Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyiért elaltatni egy gyönyör...

Ennyiért elaltatni egy gyönyörű, fiatal, egészséges kutyát?

Figyelt kérdés
A múltkor az állatorvosnál várakozva hosszan elgyönyörködtem egyik kedvenc fajtám egy nagyon szép példányában,akit a gazdái hoztak be.Mint később az állatorvostól és a gazdáktól(akik valójában a tenyésztői,még csak nem is szaporítók)megtudtam,az alig 2 éves,gyönyörű,kiálltásokon is jól teljesítő kutyájukat elaltatni hozták be,mert,,megcsípte"a gondozóját.S persze aztán ment tovább a fecsegés a kölyökkutyákról,akik most is otthon vannak,és a kiállításokról...A kutya nagyszerű teremtés,osztotta a puszikat,fél óráig simogattam,míg a barátnőm kutyájának az infúziója csöpögött.Az állatorvos kerek perec megmondta,hogy ők ezt a kutyát nem altatják el,mert szerintük nem indokolt,végül otthagyták a kórháznak s így keresnek neki új gazdát pár napig,ha nem sikerül,megy a menhelyre...Komolyan ledöbbentem,bár az orvosoknak tiszteletem.Kérdem én,egy fiatal,egészséges,gyönyörű kutyát hogyan küldhet a halálba bárki,főleg a tulajdon tenyésztője...?Bár a körülményeket nem ismerem,de egy,,csípés"nem korrigálható kutyaiskolával,több odafigyeléssel,neveléssel...?
2013. jún. 15. 00:22
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Fiatal és egészséges kutyát (akkor sem, ha nem fajtatiszta) még a sintértelepeken sem altatnak el. Inkább megpróbálják gazdához (pénzért) adni. A menhelyeken is elsősorban a fiatal és egészséges kutyáknak van esélye. A Tenyésztő szerintem gazember, utálja a kutyákat, csak a pénz érdekli. Vajon miért kapott oda az a kutya? Hogyan bántak vele? Az ilyen viselkedésnek mindig komoly oka van (pl. ütés-verés). Minden tiszteletem az állatorvosé, hogy nem bántotta szegény állatot.
2013. jún. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
88%

Attól függ, hogy tényleg mit csinált. Ha egy kutya harap, akkor ott szakad a bőr és folyik a vér, ha csíp, akkor aláfutás, enyhe vérzés stb...A szituációról szintén nem tudunk semmit, illetve, hogy jelezte-e a kutya, hogy harapni készül (pl. morgással). Valószínűleg azért altatják, mert az emberek tartanak a harapós kutyától, ráadásul, ahol a kutyát már egyszer belekényszerítették egy olyan szituba, hogy muszáj volt harapnia, ő azt nem felejti, és valószínűbb, hogy megint harapással fog válaszolni egy fenyegető szituációra.

Én egyszerűen gazdit cseréltettem volna velük, ha a kutya nem labilis, akkor valószínűleg a gazdi szúrt el valamit. Viszont az új gazdinak körültekintően kell eljárni, mert a kutya már harapott egyszer (ha csípett, az megint más, azért fölösleges egy kutyát elaltatni).

2013. jún. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
84%

Mondjuk én csak egy tenyésztőt ismerek, és az alapján mondanám, hogy nem biztos, hogy elegendő időt és energiát szánnak egy kutyára...persze megtanítják arra, hogy szépen álljon, hogy hagyja magát fésülni, de kétlem, hogy nevelnék, vagy a mindenképpen szükségesen felül kutyaközösségbe vinnék. Amit először néztünk meg fél éves kutya (tenyésztőnél), az nem látott az anyján kívül másik kutyát, és kb egyszer egy héten vitték el sétálni (ha elvitték). Persze, a fésülést nagyon tűrte,de ennyi...

Vannak nagyon rendes tenyésztők, akik foglalkoznak a kiskutyákkal, akár már a szobatisztaságra nevelést is elkezdik, vagy szoktatják a nyakörvhöz...

2013. jún. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Tenyesztö voltam, abbahagytam allatszeretetböl (vega vagyok) Az en kutyaimat magam etettem, gondoztam.

Itt a problema a GONDOZO szemelye lehet (nekem sose voltak alkalmazottaim) mert ilyen munkara ma Magyarorszagon csak utolso söpredek embereket lehet talalni. Apam lotenyesztö volt, baratnöm csivavat tenyeszt, latom, milyen embereket lehet "talalni" erre.

Amugy megvan a velemenyem az olyan tenyesztökröl, akiknek mar annyi allatuk van, hogy gondozora van szükseg.

2013. jún. 15. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem semmi! ...

Azért ez szerintem a "tenyésztőt" is minősíti, hogy "megcsípte" a saját kutyája, akit elvileg - mivel az első pillanattól kezdve vele van - ismer és nevelt, sőt aki kitűnő idegrendszeri adottságokkal rendelkezik, hiszen gondos tenyésztés eredménye...


Igaz látatlanban nem szép dolog ítélkezni, pláne, hogy nem tudjuk a teljes sztorit. De ezek alapján nekem olyannak tűnik, aki csak a hírnevet, pénzt és a csillogást hajtja, de igazából nem szereti eléggé az állatokat. Egy igazi tenyésztő életük végéig nyomon követi a kutyákat, ha valamelyik problémás megpróbálja megnevelni, ha ő esetleg nem ért ehhez a részhez eléggé, akkor kiképző vagy kutyaiskola segítségével.


Nagy kő esett le a szívemről, amikor olvastam, hogy az állatorvos megtagadta az indokolatlan altatást (ilyen egy jó állatorvos, egy igazi orvos)!

Remélem jó helyre kerül a kutyus, mi sajnos most nem tudunk állatot vállalni, de bízom benne, hogy olyan gazdija lesz aki az esetleges kis kicsapongásait is tudja kezelni. Bár én is ismertem több olyan "harapós" kutyát, ami engem vagy egy rendes, jó gazdát sosem harapott meg. Ráadásul ha a kérdezővel ilyen barátságos volt, akkor ahhoz nagyon komoly dolog kellhet, hogy egy ilyen kutya harapjon.

Egyébként az is érdekes, hogy nem elsózni akarták a kutyát x összegért, hanem elaltatni. Tehát talán van valamennyi lelkiismeretük és nem szaladnak annyira a pénz után. (Persze lehet csak lusták voltak hirdetgetni vagy nem tudom.) De akkor miért nem nevelik meg vagy viszik kiképzőhöz? Ilyen kis apróságért altatni, lehet nem is ez volt az igazi ok... Valami nem tiszta nekem ebben a történetben, furcsa az egész.

2013. jún. 15. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen,én is csodálkoztam,hogy valóban ennyi lenne az indok...?Anélkül,hogy egy ilyen csodálatos kutyát megpróbálnának egyáltalán kicsit helyretenni,nevelni,kutyasuliba vinni(öv-fajta egyébként)ez a megoldás...?És még csak nem is a gazdáját,a gondozóját csípte meg,aki oké rendezi a kutyát,de lehet,hogy a hozzáértése mégsem a legjobb,vagy egyszerűen nem tiszteli a kutya,esetleg csak játékból odacsíp.
2013. jún. 15. 07:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen fajta amúgy? Lehet, hogy azért nem akarták elajándékozni, stb, mert akkor megkérdezik, hogy miért??? Ha meg pénzért és megismétlődik, akkor nekik esnének, hogy idegbeteg a kutya. De gondolom, hogy itt csak valami olyan szitu lehetett, amit valaki nagyon rosszul csinált, és azért csípett oda.... Mondjuk az állatgondozó szerintem nem biztos, hogy sokat ért a kutyák kommunikációjához... Istenem, ha kertes házam lenne, tuti ideiglenes befogadó lennék, de lakásban lakunk és így is van két kutyánk...
2013. jún. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!