Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős kutyát érdemes...

Mennyi idős kutyát érdemes elhozni?

Figyelt kérdés

Legszívesebben kölyök kutyát (2-4 hónaposat) szeretnék örökbe fogadni. Aztán eszembe jut a többi kutya, a nagyobb, öregebb kutyák és megsajnálom őket. Nem tudom mit csináljak... Leginkább a nevelés miatt szeretnék kölyköt, és attól félek, ha felnőtt a kutya kimarad az a fajta "összerázódás" ami a kölyöknél és gazdijánál van, fél évestől felfelé pedig általában kamaszodnak is...


Szóval a lényeg az lenne: Mi a különbség a kölyök és a felnőtt kutya között?

Valamilyen céljaim lennének a kutyával, persze nem versenyeztetésre gondolok, de aktívan szeretném trükkökre és agilitire tanítani (versenyezni nem akarok vele), és sűrűn szeretném elvinni itthonról minden felé, utazni, ahol lehet nem kívánok rá pórázt tenni.


2013. jún. 14. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:

több kutya közöl kell választani elvinni őket mondjuk egy sétára és akkor látszik,hogy illetek e egymáshoz vagy nem..

első kutyám 1,5 éves volt amikor hozzám került és nagyon hamar kötődött hozzám ,pedig jó családból származott csak nem tudtak vele eleget foglalkozni azért váltak meg tőle..

a kövi kutyám menhelyi lesz 1-3 év körüli kutyák közül fogok választani és mindegyiket elviszem sétálni abból kiderül,hogy mennyire passzolunk egymáshoz :)


egy felnőtt kutya annyiból másabb hogy több idő míg megszokja az új helyet,új gazdi-t..

2013. jún. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja, igen, bocs még annyit meg szeretnék kérdezni, hogy hogyan zajlik az örökbe fogadás mente? Mennyi időt adnak, és hogyan lehet megismerni a kutyákat?
2013. jún. 14. 23:23
 3/5 anonim ***** válasza:

hát ha van akkor több gazdi jelölt közül választanak,sőt hallottam olyat is,hogy egy kutyát addig nem adtak örökbe míg 3-4 gazdi jelölt össze nem gyűlt, oké,hogy a legjobb embernek akarják adni,viszont így a kutya plussz 3 hónapot töltött a menhelyen..

Beszélsz velük telefonon és kimész,megmondom milyen kutyát keresel illetve ha a neten láttál hirdetést és xy kutyát szeretnéd megnézni,szerintem 1 órát simán engednek..hiszen még is te viszed ha és lesz a társas 10-15 évig..


amúgy pontosan mi a menet nem tudom,mert még nem fogadtam örökbe kutyát,a családos pedig nem menhelyes volt..hanem ismerősön keresztül..


első voltam..

2013. jún. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*megmondod
2013. jún. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*haza


bocsi :D


de am szerintem akár többször is elmehetsz hozzá biztos megengedik

2013. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!