Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez azt jelenti, hogy kezdek...

Ez azt jelenti, hogy kezdek felülkerekedni a kutyákon?

Figyelt kérdés

Nekünk nem csak ez a kölyök van. Felnőtt kutya is van a háznál, és eddig voltak vele problémák (mert nem én neveltem biztos xD) pl a feltűnési viszketegsége, és az állandó ugatás a kertben. Nos én több mint egy hónapja kitaláltam, hogy nem engedem hogy rám is nyomuljon mint a mamámra. Mindig arrább mentem, amikor csak a figyelmemet akarta... ezért már lassan kezdett a mamám is besértődni rám. Mostanában néha már megsimogatom, beszélek hozzá, ránézek de csak ha nyugisan viselkedik, és nem viszem túlzásba. (szívtelen lennék??)

Amikor nyugodt akkor szokott simit kapni, megengedem neki, hogy rám tegye az állát, de ha erőszakosabb lesz elfordulok. Mivel szépen nyugodtan ült mellettem megmasszíroztam az egész hátát és vállát a kutyának, és nagyon-nagyon élvezte! :)

És még ma elegem lett a kertben és erősen rákiáltottam. El akart rohanni mellettem, hogy tovább üldözze a nem tudom kiket, de elé álltam és megint rákiáltottam. Elég kemény volt a hangom... Amit ő is érzett, mert behúzta a farkát és nem ment tovább. Legugoltam elé, bámult a szemembe, én álltam a pillantását kb 1 percig szemeztünk. Gondoltam elvehetném a pillantásomat, hiszen már megadta magát testileg... de eszembe jutott, hogy azzal átengedném neki a hatalmat! Szóval szemeztünk, míg ő el nem fordította a fejét. Felálltam és mondtam "gyertek" és ő nem futott ki, hanem együtt mentünk.

Onnantól kezdve mintha nyugodtabb lenne, nem akar rohangálni össze-vissza. (de lehet ez csak a látszat)


(a kölyök kutyával nagy tanulás van, nem mondom hogy nem egy rosszcsont, de tiszta okos és szeret engem!)


2013. máj. 15. 17:37
 1/3 Pupu55 ***** válasza:
Szerintem egy kicsit durva vagy hozzá.Ez egy kölyökkutya ilyen korban kell megtanítani neki mindent amit szeretnél hogy tudjon (ül,áll,fekszik,oda megy hozzád ha hívod).De hisz mégiscsak egy kölyökkutya neki is szüksége van játékra és sok figyelemre (és szerintem azért szemtelenkedik,mert nem tudja a mozgás igényét hova rakni és a figyelmedre is szüksége van amit nem adsz meg neki teljesen).Értékelned kell és büszkének lenned rá és nem félelemben tartani mert miután elmúlnak ezek a szép évek amikor még önfeledten játszotok hiányolni fogod őket (én már csak tudom).Hisz ő tudja,hogy tőled függ.Számára te vagy a legkedvesebb személy és muszáj ,hogy a többi kutyád mellett te is éreztesd vele.
2013. máj. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem a kölyökkutyáról írtam.
2013. máj. 15. 18:24
 3/3 anonim ***** válasza:
ja nem rossz, de felesleges ordibálnod. Jobb ha nyugodt hangon rászólsz. Abból is érteni fog.
2013. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!