Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam meg a...

Hogyan szoktassam meg a huskymat hogy ne ugasson es ugraljon amig enni adok neki?

Figyelt kérdés
Van egy harom honapos huskym. Tisztaban vagyok vele hogy nem konnyu feladat egy huskyt eltartani de megprobalnam. Az a problemam hogy amikor etelrol van szo egyszeruen nem lehet vele birni. Ugral fel-le es ugat, vonit. Ha megszolitom hogy fejezze be(nem idegesen ordibalok neki hanem szepen de magabiztosan) akkor "visszafelesel". Ugat ram. Talan keveset adok neki enni? Napi negyszer adok neki. Valami otletetek h mit csinaljak? Nem szeretnem felrenevelni.
2010. júl. 29. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy korábbi kérdésre írtam már itt. Az én kutyusom is ezt csinálta, azonnal ugatott, ahogy látta, mi készülődik, (Elvettem a tálat, áztattam a tápot, stb.) Amikor elkezdett ugatni a szemébe néztem és nagyon látványosan letettem a tálat az asztalra, ahol nem érte el, és szépen, higgadtan kisétáltam a konyhából. Ment a hiszti először rendesen. Amikor befejezte, és már hangja sem volt 5 perce, visszamentem és folytattam a tápkészítést. Ha megint hisztizni kezdett, megismételtem. (Első nap több, mint fél órával később kapott enni.) Másnap ugyanígy, harmadnap is, ma, két hét elteltével már csendben vár (mert tudja, mekkora ciki, ha nem), és most épp azt tanuljuk, hogy ha előtte a kaja, akkor ehet, ha megengedem. (mindent megeszik, ami szintes és tetszik neki, erről igyekszem most leszoktatni.) Sok sikert és KITARTÁST!
2010. júl. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szintes = színes :) bocsika
2010. júl. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Deus88 ***** válasza:
A kutyák nem értik meg a testi fenyittést ezért inkább javaslom hogy a fejük hátánál van az a hely ahonnan az annyuk fel szokta emelni öket vagy idönként ha rosz fát tesz a tüzre onnan rakja hejre vagyis ha rosszat csinál kicsit és ovatosan onnan cibáld meg de ne tul durván. :) KITARTÁS
2010. júl. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha cibálod, az agresszió vagy játék neki(és ha nagytestű lesz, mint pl, a kérdező huskyja) jobb, ha nem ingereljük. Szerintem csalódni rosszabb neki, mint ha megcibálják.. tehát, ha ugat, ugat és gyorsabban lesz kaja, akkor van értelme ugatni. Ha mindig ugat, és ezzel késik a kaja, akkor felhagy vele, hisz nem a saját gyomra ellensége :) Szerintem érdemesebb kivárni, míg felfogja,hogy az ugatás miatt nem kap időben enni. Nálunk elég gyorsan ment. (első voltam)
2010. júl. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3 hónapos kölyöknek még legalább háromszor kell ennie naponta! És tanítsd meg neki az ül parancsot, majd mielőtt enni adnál ültesd le. Amíg ilyen kicsi nem kell gesztusevést, meg egyéb dominancia dolgokat gyakorolni, azzal ráérsz ivarérés előtt, de azt már elvárhatod, hogy nyugton várja a kaját.


És ha nem szeretnéd félrenevelni, javaslom a kutyasulit, meg a kutyaovit, mert a kérdésed alapján elég kezdőnek tűnsz, a Husky pedig elég nehéz kutya.

2010. júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat kiprobalom amiket irtatok.Eleg hasznosnak tunnek.Telleg koszi szepen mindenkinek aki irt:)
2010. júl. 29. 16:39
 7/7 tibi03 ***** válasza:

Először is napi 1 étkezés kevés egy 3 hónapos kutyának. Legalább napi 3, de az sem baj ha 4-szer kap.

Az etetésnél pedig fogd a tálat a kezedben, állj elé, és amíg nem kerül nyugodt-megadó állapotba addig ne add neki oda, meg fogja tanulni, hogy várnia kell mielőtt ételt kap. De sokkal jobb ha összekombinálod előtte még egy sétával is, így azt is megtanulja, hogy az ételért meg kell dolgozni. Ez nem fog egyik napról a másikra menni, de pár hét alatt szerintem már nagyon jó eredményeket elérhetsz vele. És figyelj oda, hogy soha ne legyél ideges amikor foglalkozol vele. Nyugodt-határozott magatartás és nem lesz gond, sok sikert!

2010. júl. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!