Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek? Részlete...

Milyen kutyát vegyek? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Nagy házba lakunk,faluban.Nagy udvarunk van,biztonságban tudnám tartani.Naponta több mint,1 órát mozognák vele.Hetente kb.10-20 órát lenne egyedül(mert ugye éjszaka...).Nincs kisgyerek,se idős,mozgássérült.(vagyis én vagyok gyerek 12 éves).Én lennék a gazdája.Eléggé aktív vagyok.Tehát sokat foglalkoznák vele.Nagy/óriás méretű kutyát szeretnék! :)Heti 2000-3000 ft-t költenék rá(kajára).Heti egyszer ápolnám,fürdetném.A területet úgy védje,hogy ugasson.Volt már kutyám.(vagyis van,de utána kérdezem.miután meghalt).

2013. jún. 14. 10:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt a hülyeséget hogy gyerek kezébe nem való kutya. 34 kg vagyok simán megsétáltatom a 30 kg-os labimat, póráz nélkül is szoktunk.

Sőt még a 20 kg-os kistesóm is szokta sétáltatni. Nem az számít hogy mekkora a gyerek, hanem hogy ki a falkavezér.

14/L

2013. jún. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Sok kutya összetenné a 4 lábát ha csak kajára havonta költenének rá 9000-et.
2013. jún. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

A magyar vizsláról annyit, hogy nagy divat ajánlgatni, mert családbarát és bújós fajta, de ha azt tényleg úgy akarja valaki tartani, ahogy megérdemli (nagy szabad séták, egyebek, nem csak póráz...), akkor azért bőven meg kell harcolni a makacsságukkal, zsákmányösztönükkel. Ja és persze a vizsla nagyon igényli a társaságot, téli hidegben nem igazán tartható kint. És mozgásból nem egy óra kell neki, hanem alsó hangon kettő...Persze minden fajtánál vannak egyszerűbb és komplikáltabban kezelhető egyedek, de bármilyen fajtáról is lenne szó, nem ártana azt tudni, hogy a szülők, többi családtag mennyire akarja kivenni a részét a kutyázásból.

Nem arról van szó, hogy gyerek kezébe nem való kutya, hanem arról, hogy a kutya a család minden tagja számára felelősség.

És ugye itt van egy 11 éves kutya, aki még él, nem is beteg és nem mellé, hanem utána keresi a kérdező az új kutyát, "miután meghalt". :(

2013. jún. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

ma 13:00


azért csínján a szavak dobálgatásával! nekem egy eléggé domináns pitem van. megnézném hogy mennyire tudnál valóban falkavezére lenni!


persze azza egyet értek hogy ettől függetlenül egy tizenévesnek még lehet akár nagy testű kutyája is, csakhogy NEM MINDEGY MILYEN JELLEMŰ KUTYA! lehet hogy egy domináns labitól naponta bőgnéd el magad miközben az utcán úgy repülnél utánna a pórázon mint a győzelmi zászló, és lehet hogy egy totál megadó pittel (most csak mondtam valamit) meg semmi problémád nem lesz az ég világon. de az nem azt jelenti hogy máris értesz a kutyákhoz és azok minden fajtájához. hanem azt jelenti hogy egy olyan SZÜLETETT megadó követő kutyád van akibe nemigazán kell sok melót feccölni mert még a szomszéd jóskát is elfogadja vezérének.

2013. jún. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Én ajánlom a Berni pásztort, aranyos, játékos kutya, kint "tartandó" fajta. Kedves, játékos és nagyon szereti a gyermekeket. :)
2013. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
12:05-nek:már alig bír járni,szerintem az egyik szemére kezd megvakulni,és úgy pisil,mint egy nőstény kutya
2013. jún. 14. 19:17
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,szerintem Német juhász lesz,mert apu is olyan "Német juhász fan". :) meg már volt német juhászunk,csak nem vittük el soha sétálni,mert nem volt hozzászoktatva.Aztán ugye a német juhászok jó magaviseletűek,okosak.Nagyon sok mindenre szeretném megtanítani.Például:ül,fekszik,pacsi,séta,frizbi/labda elkapás,láb mellett menni póráz nélkül,nem szabad húzni...stb.
2013. jún. 15. 09:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!