Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illene hozzám?

Milyen kutya illene hozzám?

Figyelt kérdés

Közepes esetleg nagyobb testű. Aktív legyen, aki bármilyen foglalkozásra kapható és nem fárad ki egykönnyen. Mivel magam is rengeteget járok futni, bicajozni úgy gondolom ha volna egy kutyám amivel agilityzhetnék vagy frizbiznék az jó szórakozás lenne.

Legyen könyebben tanítható, de igényelje a foglalkozást, mivel nem dolgozom sokáig és néha elkap az unalom.

A szőre teljesen mindegy mennyire legyen kezelhető, de legyen valami feltűnő színe.

Na ki mit ajánl?


2009. okt. 10. 22:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
73%
Mudi tökéletes lenne neked! :) Cifra mudi, amit a laikusok csak úgy neveznek, hogy " a hiénát lehetőleg hagyják kint". :)
2009. okt. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
45%

szia!lakásban vagy kertes házban laksz?

én a leírásod alapján az uszkárt ajánlom neked (közép méretű) mert játékos,lehet vele agilityzni,nagyon-nagyon intelligens ebből kifolyólag tanítanod kell,különben a fejedre nő :)

(pontosan tudja ugyanis,meddig lehet elmenni a gazdival,nagyon okos jószág)

megfelelő kézben azonban rengeteg dolgot képes megtanulni,nem hiába az uszkár a "cirkuszi kutya"

én csak lakásra tudok tanácsot adni,de az uszkárnak például ilyen "göndör" szőre van,ami nem hullik,vagy alig


remélem segítettem!

2009. okt. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
45%
Énis pont az uszkárt szeretttem volna/szeretném ajánlani. Nekünk fekete középuszkárunk van. Könnyen meg lehet tanítani sok mindenre és nagyon mozgékony, mozgásigényes. Nagyon jófejek... Gyorsan meg lehet neki tanítani az alapokat is pl ül, fekszik, marad stb. Én nagyon szeretem.
2009. okt. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
73%
2009. okt. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Mudi? Nahát erről a kutya fajtáról még nem is hallottam, képeket nézve nagyon szép kutyának tűnik, olyan nem az, hogy látni rajta, hogy fajtatiszta lenne, és pont ez teszi olyan különlegessé:D
2009. okt. 10. 23:04
 6/36 anonim ***** válasza:
5%

Amerikai staffordshire terriert ajánlom. közepes méretű és nehezen lehet lefárasztani, mert nagyon aktív. Kicsit makacs fajta, de ha határozott és céltudatos vagy akkor ez neked pont jó. Mindenre hamar meglehet tanítani, ha eleget foglalkozol vele. Nekünk is ilyen van és min. 2 órát foglalkozunk vele naponta.

Ne külsőre ítélj, és a kutya olyan amilyenre a gazdája neveli!!!

[link]

2009. okt. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
41%
De a többin mitől lászik, hogy fajtatiszta? Sosem értettem ezt a kiejelentés. Ezt is lehet puccossá tenni és kiállításon felvezetni. Amúgy több színben van mint amit kihozott a kereső. Fekete, fehér, cifra, barna cifra, hamvas, hamvas cifra, barna, izabella, fakó és szabálytalan de többször megjelenik az ordas, rajzos kutya is. Rettentően okos! Lehet vele agilityzni, frizbizni, terelni, engedelmesezni, munkaversenyezni, vadászni stb... Volt már firzigyőztes mudi, volt Magyarország legképzettebb pásztorkutyája, volt gyorsasági szlalom győztese és még egy csomó minden.
2009. okt. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
57%
Dobbermant ajánlanám!Márcsak azért is mert olvasom szeretsz futni,bicajozni,néha unatkozol...,Ő kifejezetten mozgásigényes,szőrével semmi gond,hisz rövidszőrű,okos,jó házőrző,erős kutya!;)
2009. okt. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó válaszoló vagyok..,mág annyit,hogy nem tudom Te fiú vagy lány vagy-e,de egy dobberman ha bárki megakarna támadni esetleg futás,biciglizés közben ezerszer többet ér mint egy uszkár..,csak összehasonlitásképp!Az uszkár is nagyon aranyos,de erre sem árt gondolni a mai világban,sajnos..:(
2009. okt. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
60%
Én vagyok a mudis. :D Engem a mudjaik számtalanszor megvédtek már az utcán! Igaz hogy nem olyan erősek, de a dobit is lehet lehet fújni vagy valami sajnos. :( Amúgy a második amit ajánlanák az a dobi, mert ő is a kedvencem! :D
2009. okt. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!