Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fel lehetne jelenti az illetőt?

Fel lehetne jelenti az illetőt?

Figyelt kérdés

A környéken van egy bácsi aki rendszeresen póráz nélül sétáltatja a kaukázusi keverék kutyáját,a bácsi alig bírja vissza fogni a kutyáját, és többször támadott kutyára..pár napja apum ismerősének a kutyáját tépte meg az a rohadt dög,és apum ismerőse egy kigyúrt csávó és rugdosta a kutyát teljes erejéből,de tovább tépte a kutyust,nagy nehezen sikerült szétválasztani a két kutyát..kisebb-nagyobb sebbekkel meguszta a kutya..

én tuti feljelentettem volna,de ők nem tették..


a környéken több kutyástól is hallottuk,hogy félnek attól a kutyától, itt a kutyások 70%-ának kistestű ebe van,szóval ha az a nagy dög rámozdul egy yorki-ra annak annyi..

gyerekre is veszélyes lehet...


mi is nagyon félünk,melyik sarkon bukkan föl,vagy ha a kutya hamarabb észre vesz minket mint a bácsi,akkor nekünk jön..


Arra gondoltam meg tesóm,hogy egy névtelen levelet bedobnák neki(tudjuk hol lakik),hogy ha mégegyszer látjuk póráz nélkül a kutyáját akkor rendőrségi ügy lesz belőle .stb


én már gáz vagy paprika spray-n is gondolkodtam,hogy minden séta alkalmával magammal vinném és ha kell lefújjom..


Ilyen helyzetben mit lehet tenni?


2013. jún. 14. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Utálom az ilyen kutyatartókat. Össze kell fogni a többi kutyással, és feljelenteni. Amúgy videózd le a telóddal, ahogy póráz nélkül sétáltat, már ez is elég. Azért én tartanék magamnál egy vastagabb fadarabot is, hogy adjak neki ha az enyémre támad (ha jön a gazdája neki is jut).
2013. jún. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
arra is gondoltunk,hogy a többi kutyással együtt vmit kéne tenni,mert ez így nem mehet tovább,eddig egy bunkó csávó tartotta rettegésbe a környéket a pit bulljával szintén elvolt engedve..szerencsére elköltözött..
2013. jún. 14. 23:23
 3/11 anonim ***** válasza:
1.es vagyok. Minden kutyást a legjobban a saját kutyájával lehet megszorongatni. Az egyetlen mód arra, hogy észhez térjen, ha rájön, hogy elvehetik tőle a kutyát. Ehhez nem elég ha fenyegetitek, fel kell jelenteni. Ahogy írtad, kell hogy legyen elég tanú. Ezt az ügyet nem civileknek kell megoldani. Amúy baromira meg tudlak érteni.
2013. jún. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az öreggel nem lehet beszélni, hogy tegyen pórázt a kutyájára? Amúgy én simán ráhívnám a rendőröket, ha megtámadná a kutyámat, én mindig viszek magammal paprika spray-t és egy plusz bőr pórázt, amivel lehet fojtani (persze ha mozgásban vannak akkor ez halott megoldás). Ha az öreggel nem lehet beszélni, akkor hivatalosan kell elintézni.
2013. jún. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

rendben teszünk majd vmit!


amúgy érdekes,hogy a bácsi kb fél éve kezdte a kutyáját sétáltatni,hol ott az a kutya több mint 10 éve meg van neki...


te is voltál hasonló szituban?(első)

2013. jún. 14. 23:39
 6/11 A kérdező kommentje:
nem lehet beszélni vele,egyik kutyás (nagyobb darabb ember,yorkija van ) beszélt vele és az öreg csak tovább ment,meg annyit mondott,hogy vhogy le kell mozgatni a kutyáját..
2013. jún. 14. 23:40
 7/11 anonim ***** válasza:
1. vok. Szerencsére ennyire durva helyzet nem volt, de mivel az én kutyám teljesen megőrül minden más kutyától (illatos út megtette a hatását), a póráz nélküliek elég sok gondot okoznak, és nem egyszer ők azok akik betámadnak. Útálom az ilyen helyzeteket, és azokat a kutyásokat akik ilyenkor csak bambán néznek. Amúgy itt is van egy elég agresszív medveölő, aki bár pórázon van, de az öreglány, aki sétáltatja szerintem súlyra feleannyi sincs mint a kutya. Mindíg parázok, hogy mikor szabadul el az állat.
2013. jún. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nem lenne annyira gond ezzel ha pórázon lenne és nem szabadon,meg ha egy hasonló kaliberű kutyám lenne..2 bichonunk van hát mondanom sem kell ha az a dög nekik megy :/

én az 51 kg-mal nem sokat tudnék tenni azzal 40-50 kg kutyával,rohadt nagy..az öreg alig bírja vissza fogni,ha megköti akkor is félünk mikor rántja el:/


örültünk,hogy a pites csávó elment és nyugodtan sétálhatunk,erre jön még egy idióta -.-

2013. jún. 15. 00:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Esteleg nem tudna valaki segiteni a bácsinak,a sétáltatásban? Biztosan ő is szivesebben vinné laza pórázon, mint igy, hogy végigrángatja a kutya az uton?
2013. jún. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Úgy tudom,hogy mindenhol vannak magyarországon kutyasétáltatásra/tartásra szabályok.Egy két városban például tilos xy fajtájú kutyákat tartani vagy sétáltatni őket vagy egyáltalán póráz nélkül.A dolog egyszerű fel kell jelenteni a bácsit.Igazából szerintem ő sem akar rosszat,de,ha nem ért a szép szóból.A gáz sprayt stb. nem nagyon ajánlom,hiszen egy ekkora testű kutyánál,ha te oda mész (gondolom lány vagy kis testsúllyal ahogy olvastam) és lefulyod,vagy megütöd könnyen neked is támadhat.Itt csak a feljelentés a megoldás sajnos..
2013. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!