Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek? Részlete...

Milyen kutyát vegyek? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Nagy házba lakunk,faluban.Nagy udvarunk van,biztonságban tudnám tartani.Naponta több mint,1 órát mozognák vele.Hetente kb.10-20 órát lenne egyedül(mert ugye éjszaka...).Nincs kisgyerek,se idős,mozgássérült.(vagyis én vagyok gyerek 12 éves).Én lennék a gazdája.Eléggé aktív vagyok.Tehát sokat foglalkoznák vele.Nagy/óriás méretű kutyát szeretnék! :)Heti 2000-3000 ft-t költenék rá(kajára).Heti egyszer ápolnám,fürdetném.A területet úgy védje,hogy ugasson.Volt már kutyám.(vagyis van,de utána kérdezem.miután meghalt).

2013. jún. 14. 10:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Én egy 12 éves gyereknek nem ajánlanék német juhászt. A német juhász, mint fajta teljes mértékben tönkre van téve, a kiállítási kutyák nyomorékok, ideggyengék, a munkakutyák meg nem egy 12 éves gyerek kezébe valók. Sőt, semmilyen nagy, ne adj isten óriás testű kutyát nem ajánlanék gyereknek, mert legyen bármennyire jámbor például egy berni pásztor, egy gyerek nem tudja megtartani pórázon és nem tudja rendesen megnevelni.

Ezek közül a fajták közül válassz inkább, sokkal jobban jársz vele, mert el fogsz vele bírni. Magyar vizsla, szetterek, golden/labrador retriever.

2013. jún. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Nekem legelőször egy berni pásztor és skót juhász (bár ő nem óriás testű) jutott eszembe.
2013. jún. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Még meg sem halt a kutyusod,de te máris a következőt tervezed???


A 11 év még nem olyan öreg,lazán élhet még 2-3-4 akár 5 évet is!!

Én teljesen magam alatt lennék hónapokig,ha elmenne a kutyusom,nemhogy még a halála előtt más kutyát tervezgessek!


A mozgás kevés neki,a 2-3ezer is kevés rá.Ha csak a tápot veszed,meg a kötelező állatorvost,nem jössz ki ennyiből.És akkor még nem volt semmi baja a kutyusnak.


Az ilyen extra kívánságok meg hogy " a területet úgy védje,hogy ugasson" felejtsétek már el.Ez egy KUTYA,nem robot.A szüleid sem úgy vállaltak gyereket(azaz téged)hogy,de legyél profi sakkozó,mert nekik olyan gyerek kell.


Az ápolást meg nem te döntöd el,hanem a kutya fajtája követeli meg.Egy hosszú szőrű kutyának nem elég a heti 1x ápolás,egy rövid szőrűnek viszont igen.


Fürdetni meg nem kell hetente.


Előbb beszéld meg a szüleiddel,hogy mire van a családotoknak kapacitása,és ahhoz válasszatok kutyát.Egy nagy kutya sok pénz.

2013. jún. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy izgő mozgó vizsla jobban el tudja húzni ,mint a lomhább berni. Viszont a szetterek is jók. Amúgy 13 évesen én kaukázusit sétáltattam kiskorától kezdve és nem húzott el, nem én voltam a falkavezér, hanem apukám, viszont én játszottam és foglalkoztam vele. Tehát ha nem komolyabb fegyelmezésről volt szó, akkor nekem könnyebb volt vele.Na most nem az ajánlom,hogy kau kell,hanem azt,hogy akár óriás testű is mehet egy gyereknek.Ha normálisak a szülők és szeretik a kutyát, tehát megnevelik, ha gáz van és a kis gazdi már nem bír vele. Ha valaki ennyi idősen akar egy kutyát az nem azt jelenti (szerintem), hogy világbajnokok lesznek és mindent pöpecül megcsinálnak majd együtt stb..

Szóval egy nagyobb darab kutya is mehet, pl. berni, újfundlandi.

De ha aktív vagy, akkor inkább én olyan közép nagy kategóriát ajánlanék pl. golden, labi, szetterek, skót juhász.

Meg azért egy kisebb kutyát sokkal könnyebb elrontani,mint egy nagyot,mert kisebb gyengébb és így kicsi korban is később megy a pofon.

2013. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egy gyereknek egyedül semmilyen kutyát se kellene sétáltatnia, mert ezerféle baleset történhet akár a gyerek, akár a kutya, akár egy másik ember, akár egy másik kutya hibájából, ami egy felnőtt jelenlétében elkerülhető lenne.
2013. jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Szerintem jó dolog, ha egy öregebb kutya mellé jön a fiatal,mert megneveli.Attól, hogy egy másik kutyát tervez valaki, nem hiszem ,hogy a másik kidobását stb. jelentené.

Az,hogy valaki az olcsóbb minőségű tápot veszi meg nem biztos ,hogy attól rosszabban nevelné a kutyát. Bizony sokan nem is tudják,hogy egy pl darling árkategóriába van sokkal jobb is. ÉS amúgy az miért jobb, ha megveszi valaki pl a pedigreet, mert ő jót akar a kutyának és nem a legolcsóbbat veszi a boltban. Holott nem hiszem,hogy sokkal jobb lenne.

Egy szerető normál anyagi körülményű család általánosabb állatorvosi költségre elő tudja teremteni a pénzt, annak ellenére, hogy alapvetően ha kiszámolják ennyi pénz jut a kutyának. Lehet olyankor szorosabbra veszik a nadrágot stb..

2013. jún. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Nem egy nagyvárosról beszélünk,hanem egy faluról.Ott még kiengedik egyedül bicajozni a gyereket , élnek társas életet, sokkal rátermettebbek stb..
2013. jún. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Én egy magyar vizslát ajánlok. Ugrálós igaz, de nagyon okos és kezdőnek/gyereknek jó. 7éves körül voltam, mikor egy rokonéknál nyaraltunk és én megszöktem egy tök idegen magyar vizslával(előtte sose látott még, rokonoméké volt) Pórázon vittem és nem húzott egy percet sem. Unokatesómnak drótszőrű vizslájuk van (keverék) és kb 10 éves kora óta ő sétáltatja. Hát akkoriban egy 30 kgos törékeny lány volt és nem húzta el a kutya. De ez is tanulás kérdése. A leendő betolakodókat megugatja de ha már bejöttek lezesbáránnyá válik. Ajánlatos bent tartani őket nem tűrik jól a hideget és szeretik a gazda közelségét de pl a rokonomék garázsban tartották (sajnos meghakt már a kutyus) ahonnan szabadon bejöhetett a házba de a vacka a garázsban volt.
2013. jún. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Ja és viszonylag nagytestű kutyáról beszélünk ami ellenben keveset eszik mint egy hasonló marmagasságú erősebb testalkatú társa
2013. jún. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Ilyen körülmények közé nem javaslok kutyát. Heti 2-3000 Ft tuti elmegy kajára, akkor is ha nem nagy testű kutyád van, és ez még csak a kaja.Azt mondod 1 órát mozognál vele, és sok foglalkoznál vele. Csak azzal nem vagyok tisztában, hogy az 1 óra mozgásban benne van-e a foglalkozás. Szerintem igen, mert a egy helyben ülő, fekvő foglalkozás nem nagyon van. Így viszont nem mondhatod, hogy sokat foglalkoznál vele.
2013. jún. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!