem egyre.
2013. jún. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen Németországba készülünk, de szerencsére nem sztaffi a kutyus.
2013. jún. 14. 20:35
 8/9 anonim válasza:
Az, hogy k...vara nem fogják megengedni, hogy állatot tarts, mint nekünk. Megegyezés szerint, ja... bullshit
2013. jún. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért remélem, hogy nálunk nem így lesz. Max több helyen fogok érdeklődni.
2013. jún. 20. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!