Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jaj, mivel fésüljem a huskymat...

Jaj, mivel fésüljem a huskymat? Most vedlik csak igazán.

Figyelt kérdés

Nekem ilyen egyszerű fésűm van.


[link]


Ti milyen típust ajánlotok? Gondolkodom a furminátoron......


2013. jún. 14. 16:45
1 2 3
 11/22 sippara ***** válasza:
70%
Egy-egy alkalommal addig fésüld, amíg már nem "ömlik" a szőr a kutyából, rányomni nem kell, alapból is van egy súlya a cuccnak, bőven elég, ha azzal a súllyal nyomódik a szőrére (bár én a problémásabb helyeken - mar, fenék - kicsit rá szoktam nyomni, különben sose végeznénk). Amíg durván vedlik, simán lehet naponta furminátorozni, aztán majd látni fogod, mikor lehet átállni kétnaponta egyre, vedlési időszakon kívül pedig bőven elég egy-másfél hetente átkefélni. Főleg ilyenkor nyár elején a szó szoros értelmében meg lehet vele "kopasztani" a kutyát (feltűnően ritkásabb lesz a szőre, az enyémre azt is mondták, hogy nagyon le van fogyva :)), de később olyan gyönyörű bundája lesz, hogy elájulsz :) sőt, abból a négy-öt huskyból, akiket én ismerek azoknak, akiket furminátoroznak, sokkal szebb, puhább tapintású az új bundája, mint azoknak, akiket "csak" fésülnek.
2013. jún. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Értem, és nagyon jót írtál. :)


Képzeld el, hogy ezidáig azt hittük, hogy egy kicsit kövér, futattjuk biciklivel, póráz nélkül napi szinten, vissza vettem a kaja adagját, stb. és most, hogy furminátoroztam elég sokat olyan csoffadt lett, hogy teljesen meglepődtünk. Nem kövér volt hanem valószínű sok volt rajta a szőr. :D

És tényleg nagyon ritka lett a szőre, kicsit beijedtem, de most, hogy írtál kicsit megnyugodtam.

2013. jún. 15. 16:29
 13/22 anonim ***** válasza:
64%

Huskynak a szőrére tilos furminatort használni. Meglehet kérdezni csomó tenyésztőt. Egy idő után nagyon tönkre fogja tenni a szőrét, de te tudod.

[link]


Karnovanda Kennels, AKC Reg.


I had some questions about grooming tools. Here is a picture of three that I use on a daily basis. I really prefer the Teflon coated ones. The rake with the two different lengths of teeth and the black comb are my favorites. Notice the comb has a rounded handle. You want a rounded one for comfort, the square ones are murderous on your hands! Make sure when buying a rake and comb that the teeth are at least 1" long or you will never get through and to the bottom of the coat to be able to pull the old hair out. Also I like the black comb with the two different ends because although you may not use the narrow end that much on the dogs body (unless they are really naked!) they are great to comb out the back of their hocks and front legs! Most important - The Furminators are NOT for Siberians! It cuts the hair and can permanently damage the hair follicles. If you have one throw it away or give it to a friend with a Lab, Golden or something.


[link]


Karnovanda Kennels, AKC Reg.


Furminator Damage - here is a great reason never to use a Furminator. The bald spots you see were done by a Furminator. It cause permanent damage to the hair follicles when the tool cut the hair very close to the skin. Her hair never grew back, she was this way the rest of her life. The owner didn't realize what was happening until it was too late and the damage had been done. I do not know if there are warning labels now on this tool now or not but the Furminator is not for Siberians, Alaskan Malamutes, most double coated northern breeds and probably a host of other breeds that can have follicle damage such as Poms.

I'm going to add to this post as I want to be clear that although it isn't a good tool to use on a Siberian Husky it may be fine for someone that has a Labrador Retriever. Whatever breed you may have you can always seek advice from breeders and show people on what are the best grooming tools for your breed. Just ask! Most people are willing to share the information when it comes to the care and health of their breed. With any type of coat it's about choosing the RIGHT tool for the job.


Remélem tudsz angolul, hogy ezt le forditsd, a Karnovanda kennel tulajdonosa irta ezeket, meg tette be ezeket a képeket, hogy figyelmeztesse azokat akik nem tudják.. Elég elismert tenyésztő, a világ egyik legjobbja. NE HASZNÁLD a furminatort a husky szőréhez, mert olyan károsodást okozhat, amit aztán ki sem tudsz javitani, és késő lesz!!!

2013. jún. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
64%

Ehhez hasonló fésűt használj, tőkéletesen kiszedi a szőrt rövid időn belül, nagyon hatásos, én sem gondoltam, hogy ennyire bevállik egy ilyen fésű, egy fésülés alatt kiszedek annyit, mint azon a furminatoros képen, amit linkelt egy előző válaszoló és nem 14000-ért vettem, hanem azt hiszem 600 ft körül volt, vagy max 1000 és még károsodást sem okoz.

[link]

2013. jún. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólást! Sajnos angolul nem tudok, de próbálom majd lefordítani. Na most elbizonytalanodtam rendesen!
2013. jún. 18. 17:49
 16/22 anonim ***** válasza:
53%
Előttem író, a furminator valóban árt a szőrnek, HA nagyon sűrűn használják, de ezt írják is a honlapon. Két-három heti használattal nem. Te vagy a husky-s, én mudihoz használom a furminatort, náluk bevált (kiállításon is mindig kiemelik a gyönyörű szőrzetet), így biztos igazad van.
2013. jún. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ami fésűt linkeltél, az sima sűrű és ritka fogú kefe, csomók ellenőrzésére és főnözés során használjuk (oldaltól függ). Semmilyen szinten nem jó a felesleges aljszőr eltávolítására.
2013. jún. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
64%

Little Red

Akkor nagyon tévedsz huskyból gyönyörűen kiszedi a szőrt ez a fésű amit linkeltem... Tán tudom mit használok, de rendben ha ti jobban tujátok... ne higgyetek a világ egyik legelismertebb husky tenyésztőjének sem, biztos ő is hülye velem együtt és csak úgy hülyeségből irta a dolgokat...:)

Nagyon sok kutyának megfelelő a furminator, tökéletes, de nem huskynak! Én csak jót akarok, én is huskyt tartok, rengeteg tenyésztővel jóba vagyok, tőlük is tudom a dolgokat, nem csak úgy kiszoptam a kisujjamból.

2013. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én meg gyaníthatóan több kutyát kozmetikáztam már meg, és a sima fésű nem szed elhalt szőrt, max ha az gubancos.
2013. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
64%

Én meg gyanitom, hogy attól, mert több kutyát kozmetikáztál még a huskykhoz nem értesz jobban.:) ezek szerint legalább is. Nem tudom, akkor miért kell okoskodni. De biztos igaz, én is hülye vagyok, meg a tenyésztők is, csak te tudsz mindent.:)


[link]


Érdekes, hogy ezt avval a fésűvel szedtem ki, amivel nem is lehet aljszőrt eltávolitani. És ez negyede, itt csak gyorsan átszaladtam a fésűvel a kutya EGYIK felén, mert siettem. Szerződésben állsz a furminator árusokkal, hogy ennyire reklámozod? Pénzkidobás huskyrabazt venni, mivel a 600 ftos fésűvel is megtudom ugyanazt csinálni, ami szerinted nem is jó rá. És itt le is zártam ezt a témát.

2013. jún. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!