Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy élő kutyát mi miatt...

Egy élő kutyát mi miatt köpnek be a legyek?

Figyelt kérdés

Pont most olvastam egy kérdést, ahol a kérdező írta, hogy nyüves a kutyája.

Írtak ott egy két dolgot, hogy a kakis szőrtől, meg ilyenektől rámegy a légy, de mégis az hogy lehetséges, hogy a kutya bőrében vannak benne?

Nem tudom elképzelni, hogy egy kutyát elevenen falnak a csontik.


Valaki letudná írni, hogy végül is milyen okok miatt történhet meg ez?

Mert nekem is hosszú szőrű kutyám van, de ő nagyon tiszta, se kaki se semmi nincs a szőrébe ragadva, és nem is sebes, de légy annyi van, hogy hihetetlen, szóval azon a kérdésen elgondolkozva inkább én is ha feleslegesen is, de figyelgetem a kutyát, jobb félni, mint megijedni.

A válaszokat előre is köszönöm.


2013. jún. 15. 16:54
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Ha ápolt a kutyád szőrzete nem kell ilyentől félni, normális esetben nagyon ritka az ilyen.

Általában láncra kikötött hosszabb/nagyobb szőrű kutyáknál fordul elő, mivel a kihullott szőre a meglévőhöz tapad. Általában nincs elég mozgásterük, így arra sincs esélye hogy valahogy levakarja magáról (szabadon pl egy bokrosabb részen a kihullott szőrt lehúzhatják az ágak, láncon ez esélytelen). Tehát ha nem is fésülik ki a kutyát szabadon is kicsi ennek az esélye.

A kihullott szőréből és a rátapadt koszból egy burok lesz körülötte, azt szokták beköpni a legyek, ha ezt nem kezelik belepusztulhat a kutya. Élő példa volt kedves szomszédom.


Neked ilyentől nem kell félned ha tiszta, ápolt szőrű a kutyád.

Néha elviheted fürdeni valahova (pl vmi tóba) és időnként kikefélheted a szőrét.

2013. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg befújhatod Neostomosannal és akkor nem zaklatják annyira a legyek :)
2013. jún. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a rendelőbe egy öreg kutyust majdnem élve "megettek".Kakis maradt a szőre,irdatlanul büdös és ápolatlan volt.És a végbele környékén sebesre vakarta a bőrét,amit beköptek a legyek,majd jöttek a kukacok és az élő kutyában nyüzsögtek.Fél nap alatt több száz kukac terjed el a fenekén.Hál' isten csak le kellett vágni a szőrét,és a sebeit bekenegetni.Nem voltak mély sebek.


Amúgy ez öregebb kutyákra jellemző,meg az ápolatlanokra.

2013. jún. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Német juhászoknál, északi kutyafajtáknál, csau-csaunál is elég gyakori. Nagyon tömött, dús bundájuk van, és ha egyszer vizes lesz (pl. a gazdi jóindulatúan lelocsolja, hogy ne legyen melege) akkor baromi nehezen szárad ki. Befülled a bőréhez közel, összefilcesedik a szőre, kipállik a bőre, kisebesedik, már jönnek is rá a legyek. Rárakják a petéiket a sebre, és 1-2 nap múlva már eszik is szegényt a férgek.
2013. jún. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Idős korában a németjuhászunknak a fülét kezdték ki a legyek. Nem volt kikötve, fésülve volt, tiszta volt, advantixozva volt (ill. próbáltunk más szereket is), nem tudtuk lerázni a legyeket:S Csomószor mentünk vele állatorvoshoz, federollal kenegettük a sebeket a tanácsára, de egyszerűen nem találtunk tartós megoldást, legfeljebb pár napra lett jobb. Utolsó pár évében minden nyáron volt egy ilyen időszak, amikor ez ellen küzdöttünk, még füstölővel is járkáltunk a kertben, hátha elűzzük a legyeket, semmi sem használt:( Nagyon rossz volt nézni. Szegénynek aztán lett egy gyomorbetegsége hasmenéssel, na akkor már tényleg reménytelenné vált a dolog, hiába ügyeltünk, hogy a szőréből, kertből minden ürülék-maradványt eltüntessünk. Olyan 8 éves koráig viszont a közelébe se mentek. Nem értem. A legyek utálatos dögök..
2013. jún. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem pont német jucim, és egy északi kutyám van:D

De, én főleg most vedlés alatt minden nap, vagy másnap fésülöm őket, a kakit is mindennap felszedem, mert ha nem tenném, akkor nem eszik meg, csak felhordják a teraszra...és elég undorító, hogy szétpakolják...(nem értem miért..)

Amúgy, általában legrosszabb esetben is egy héten egyszer megvannak fésülve, meg csináltam nekik kerti tavat, amiben ebben az időben elő szeretettel úszkálnak:)

Akkor így nyugodtabb vagyok, mert a leírtak alapján kicsi az esélye, hogy az enyémeknél ilyesmi történjen.

Neostomosannal két hetente befújom őket is, meg a környezetüket is, de még így is sok a légy meg a szúnyog...

A válaszokat köszönöm szépen!:)

2013. jún. 15. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!